Jak bude vypadat adventní Otevřená ulice?

Třetí adventní neděle bývá označována jako radostná, proto chceme především přinést radost do předvánočního období. Vždy jsme se snažili náš model akcí příliš neměnit, zachovat to nejdůležitější, tedy lidské setkávání a doba adventu k němu zcela vybízí.

Model bude takový, že před chrámem sv. Bartoloměje budeme nabízet potěšení pro tělo, tedy všelijaké dobroty našich osvědčených živnostníků z Kolína, zatímco uvnitř nabídneme potěšení pro duši. Chrám bude po celou dobu konání akce přístupný zdarma a budou se v něm pořádat koncerty a jedno malé divadelní vystoupení.

Přizpůsobí se nějak počasí?

Naše akce se pořádá u chrámu, který prošel staletími, bližší spojku vzhůru si nedovedeme představit. Objednávka na dobré počasí byla zadána, věříme v její kladné vyřízení.

Chystá se něco netradičního?

Nejlepší by bylo, aby naše akce byly netradičně tradiční. My od začátku našich akcí nepřinášíme „zábavné hrady", jen vytváříme kulisu pro všechny, kteří se chtějí vydat do ulic svého města, potkat své známé, blízké, na chvíli se zatavit a popovídat. Nabývám pocitu, že s ohledem žitím „života" na sociálních sítích, je právě tohle zcela netradiční. Venku na ulici plánujeme otevřené ohně, které měly na Vodárně velký úspěch.

Prozradíte, jaký bude doprovodný program, můžou se návštěvníci těšit na něco vánočního?

Prozradíme, protože z programu máme velkou radost. Celý koncept připravil náš kolega Tomáš Tesař, který zajišťoval program i na všechny letní ulice. Uslyšíte pěvecký sbor Privatissima s jejich vánoční kolekcí, zazní chrámové varhany, na které zahraje Kristýna Cermanová, uvidíte vánoční hru „Narození Krista pána" v podání skupiny Veselý lidový rok, závěr bude patřit koledám od Tomášova tria.

Kulturní program bude probíhat od půl páté do osmé hodiny večerní, takže kdykoliv v průběhu nedělního odpoledne dorazíte, jistě něco uslyšíte. Nemohu vynechat ani kolíčkovou galerii, tedy otevřený prostor pro výstavu vašich fotografií, který má téma „Vánoce v Kolíně přicházejí".

Počítá se i s „mokrou" nebo „zasněženou" variantou Ulice?

Samozřejmě počítáme s každou variantou a díky otevřenému chrámu nás nic nezastaví. Takže v neděli třináctého od půl páté Otevřená ulice prostě bude. A zopakuji jednoduchý „Návod na použití Otevřené ulice": v neděli v půl páté opusťte teplo svého domova, posbírejte rodinu, přátele, své blízké, kolegy, prostě kdo vás napadne a vyrazte do Otevřené ulice. Čeká tam na vás jídlo, pití, světlo, hudba a také sousedi z Kolína.