Na tento první koncert nám stačily pouhé tři zkoušky, vypráví. Ale jak kapela vznikla? „Blue Sky Band je můj projekt. Dal jsem dohromady lidi, vymyslel název, vybral písničky, z nich sestavil playlist, zaranžoval všechny noty, zorganizoval zkoušení a podobně," popisuje.

Zároveň ale přiznává, že koncert i myšlenka je ale kolektivní dílo. „Eliška Tesařová a Petr Konývka jsou frontmani kapely a hrající muzikanti jsou ti nejlepší dostupní v Kolíně – tudíž jsou většinou z Kolínského Big Bandu," říká.

Skok k funky od jazzu a swingu není podle jeho slov příliš daleký. „Funk je součástí jazzové historie a samozřejmě taky populární hudby," vypráví, „dlouho jsem se věnoval popu 
s Universalem a hrát funky je pro dobrého muzikanta zábava. Myslím, že to podobně funguje i na diváky."

A co říká na „muzikantský" vtip, že kdo cvičí, nástroj si ničí? Prý to je dobré jako vtip, který má i pokračování: Kdo zkouší, je zbabělec. „Ale je to tak, že i velmi talentovaní lidé na sobě musejí pracovat. Tady žádná protekce nepomůže. Buďto to zahraješ, nebo dělej něco jiného. Co ale funguje, je hrát s lepším hráčem, než jsi sám. Trombonista Zdeněk Němec je úžasný inspirátor," říká.

Jak podotýká, v Kolínském Big Bandu nějaký čas řeší co dalšího. Řídit takto velkou kapelu není snadné, navíc si diváci zvykli na určitou úroveň, vypráví. A nejen na to, třeba i na hosty jako Peter Lipa, Matěj Ruppert, Dasha či Bára Poláková.

„Ale to znamená sehnat nebo napsat noty, naučit se je a pak je slušně zahrát. Většina členů má jiná a náročná povolání, rodiny, nebo zažívají obyčejné lidské starosti," vysvětluje.

Ale pak podle jeho slov přijde Michal Malátný a navrhne koncert v Jičíně na festivalu Město pohádek. „Možná ty nejlepší zážitky ještě budou," zakončuje náš rozhovor.