Předpokládá, že pokud bude pokračovat trend, který se objevil, a zdá se, že epidemie i na Kolínsku mírně ustupuje, bude možné počet covidových lůžek snížit a personál vrátit do ambulancí.

Je to rok, kdy nemocnice otevírala buňku pro odběry na PCR testy. „Když jsme do ní psali první služby, domníval jsem se, že se jedná o záležitost, která po dvou, třech, čtyřech týdnech odezní a život bude jako dříve. Vývoj situace mi ale nedal zapravdu, celosvětová pandemie dosáhla takového rozsahu a takového dopadu, který jsme vůbec nepředpokládali, alespoň já ne,“ shrnul ředitel, který si přeje, aby lidstvo už nad covidem zvítězilo.

„Jednou ze zbraní, kterou máme, je vakcinace. Zvažte svou situaci, až na vás přijde řada, zda se nenechat očkovat,“ podotýká Petr Chudomel a nabádá k dodržování pravidla tří R.

„Roušky. Nosme je. Nediskutujme o tom. Prostě ráno vyjdete z domu, nasaďte roušku a nezvažujte, kdy ji sundat a kdy nesundat. Nezapomínejte na hygienu a dezinfekci rukou a rozestupy alespoň dva metry. Navzdory tomu, že virus prostupuje populací, navzdory očkování je třeba tato opatření stále dodržovat,“ dodal ředitel s přáním zdraví a trpělivosti.