Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Absolventi střední školy obchodní jsou úspěšní na trhu práce

Kolín - Všechny obory Střední školy obchodní – Šťáralka směřují do oblasti obchodu a podnikání. Škola zajišťuje teoretickou výuku, odborný výcvik a praxi v oborech středního vzdělání s maturitní zkouškou (Ekonomika a podnikání), středního vzdělání s výučním listem (Prodavač, Pekař, Aranžér) a nástavbového studia (Podnikání – forma denní, dálková).

28.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Veronika Schallenbergerová

Naši absolventi mají vzhledem k propracovanému systému odborného výcviku, praxí a odborných praxí, kterých se účastní od 1. ročníku přímo ve firmách, více praktických zkušeností a dovedností. Jejich uplatnitelnost na trhu práce je proto vysoká. Škola v každém roce z uplynulých šesti let získala od Hospodářské komory ČR Osvědčení potvrzující vysokou kvalitu odborné přípravy.

V oborech Prodavač a Pekař žáci získávají po celou dobu studia stipendium za produktivní práci, v oboru Pekař navíc také stipendium Středočeského kraje.

Teoretická výuka probíhá v areálu školy, kde je k dispozici 21 učeben, z toho 7 odborných, knihovna, tělocvična, venkovní hřiště a atletická dráha.

Žáci se účastní jazykových olympiád, sportovních soutěží, soutěží všeobecných i odborných vědomostí a dovedností, vytváření projektů.
Již potřetí jsme byli velmi úspěšní v celostátní soutěži Český prodavač v EU, aranžérky se prosadily v soutěžích Den Země, Svět kolem nás a Svět růžovými brýlemi.

Úspěšně je rozvíjena mezinárodní spolupráce se SOŠ obchodu a služeb v Rimavské Sobotě na Slovensku, v jejímž rámci probíhají i soutěže Dovednosti bez hranic a FourFest – Dny porozumění.

Žáci závěrečných ročníků jsou již několik let zapojováni do realizace Nové závěrečné zkoušky, při níž NÚV stanovuje jednotná témata stejným oborům v celé republice.

Autor: Redakce

28.10.2012
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Kolínsko - Stavidla rybníka Vavřinec na Kutnohorsku se jako už tradičně v podzimním období o víkendu 14. a 15. října otevřela a jindy klidný Vavřinecký potok, zvaný rovněž Výrovka, se změnil v dravou bystřinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení