VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

19.5.2018

Než starosta skončí, chce realizovat několik změn

Pečky – Ačkoliv starosta Peček Milan Urban působí v komunální politice už od 90 let a starostou je dvanáct let, v dalších komunálních volbách, které proběhnou v říjnu, už nemá v plánu obhajovat post starosty znovu. Drží se totiž hesla třikrát a dost. Přesto by ale rád dotáhl několik projektů, které jsou v realizaci, případně by jejich realizace byla pro město třeba.

18.5.2018

Na Melanomový den přišlo 75 pacientů různého věku

Kolín – Každoroční květnovou preventivní akci Melanomový den uspořádalo letos opět kožní oddělení Oblastní nemocnice Kolín. Cílem  je upozornit širokou veřejnost na nebezpečně vzrůstající výskyt maligního melanomu a informovat o varovných signálech, které by měly pacienta vést k návštěvě dermatologa.

18.5.2018

Závodů v Lipci se zúčastnilo 70 rybářů a rybářek

Lipec /FOTOGALERIE/ – Už 10. ročník rybářských závodů se uskutečnil v Lipci. Kolem rybníku se brzy ráno usadilo 70 rybářů a rybářek, kteří úderem sedmé hodiny ranní nahodili návnady a čekali na úlovky. Závodily děti i již velice zkušení rybáři. Ryby braly spíše ráno a pod lipeckou alejí lip na západní straně rybníka.

18.5.2018

Oprava budovy vlakového nádraží by mohla začít v červnu

Kolín – Rekonstrukce autobusového a vlakového nádraží nebude hotová současně, jak se o tom ještě před pár měsíci hovořilo. „Vždycky jsme o tom trochu pochybovali,“ říká starosta Vít Rakušan.

17.5.2018

Jiří Černý vyprávěl o životě básníka Josefa Kainara, pouštěl swing, rock i folk

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nejen do rockové hudby, když otextoval přelomová alba tuzemské rockové muziky jako Město Er kapely Framus Five a Kuře v hodinkách skupiny Flamengo, ale i do dalších hudebních žánrů zasáhl básník Josef Kainar. A to nejen textařsky, když rockerům tyto texty napsal, ale i básnicky, to v případě, že jeho verše zhudebnili Vladimír Mišík, Zuzana Navarová nebo Karel Plíhal i hudebně, to ve chvíli, kdy některé rané swingovky i sám složil.

17.5.2018

Vítězné stavby roku dostaly certifikáty

Kolín /FOTOGALERIE/ – Generální obřad udílení certifikátů výročního klání Stavba roku středních Čech, které organizuje Obchodní grémium Kolín, se uskutečnilo v prostorách Obchodních tiskáren Kolín (OTK). Generální ředitel společnosti Pavel Klimuškin při této příležitosti převzal vydání městské encyklopedie Kolínské pojmy, v níž OTK získaly samostatné heslo. Hlavním gratulantem byl gynekolog a porodník Jiří Dvořák, úřadující Osobnost roku Kolína, jehož imatrikulační ceremoniál se nedávno uskutečnil v historickém sále podnikatelského inkubátoru Cerop.

17.5.2018

Blešáky na vzduchu získávají čím dál víc na oblibě

Kolín – V pořadí už šestý Blešák na vzduchu se uskuteční ve čtvrtek 24. května v Komenského parku v Kolíně. Po úspěšném zahájení sezony před pár týdny organizátoři opět doufají v hojnou účast.

17.5.2018

KRÁTCE: Bezdomovci okupují dům ve Školské ulici

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

17.5.2018

Do Vodního světa zatéká na třiceti místech, střecha volá po opravě

Kolín - Město zatím ještě ani nedoplatilo úvěr na výstavbu Vodního světa a už bude objekt potřebovat poměrně nákladnou opravu. Zatéká do něj už na několika desítkách místech.

16.5.2018

Nařízení o ochraně osobních údajů stojí města statisíce

Kolín – Nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů GDPR (General Data Protection Regulation), které vstoupí v platnost už příští týden, trápí města i organizace. Z jejich rozpočtů se na tuto novinku musely vynaložit v součtu už obrovské částky.

15.5.2018

Pátrací vrtulník našel utonulého

Kolín – Policejní vrtulník přivolali na pomoc kolínští policisté při nočním pátrání po třiapadesátiletém muži. Policisté měli indicie, že se ztratil v okolí Labe v Kolíně. Podařilo se ho najít za necelé dvě hodiny, bohužel však utonulého.

15.5.2018

OBRAZEM: Astronomický střed Evropy leží v Kouřimi

Kouřim - Astronomický střed Evropy leží v Kouřimi na Kolínsku! A aby toho nebylo málo, mají tam středy rovnou dva. Ten pravý leží asi 1,5 kilometru od města a je označen žlutou tyčí. Ten ‘falešný‘ se nachází přímo na Mírovém náměstí.

15.5.2018

Muzejní noc roztančí charleston i Princezna Republika

Český Brod – Tradice muzejních nocí se letos opět ujme Podlipanské muzeum v Českém Brodě. Tentokrát se akce odehraje v duchu první republiky.

13.5.2018

Na setkání sběratelů plynule navázal prodej vinylových desek

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dvě odlišné tváře mělo sobotní setkání dvou druhů sběratelů. Zatímco tradiční setkání těch, co schraňují především mince, pohledy a známky, které se konalo od časných ranních hodin v salóncích Městského společenského domu v Kolíně, přilákalo jako obvykle jen několik prodejců a jejich stálé zákazníky a šlo tradičně především o ono setkání, porozprávění, a přitom tak nějak výměnu či prodej, od jedenácté hodiny dopolední nastala ve stejných prostorách změna.

13.5.2018

V kolínské jízdárně se bojovalo za posledního krále

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již po třiadvacáté uspořádala druhou květnovou sobotu v kolínské jízdárně místní šermířská skupina Páni z Kolína rekonstrukci dějinné události, především samozřejmě bitvy. Tentokrát se její vedoucí a scénárista Miroslav Horáček zaměřil na osudy posledního českého krále Jiřího z Poděbrad, jeho korunovaci i bitvy proti husitům.

13.5.2018

OBRAZEM: Festival neziskových organizací se uskutečnil v Českém Brodě

Český Brod - Festival neziskových organizací se konal v sobotu v Českém Brodě. Festival přilákal mnoho návštěvníků, kteří mohli navštívit různé stánky, děti si mohly vyzkoušet připravené atrakce, jako například lezeckou stěnu, lanovku, boxování, střelbu z luku, házení balónků a další.

13.5.2018

OBRAZEM: Na koloběžkách závodili malí i velcí

Kouřim - Na sobotní odpoledne připravilo město Kouřim již 16. ročník Koloběžkového závodu. Akce se konala v rámci Dne pro rodinu a přilákala mnoho závodníků. Ti byli rozděleni do několika věkových kategorií, od předškoláků až po dospělé.

12.5.2018

Drogy nezmizely úplně, ale v Pečkách se už žije lépe

Pečky – Drogová scéna v Pečkách, která ve své zlaté éře připomínala tak trochu divoký západ, se stala nejen mezi místními obyvateli jistým mýtem, který se stále traduje. Bohužel má ale velmi reálné základy.

12.5.2018

KRÁTCE: Stříbrná Skalice plánuje další etapu vodovodu

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

11.5.2018

Za deset let se Kolín finančně nadechne. Co má v plánu?

Kolín – Až doplatíme půjčku… Po této větě, kterou znají mnohé domácnosti, většinou následují plány, co se koupí, opraví nebo prostě změní. Nejinak jsou na tom i městské pokladny. Například ta kolínská. Ode dneška za deset město doplatí obří úvěr, který si bralo na výstavbu bytů přednostně určených pro zaměstnance TPCA. V městské kase tak bude ročně zůstávat několik desítek milionů navíc. Co se bude ve městě dít?

11.5.2018

Automobilka opět rozdala šeky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Automobilka opět rozdala šeky úspěšným žadatelům z aktuálního, už 13. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko. O podporu letos žádalo na šest desítek měst, obcí, neziskových organizací či spolků.

11.5.2018

Kolín se obává kolapsu po uzavření nového mostu

Kolín – Plánuje se rekonstrukce nového mostu. Kraj jakožto majitel komunikace informaci potvrzuje, konkrétní termín ale daný není. Jisté je jen to, že uzavření velice frekventované, čtyřproudé komunikace způsobí v celém městě značné problémy, ne-li přímo dopravní kolaps.

10.5.2018

KRÁTCE: Sucho se projevuje na alejích

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy regionu.

10.5.2018

Z původní víc než miliardy Kolín dluží ještě 470 milionů

Kolín – Ještě před pár lety patřil Kolín k nejzadluženějším městům v republice. Dnes už se výrazně dostal z takříkajíc červených čísel, skvělá finanční situace to ale zatím stále není. A ještě nějaký čas nebude. Město čeká ještě deset let splácení. Aktuálně dlužní přes 470 milionů.

9.5.2018

Studenti stavební školy opět uspořádali soutěž pro školáky

Kolín /FOTOGALERIE/ – V areálu Střední odborné školy a Středního odborného učiliště stavebního Kolín se uskutečnilo slavnostní vyhlášení modelářské soutěže Modelumpus. Tuto soutěž organizují pro žáky základních škol z Kolína a okolí již druhým rokem žáci stavební školy. 

8.5.2018

Den záchranářů se nesl v tradičním duchu, narušila jej jen Lucie Bílá

Kolín /FOTOGALERIE/ - Populární zpěvačka Lucie Bílá se stala neplánovanou atrakcí tradičního Dne záchranářů, který se odehrál ve sváteční Den vítězství na Karlově náměstí a Kmochově ostrově. Zlatá slavice totiž předávala šek z výtěžku akce Přes bariéry s policií, který se uskutečnil na kolínském atletickém stadionu a Kolíňák Miroslav v něm obdržel coby příspěvek na nový invalidní vozík částku 34 993 koruny.

7.5.2018

Kolín zahájil turistickou sezónu, rád by přilákal část návštěvníků

Kolín – Město Kolín zahájilo turistickou sezónu. Akce, jež se uskutečnila v synagoze, byla spojená s otevřením výstavy o Židech za dob I. světové války. „Většinou židovské dějiny spojujeme jen s holocaustem, ale Židé tu žili od 14 století,“ předeslal starosta Vít Rakušan. Zahájení sezóny se zúčastnili zástupci židovské komunity z londýnské synagogy spolu s rabínem Andrew Goldsteinem.

7.5.2018

Příměstské tábory už mají skoro plno. Nejvyšší čas děti přihlásit!

Kolínsko – Kdo má děti školou povinné, opět bude řešit, kam s nimi o prázdninách. Jednou z alternativ jak vykrýt část prázdnin, jsou příměstské tábory. Přímo v Kolíně se jich nabízí hned několik, jejich náplň je rozdílná. Děti můžou prožít zábavné dny bez rodičů třeba ve Vodním světě, v Regionálním muzeu v Kolíně, v Domě dětí a mládeže v Kolíně, příměstské tábory pořádá také občanské sdružení Prostor plus.

6.5.2018

Na sóla oslavenců tentokrát Na Zámecké nedošlo

Kolín – Bez tradičního tanečního sóla pro oslavence se obešlo setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v kolínském sále Na Zámecké první květnovou neděli.

6.5.2018

Příznivci koní se sešli v Nesměni

Zásmuky - V neděli se v Nesměni nedaleko Zásmuk konal jezdecky den. Na programu dne byla například prohlídka areálu, jízda na poničce a hlavně skokové závody.

6.5.2018

Kolíňačka Marcela Chumová je mistryní světa v prodlužování řas

Kolín - Kolosálním úspěchem zakončila svoji soutěžní kariéru. Stala se mistryní světa v prodlužování řas. Tím se může chlubit Kolíňačka Marcela Chumová po svém triumfu na soutěži v Paříži. "Ani nevím, jak se to podařilo. Měla jsem s sebou maminku jako talisman," řekla se smíchem.

6.5.2018

Biskup požehnal nově zrekonstruované kapli

Český Brod - V nedělních dopoledních hodinách sloužil pražský biskup Václav Malý mši svatou v českobrodském kostele svatého Gotharda.

6.5.2018

OBRAZEM: Hasiči závodili v Horních Krutech

Horní Kruty - Hornokrutské sání je název závodu prvního kola Podlipanské ligy, soutěže v požárním útoku. Od sobotního časného rána byl slyšet ze sportovního areálu v Horních Krutech zvuk motorových stříkaček, hlasité povzbuzování fanoušků a výstřelů ze startovací pistole.

6.5.2018

V akci Oregon dětem si účastnickou kartu vyzvedlo téměř devět stovek soutěžících

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již po osmnácté uspořádal kolínský Tábornický klub Oregon při České tábornické unii v kolínském lesoparku Borky u místní veřejnosti velice oblíbenou akci nazvanou Oregon dětem.

5.5.2018

OBRAZEM: Ve Volárně se slavily staročeské Máje

Volárna - Tradiční májové tance a veselí za doprovodu dechové kapely proběhlo v sobotu 5. května v obci Volárna. Průvod kolem domů s ozdobenými májkami začal po jedné hodině odpoledne, kdy se slavnostně zahájil na fotbalovém hřišti.

5.5.2018

Masarykova ulice se nakonec v létě uzavírat nebude

Kolín – Práce na rekonstrukci Masarykovy ulice se chýlí k další fázi, která by měla být už poslední z několikaměsíční rekonstrukce tzv. sídlištní magistrály. V polovině příštího týdne se technika přesune na kruhový objezd na křižovatce s Benešovou ulicí. Práce potrvají zhruba do začátku června.

3.5.2018

Psovi dal do tlamy žíravinu. Zvíře bojovalo o život několik dní. Marně

Kolín – Kolínem hýbe případ týraného psa Maxe, který i přes péči veterinářů v těchto dnech umřel. Byly mu dva roky. 

3.5.2018

OBRAZEM: Miss Polabí si užily nejkrásnější létání

Kolín – Finalistky Miss Polabí ve společnosti loňských vítězek za sebou mají první společnou akci, která se pod názvem Nejkrásnější létání uskutečnila na kolínském letišti. Deset dívek z letošních vybraných castingů při ní mělo možnost absolvovat let na bezmotorovém kluzáku L-13 Blaník. Jedinečný zážitek jim poskytli členové místního Aeroklubu Kolín. Tři odvážné loňské vítězky Sabina Uxová a Alice Kosičková pak vyzkoušely volný pád z výšky 3 000 metrů při tandemovém seskoku s paraškolou IMPACT.

3.5.2018

Odpadkový koš? Ano, ale ne k našemu domu

Kolín – Odpadkový koš na ulici. Na první pohled zcela běžná věc, ovšem někdy dokáže rozpoutat emoce. Část obyvatelé města poukazuje, že leckde by se odpadkový koš hodil, jenže snaha umístit ho do požadované lokality někdy narazí na odpor druhé části obyvatel.

3.5.2018

KRÁTCE: Odkalování vodovodu bude pokračovat ještě v pátek

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

2.5.2018

Pečky stále doufají v severní obchvat. Dočkají se?

Pečky – Severní obchvat by městu odlehčil, realizace ale stále vázne.

2.5.2018

Již XXII. ročník Českobrodského okruhu se uskutečnil tradičně na prvního máje

Český Brod /FOTOGALERIE/ - První máj patří již tradičně v Českém Brodě závodu veteránů a ani letos to nebylo jinak. Už od časných ranních hodin se na Husovo náměstí sjížděly veterány a motocykly, aby si je návštěvníci během dopoledne mohli prohlédnout, či se s nimi vyfotit. V Oranžové zahradě se navíc konal Fler jarmark, kde si každý mohl zakoupit spoustu podomácku vyrobených věcí od oblečení pro děti, přes různou keramiku, šperky nebo dekorace.

1.5.2018

OBRAZEM: Ohně zaplály i v Chotouni a Dobřichově

Chotouň, Dobřichov - Slet čarodějnic a následný rej si užily děti i dospělí také v těchto dvou obcích. Ani tady nechyběly soutěže, čarodějnické převleky, opékání buřtů i velká vatra.

1.5.2018

OBRAZEM: Čarodějnice v Kouřimi byly plné her a soutěží pro děti

Kouřim - Odpoledne hlavně pro děti připravilo v pondělí v areálu sportovní haly město Kouřim. Vrcholem programu byla podvečerní soutěž o nej čarodějnici a čaroděje, kdy museli adepti na tento titul plnit různé úkoly. Pro vítěze soutěží byly připraveny ceny, a to převážné sladké. Nechyběla ani vatra a ohýnek na opékání špekáčků.

30.4.2018

Kolínská taneční soutěž byla mezinárodní, neztratili se ani domácí

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční soutěž v latinskoamerických a standardních tancích pojmenovaná po guru kolínských tanečních kurzů i soutěží Memoriál Bohuslava Matiáše jeho pořadatelé letos přesunuli z ledna na úplný závěr dubna. Uskutečnila se poslední dubnovou neděli, před oslavou čarodějnic i prvního máje.

30.4.2018

KRÁTCE: Opilý muž sám oslovil strážníky

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

30.4.2018

Ohně zahoří téměř všude, většinou díky iniciativě spolků

Kolínsko - Pálení ohňů a čarodějnické reje jsou již tradičním programem připadajícím na 30. duben. Kdo tento den nechce strávit v komorní atmosféře v kruhu rodinném, může vyrazit za zábavou ven. Veřejné akce se konají téměř všude.

29.4.2018

OBRAZEM: V kouřimském skanzenu si užili čarodějnice

Kouřim - Proč se pálí čarodějnice? Odpovědi našli návštěvníci kouřimského skanzenu.

29.4.2018

Mladí z kolínské televize čerpali nové impulzy

Kolín /FOTOGALERIE/ – Venku svítilo slunce a rtuť teploměru se šplhala k letním hodnotám, v jedné třídě kolínské 1. základní školy v Bezručově ulici však byly zataženy rolety a redaktoři a kameramani Televize Kolín za nimi získávali další znalosti a podněty ke své práci.

28.4.2018

OBRAZEM: Řepařská drážka zahájila sezonu

Sendražice - Na řepařské drážce slavnostně zahájili v sobotu 28. dubna 12. jízdní sezónu. Celý víkend vlaky tahá parní lokomotiva BS 80.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT