VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

21.7.2017

Na železničních tratích na cestující čekají výluky

Kolínsko – Prázdniny jsou v plném proudu a spoustu lidí volí jako dopravní prostředek za svými prázdninovými toulkami vlak. 

21.7.2017

KRÁTCE: Tandemoví cyklisté zavítají z Poděbrad také do Kolína

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

21.7.2017

V Nebovidech na tvrzi bude Konopný den

Nebovidy – Na tvrzi v Nebovidech připravili na sobotu zajímavou vzdělávací a prodejní akci. Od 11 hodin se tam koná Konopný den na tvrzi.

21.7.2017

FOTO: Policisté rozdávali nealkoholické pivo

Kolín – Také v Kolíně se na tradičním místě zvaném Pod Čubou nebo také Na Vahách zastavil letní projekt Řídím – piju nealko pivo, který připravilo Policejní prezídium ve spolupráci s BESIPem a Českým svazem pivovarů a sladoven.

21.7.2017

Kde a za kolik zaparkujete ve středočeských městech

Kolín /INFOGRAFIKA/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty, co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy, nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna. Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete, ať už na Kolínsku, nebo ve větších středočeských městech. Nádavkem přidáváme pár tipů, kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.

21.7.2017

V Červených Pečkách se smrtelně zranil muž

Červené Pečky – Neštěstí se stalo v Červených Pečkách. „Byl zde nalezen mrtvý pětašedesátiletý muž,“ potvrdila policejní mluvčí Martina Fejfarová. Podle jejích slov byla k určení příčiny smrti nařízena soudní pitva, patrně šlo o úraz při práci. Spekuluje se o nešťastném pádu na stavbě rodinného domu.

21.7.2017

Vysoká cena másla odrazuje zákazníky

Kolínsko /ANKETA/ - Cena čtvrtkilové kostky másla je nyní nejvyšší v historii. Proč tomu tak je? Mezinárodní trh díky slabému euru skupuje máslo ve velkém, což jeho cenu vystřelilo rekordně vysoko. Ještě před čtvrt rokem byla průměrná cena másla v českých obchodech necelých 43 korun. Podle dat Českého statistického úřadu před rokem stálo ke 35 korunám.

20.7.2017

KRÁTCE: Alergiky potrápí plísně

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

20.7.2017

Otevřete kiosek na dětském hřišti, říkají maminky

Kolín /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Dnes langoše a kopečková zmrzlina, káva se zmrzlinou, párek v rohlíku. Těmito nápisy láká návštěvníky centrálního dětského hřiště tamní kiosek. Jenže ouha. Nápisy křídou na tabulích tam zbyly od loňska, kiosek je zavřený a jak to tak vypadá, patrně i zavřený zůstane.

19.7.2017

KRÁTCE: Nebezpečné místo pomůže vyřešit chodník za 4 miliony

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.7.2017

Kolín v prestižní soutěži: porotu zaujalo parkování

Kolín – Do finále celorepublikové soutěže Chytrá města pro budoucnost, kterou organizuje ministerstvo pro místní rozvoj a ministerstvo průmyslu a obchodu, se probojoval i Kolín. Konkrétně porota ocenila projekt chytrého parkování na Karlově náměstí a dnes už i v Sokolské ulici.

18.7.2017

KRÁTCE: O kompostéry má zájem více než 600 lidí

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

18.7.2017

Velké parkoviště v Kolíně: bude hlídané a placené

Kolín – O výstavbě velkokapacitního parkoviště ve Starokolínské ulici se dlouho mluvilo v teoretické rovině, dnes už se záměr chýlí více do reality. Rada města již schválila zadání soutěže na zhotovení projektové dokumentace. „Když se bude budovat podchod pod nádražím, ať tam máme i parkoviště,“ shrnul celý záměr starosta Kolína Vít Rakušan.

17.7.2017

Řidiče čeká třetí uzavírka výpadovky na zónu

Kolín – Krajská správa a údržba silnic chystá třetí, poslední etapu rekonstrukce Ovčárecké ulice, a to v úseku od Nového mostu k nadjezdu. Přesně to bude od konce křižovatky Na Louži k prvnímu mostní závěr na nadjezdu, tedy za odbočovacím pásem na Třídvorskou ulici. Opět se bude pokládat tzv. tichý asfalt.

16.7.2017

OBRAZEM: V Červených Pečkách odehráli turnaj v šipkách

Červené Pečky - Turnaj v šipkách se konal pod širým nebem na tribuně místního fotbalového hřiště v sobotu 15. července. Soutěžilo přes dvacet mužů a pět žen. Soutěžící to neměli jednoduché, jelikož bojovali s nepřítelem zvaným vítr.

15.7.2017

Cestu odvážného cyklisty požehnal farář a bývalý pedagog Jan Halama

Kolín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Na cestu dlouhou 1 623 kilometry a vedoucí přes pět států se v sobotu dopoledne od kolínského chrámu svatého Bartoloměje vydal na skládacím kole mladý absolvent dvouleté Katolické střední školy v Kolíně Filip Kretschmer. Modlitbou a požehnáním včetně pokropením svěcenou vodou jej vyprovodil jeho bývalý učitel a kolínský farář Jan Halama.

15.7.2017

KRÁTCE: Silnici před Dolany uzavřou

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.7.2017

Kolín chce další podzemní kontejnery za miliony

Kolín - Kontejnery na tříděný odpad pod zem a do domácností nádoby na plasty. To plánuje Kolín, pokud mu vyjde dotace. Prošel už formálním i věcným hodnocením, takže to vypadá nadějně. Finální rozhodnutí by mělo být známé do dvou týdnů.

15.7.2017

Na skládačce projede Filip pěti státy Evropy

Kolín /FOTOGALERIE/ - Filip Kretschmer právě dnes v 10 hodin vyjíždí z kolínského náměstí na svoji cestu východní Evropou. Chystá se navštívit Slovensko, Polsko, Ukrajinu, Maďarsko a Rakousko. Cestu absolvuje na skládačce.

14.7.2017

KRÁTCE: První ročník promítání pod hvězdami startuje

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

14.7.2017

Trenérka: Chcete sportovat v létě? Raději si přivstaňte

Kolín /ROZHOVOR/ - Léto je období, kdy mají lidé více času na sport. Jak v létě sportovat a také o pitném režimu si s Deníkem popovídala Zuzana Víznerová, trenérka, která se dlouhodobě zabývá zdravým životním stylem

14.7.2017

Konec nedostatku míst: nová škola je hotová

Český Brod – Nová budova školy je prakticky hotová. Vznikla přestavbou starého nevyužívaného nemocničního pavilonu a od nového školního roku přivítá na 180 dětí prvního stupně. „V září otvíráme,“ potvrdil starosta Jakub Nekolný.

13.7.2017

Stav gymnázia sledují drony, jejich snímky pomohou opravě

Kolín – Přípravy projektu na rekonstrukci fasád rozlehlé historické budovy kolínského gymnázia pokročily. Dělají se snímky z dronů, začalo se také s chemickými rozbory omítky. Projekt by měl být hotový na podzim, od něj se také odvine cena prací. Zatím se odhaduje mezi 10 a 15 miliony korun.

13.7.2017

KRÁTCE: Koupat se lze bez obav, policisty s radarem potkáte na obchvatu

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

13.7.2017

Sanace Vlčího dolu: radnice předělává zadání

Zásmuky – V plánu sanace Vlčího dolu od vanilkových toxinů došlo opět k pohybu. Ten však přímo nepovede k realizaci dlouho očekávaného projektu.

12.7.2017

Burkiny? Budí emoce také na Kolínsku!

Kolínsko /ANKETA/ - Pobouření, zlost a tisíce protestů návštěvníků vyvolaly ženy, které se koupaly v Aquaparku v nedalekých Čestlicích v burkinách. „U nás jsme tento problém zatím naštěstí nemuseli řešit,“ komentoval Jan Širc, ředitel Městské správy sportovišť Kolín, jež zastřešuje také Vodní svět.

12.7.2017

Vyzkouší sirény a nacvičí evakuaci

Kouřim - Ve farmaceutickém závodě v Kouřimi se dnes od 10 do 10.30 hodin uskuteční mimořádná zkouška sirén a vnitřních výstražných systémů. Součástí bude také nácvik evakuace. 

11.7.2017

KRÁTCE: Pošta mění otevírací dobu, do Lhoty míří evropští komisaři

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

11.7.2017

Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?

Střední Čechy - Málokterý region nabízí tak nádherné prostředí a tolik pěkných míst ke sportovnímu vyžití, jako střední Čechy. Nabízíme vám přehled zajímavých tipů ze všech koutů regionu a je už pouze na vás samotných, zda si něco vyberete. Prakticky kamkoliv ve středních Čechách vyrazíte, můžete si s sebou zabalit oblečení na běh, protože zdolat pár kilometrů se dá prakticky všude. Zaběhat si lesem? Po asfaltové cestě podél řeky či potoka? Nebo se proběhnout cestičkou na nějakou historickou památku? Každý si vybere podle chuti to své!

11.7.2017

Kamiony v ulicích jsou trnem v očích občanů

Kolín – Na neustálé parkování kamionů před areálem firmy v Kolínské ulici v Sendražicích na zákazu stání, chodnících a veřejné zeleni upozornil přes aplikaci Lepší místo Kolíňák Jan Veselský. „Otáčejí se na místních komunikacích, které poškozují a kam je povolený vjezd do 6 tun, nemluvě o odpadcích,“ popsal na webu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení