VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

11.4.2018

Práce v Pražské ulici se opět rozjely, bude se kácet

Kolín – Po zimní přestávce se rozeběhlo pokračování velké rekonstrukce Pražské ulice, jež je z tohoto směru vstupní bránou do města a dlouhodobě dělá spíše ostudu než hezký dojem.

10.4.2018

Kolínské mateřské školy vyhlašují zápisy dětí

Kolín – V termínu 10. a 11. května proběhnou zápisy nových dětí do státních předškolních zařízení v Kolíně. Kdo bude mít při přijetí přednost?

10.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Pohádka Kolín ve středu v Deníku!

Kolínsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

9.4.2018

KRÁTCE: Opravují se silnice v Bříství, ve Štolmíři či v Poříčanech

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

9.4.2018

Průzkumy objevily u Bartoloměje původní dlažbu i problém se zdí Staré školy

Kolín – Obří rekonstrukce celého okolí chrámu sv. Bartoloměje a stavební ruch kolem památky již začínají být trochu viditelné okem kolemjdoucích.

7.4.2018

KRÁTCE: Spěšné vlaky do Velkého Oseku nahradí autobusy

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

6.4.2018

Chtějí uklidit město. Dobrovolníkům pomáhají sociální sítě

Kolín - Životní prostředí jim není lhostejné. A chtějí spojovat lidi, kteří přemýšlí stejně. Tak by se dala shrnout aktivita Tomáše a Elišky Tesařových, kteří na sociální síti Facebook vytvořili skupinu EKOlín. Ta má první úkol: zajistit, aby o sobě lidé věděli při sobotní akci Ukliďme Česko a mohli tak přírodě ulevit od nepořádku efektivněji.

6.4.2018

Ivo Svatoš převzal cenu města

Kolín – Cenu města převzal v den svých 90. narozenin kolínský rodák, známý hudebník Ivo Svatoš. „Kolíňák tělem i duší,“ jak sám říká. Svatošova rodina nezapomněla poznamenat, že byl vždy skvělým otcem a je skvělým dědečkem i pradědečkem. Dnes má dvě pravnoučata, dvě vnučky a dvě děti.

6.4.2018

V Českém Brodě ulovili přes dva a půl tisíce volně žijících holubů

Český Brod /ANKETA, INFOGRAFIKA/ – Letošní odstřel volně žijících holubů skončil v Českém Brodě. Uskutečnil se ve čtyřech termínech a bylo uloveno více než 2500 ptáků. Na akci se podíleli členové dvou mysliveckých spolků, městská policie a Policie ČR. Lov se konal vždy o nedělích v podvečerních hodinách.

5.4.2018

OBRAZEM: Při Otevřené ulici vysadili strom Olgy Havlové

Kolín – Strom Olgy Havlové vysadili ve středu odpoledne v rámci Otevřené ulice na zálabské straně lávky. Slavnostní chvíle se zúčastnil starosta města Vít Rakušan, který pohovořil o první dámě, i předsedkyně Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Milena Černá.

5.4.2018

Povědomí o první pomoci se zlepšuje, hlavně mezi mladšími

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Umět poskytout první pomoc a vědět, co říct záchranářům, když voláte sanitku, tím dokážete zachránit člověku život. S Petrou Effenbergerovou, mluvčí středočeské záchranky, jsme se proto bavili o tom, co byste rozhodně měli vědět, když nastane situace, kdy budete muset někomu pomoci.

5.4.2018

V Masarykově ulici se bude přestavovat další kruhák

Kolín /FOTOGALERIE/ – Počínaje pondělím se přesunou práce v Masarykově ulici k dalšímu kruhovému objezdu. Tentokrát se bude jednat o kruhák na křižovatce ulic Masarykova a Bezručova. Přestavba potrvá zhruba do poloviny května.

4.4.2018

Myslivci se prý snaží, ale divočáci škodí stále

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ – Teplá zima bývá doslova živnou půdou pro přemnožení divokých prasat, protože díky příznivému klima přežijí i slabší kusy selat, které by normálně uhynuly. Jelikož se ale pak ve velkém přesouvají při hledání potravy na pole, přidělávají tím vrásky zejména zemědělcům. V některých regionech napříč republikou byla situace kritická. 

4.4.2018

KRÁTCE: Zastupitelé projednají pomník i opravu stadionu

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

3.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ v Tatcích ve středu v Deníku!

Kolínsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

3.4.2018

Po silnici mezi Kolínem a Skalkou proudí doprava už ze tří uzavírek

Kolínsko – Dlouhé kolony, popojíždění doslova po metrech a ve špičce téměř bez šance odbočit na Skalce z vedlejší silnice doleva na Kolín. Tak vypadá v současné době situace na silnic I/38 mezi Kolínem a odbočkou na Kaňk. Situace nebyla růžová už po uzavření mostu v Malíně, natož nyní, kdy se na silnici nahrnula další auta kvůli dalším dvěma uzavírkám v okolí.

2.4.2018

Kam s odpadem do sběrných dvorů?

Kolín – Jaro je jednoznačně tu, nejen v kalendáři. A tak leckde začíná velký úklid. Kam s odpadem do sběrných dvorů?

2.4.2018

Veřejnost může opět hlasovat o projektech z grantového programu TPCA

Kolínsko - O tom, kam půjdou peníze na podporu regionu z 13. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko, může již tradičně pomoci rozhodnout i veřejnost. Internetové hlasování se rozjíždí v úterý 3. dubna.

2.4.2018

KRÁTCE: omezené čištění ulic či omezení ve Slovenské ulici

Kolínsko - Přinášíme vám krítké zprávy z regionu.

1.4.2018

OBRAZEM: Národopisné pořady lákají stále více zájemců

Kouřim - Několik tisíc návštěvníků se přišlo v neděli 1. dubna podívat do Skanzenu lidových staveb v Kouřimi na to, jak se žilo na Boží hod velikonoční před mnoha lety. Byly zde pro ně připraveny dílny, kde si mohli vyzkoušet svou šikovnost. 

1.4.2018

Dva velikonoční dny zápolily v domě dětí stovky mažoretek o Pohár ze Zámku

Kolín /FOTOGALERIE/ – V sobotu a v neděli se do kolínského domu dětí a mládeže sjely stovky malých i větších mažoretek, aby změřily své síly o Pohár ze Zámku v kategorii jednotlivců a dvojic.

31.3.2018

V Marině Týnec zahájili sezonu symbolickým odemčením Labe

Týnec nad Labem - Symbolickým odemčením Labe zahájili v sobotu 31. března novou sezonu v Marině Týnec. Ačkoliv venku bylo počasí poměrně chladné, příznivců řeky a lodí sešlo dost a v marině strávili příjemné odpoledne.

31.3.2018

OBRAZEM: V Kouřimi se běhalo

Kouřim - Běh městem odstartoval v sobotu 31. března dopoledne z kouřimského náměstí. Jednalo se o třetí ročník akce, která se koná na počest závodu Lipanská stezka.

31.3.2018

Kolín má svou vlastní geolokační hru o dracích

Kolín – Město má svou vlastní novou geolokační hru. Je na téma draků, které má město na základě nejznámější kolínské pověsti o hodném drakovi i ve svém znaku.

29.3.2018

Stržená trolej u Kolína odklonila vlaky

Kolín - Kvůli stržené troleji musely být ve čtvrtek odpoledne odkloněny vlaky na trati mezi Kolínem a Zábořím nad Labem.

29.3.2018

Veltruby truchlí. Zemřel starosta Ivan Kašpar

Kolínsko – V pondělí se rozšířila Veltrubami i okolím smutná zpráva, která vyvolala velmi emotivní reakce. Ve věku sedmdesáti let totiž zemřel po dlouhé nemoci oblíbený starosta Veltrub Ivan Kašpar.

29.3.2018

Premiér v demisi Andrej Babiš zavítal do Českého Brodu i do skanzenu

Český Brod, Kouřim - Ve středu členové vlády v čele s premiérem v demisi Andrejem Babišem vyjeli jednat do Středočeského kraje o problémech různých regionů. Nabitý program vládních představitelů začal setkáním s Radou Středočeského kraje. Poté se v Kladně seznámili s rozšířením železniční trati Praha-Kladno. Následně ministři a ministryně zavítali do elektrárny Mělník v Horních Počáplech a na zámek v Přerově nad Labem.

28.3.2018

Na jídlo by školáci mohli chodit do nemocnice

Český Brod – Léčbu na hlad českobrodských školáků a jejich pedagogů by mohla nabídnout nemocnice. Takový je jeden z poznatků, který si ze svého výjezdu do Středočeského kraje ve středu odnesl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

28.3.2018

Skanzen v Kouřimi by chtěl stavět: 14 starých budov a jednu fungl novou

Kouřim – Velké plány má Středočeský kraj se skanzenem lidových staveb v Kouřimi, který je součástí Regionálního muzea v Kolíně. Podle předpokladů nastíněných v rámci středečního výjezdního zasedání vlády v demisi by se areál měl v letech 2021–2030 dočkat investic dosahujících 76 milionů korun bez daně z přidané hodnoty.

28.3.2018

K tragickému úmrtí došlo u Rostoklat. Vlak srazil člověka v kolejišti

Rostoklaty /FOTOGALERIE/ – K tragickému střetu na trati došlo ve středu před polednem u vlakového nástupiště stanice Rostoklaty ve směru na Novou Ves II. Podle prvotních informací tiskového mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka tu srazil expresní vlak Antonín Dvořák člověka v kolejišti.

28.3.2018

Na autobusovém nádraží budou dobíjecí stanice pro elektromobily

Kolínsko – Další dobíjecí stanice pro elektromobily v regionu vyroste v Kolíně. Město poskytlo ČEZu k pronájmu pozemek na instalaci a provoz dvou dobíjecích stanic v rámci výstavby dopravního terminálu.

27.3.2018

Zemřel starosta Veltrub Ivan Kašpar

Veltruby - Po těžké nemoci zemřel v pondělí ve věku 70 let starosta Veltrub Ivan Kašpar. Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 3. dubna v 11 hodin na centrálním hřbitově v Kolíně na Zálabí.

27.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Letadýlko Český Brod ve středu v Deníku!

Kolínsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

27.3.2018

Na Kolínsku vysadili první ze tří stromů Olgy Havlové

Kolínsko – Tři z 85 stromů vysazených po celé zemi při příležitosti nedožitých 85. narozenin Olgy Havlové budou zapouštět své kořeny na Kolínsku. První z nich, lípu srdčitou, vysadili v Pečkách, další v pořadí bude Kolín, kde se sázení chystá na 4. dubna, a v Českém Brodě pak na podzim.

26.3.2018

KRÁTCE: čištění ulic pokračuje, historické akce či zasedání radních

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

26.3.2018

Velikonoce se blíží. Co se vyplatí neminout?

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ – Jedním z organizátorů akcí, jež se vážou ke svátkům jara, je Regionální muzeum v Kolíně. Program připravilo v Červinkovském domě, kde se 29. března od 10 hodin můžou návštěvníci zúčastnit komentované prohlídky, mají možnost si prohlédnout velikonoční instalace a zúčastnit se tvořivých dílen.

25.3.2018

V Červených Pečkách uspořádali maškarní karneval

Červené Pečky - Maškarní karneval se uskutečnil v sobotu večer v Červených Pečkách. Sešlo se zde mnoho různých masek jako například mouchy, čarodějnice, malíř, domorodci (lidojedi), hokejisté a další. V soutěži o nejlepší masku zvítězili domorodci, ale i ostatní masky se mohly těšit z ocenění.

25.3.2018

V Českém Brodě proběhlo svěcení kočiček

Český Brod - Poslední postní nedělí je Květná neděle, při které si křesťané připomínají vjezd Ježíše do Jeruzaléma.

25.3.2018

Na Zámecké tančily chobotnice pod dohledem Macha a Šebestové

Kolín – Maškarní hodinu uspořádali v sále na Zámecké v Kolíně taneční mistři Pavla a Jaromír Kuprovi ve svých pokračovacích kurzech pro dospělé. A sami šli příkladem, když že oblékli do kostýmů pohádkových postav Macha a Šebestové a na parket vzali i svého jezevčíka, v tomto případě filmového Jonatána.

25.3.2018

Děti nocovaly v knihovně

Kolín – Letošní Noc s Andersenem na téma Pejsek a Kočička proběhla v kolínské knihovně na třech místech. Ve Štítarech, kde na děti čekal program od 18 do 23 hodin, měli malí čtenáři za úkol vyrobit ingredience do dortu pro pejska a kočičku. Pak všichni uvařili dort a následovaly různé soutěže, poznávačky a čtení.

25.3.2018

Děti dováděly na karnevalu v Sendražicích

Sendražice – Děti od nejmenších capartů až po mladé slečny a pány zaplnily v sobotu sál pohostinství U Černohlávků na karnevalu, který pro ně uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Sendražice.

25.3.2018

V Pečkách přivítali jaro a vysadili strom Olgy Havlové

Pečky – Kolem čtyř set lidí si našlo cestu na sobotní velikonoční slavnosti, aneb vítání jara v kulturním středisku a v parku před ním. Nechyběl velikonoční jarmark, spousta tvořivých dílen pro děti, vystoupení žáků a žáčků, pohádka pro děti a mnoho dalšího. „Jsem moc rád, že vidím lidi, kteří jsou spokojení, plní optimismu, věřím, že se příště vrátí a přivedou své známé a akce se bude postupně rozrůstat,“ popsal ředitel pořádajícího Kulturního střediska Pečky Lukáš Hanzelín. „V takovémto počtu návštěvníků bych akci jistě nezvládl bez podpory vzdělávacího centra, které je nedílnou součástí kulturního střediska,“ dodal.

25.3.2018

OBRAZEM: V Liblicích přivítali jaro

Liblice - Spolek přátel Liblic uspořádal v sobotu místní střední odborné škole vítání jara. Návštěvníci si zde mohli zakoupit různé velikonoční a jarní výrobky nebo si je také vyrobit v kreativních dílničkách. Dílničky přitahovaly hlavně děti, které si zde mohly vyrobit perníčky, naučit se plést pomlázku nebo namalovat vajíčko.

24.3.2018

Moderní městský infopanel už najel na zkušební provoz

Kolín – Přibližně dva týdny se nyní bude testovat nová elektronická úřední deska, přesněji řečeno moderní infopanel, který by měl postupem času nahradit klasickou papírovou nástěnku v průchodu mezi radnicí a společenským domem.

23.3.2018

Kolínští učni vyrobili sudoku pro nevidomou paní

Kolín – Neobvyklou zakázku obdrželi budoucí truhláři ze SOŠ a SOU stavební v Kolíně. Paní Jiřina Rysová se na ředitele zdejší školy totiž obrátila s tím, jestli by ji nepomohli vyrobit dřevěné sudoku pro maminku, která téměř ztratila zrak v důsledku degenerativního onemocnění sítnice, jímž bohužel trpí i bratr paní Rysové. Právě on vytvořil nákres ke hře, jelikož se díky své nepříznivé diagnóze, kdy zrak slábne i jemu, umí do pocitů lidí s tímto handicapem přesně vcítit. A s tím už Jiřina Rysová kontaktovala Jindřicha Synka. 

22.3.2018

Městu se nabízí ke koupi středověká radnice

Kolín – Původně gotický dům čp. 76 U Tří mouřenínů na Karlově náměstí, který do konce 15. století tvořil se sousední budovou úplně první kolínskou radnici, dnes není v majetku města. Právě v těchto dnech by se z něj ale po dlouhých šesti stoletích opět mohla radnice stát. Jenže k tomu s největší pravděpodobností nedojde. Soukromí vlastníci nabídli dům ke koupi městu, to ale na něj nemá peníze. 

21.3.2018

Blíží se maturity. Jenže kam po nich?

Kolínsko – Už v dubnu se rozběhnou písemné části maturit, do začátku června pak studenti budou skládat také ústní zkoušky. Po příjemné euforii ze složení zkoušky ale může přijít rozčarování. Protože pokud se studenti nerozhodnou pokračovat ve studiu dále, musí si hledat práci. Jaká je šance, že v regionu uspějí? 

21.3.2018

KRÁTCE: Ve dvou ulicích vyrostou ukázková kontejnerová stání

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

20.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Klubíčko Kolín ve středu v Deníku!

Kolínsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.3.2018

Velitelé dobrovolných hasičů se cvičně potýkali s chemikáliemi

Kolín – Hasičům hasiči představili, jak to u hasičů chodí, když je vážně zle. Tak lze shrnout obsah odborné přípravy, k níž se o víkendu sjelo na hasičskou stanici TPCA v Ovčárech šest desítek velitelů dobrovolných jednotek i jejich velitelů družstev a velitelů požárních hlídek spadajících podle hasičského členění kraje pod kolínský územní odbor. Tam patří i část regionu Prahy-východ – a tak se další várka účastníků chystá k sobotní účasti na školení, které bude hostit hasičská stanice v Říčanech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT