VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

9.12.2017

Město reklamuje opravu Masarykovy ulice

Kolín /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Uzavírka sídlištní magistrály, tedy Masarykovy ulice, nyní skončila, ale bude se ve stejném úseku ještě jednou opakovat. Nově položený povrch se totiž bude předělávat. Řidiči si hned po otevření začali stěžovat, že takto nevypadá čerstvě dobře opravená silnice.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

Otevírá se nový ročník grantového programu TPCA

Kolínsko – Otevřením další části kolínského Techcentra symbolicky začal nový ročník grantového programu, kterým automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile podporuje okolní region.

6.12.2017

Rekonstrukce elektřiny: další hospodyňky budou moci naráz prát i žehlit

Kolín – Městský rozpočet na příští rok, který budou schvalovat zastupitelé na svém dalším zasedání příští týden, počítá kromě jiného s nemalými investicemi do bytového fondu města. Investice do bytů by měly být kolem 38 milionů.

6.12.2017

Betlémské světlo opět dorazí do Kolína

Kolín - Plamínek z izraelského Betléma, který putuje vlaky, loděmi i letadlem do všech koutů světa, přivezou do Kolína z Vídně brněnští skauti v neděli 17. prosince.

5.12.2017

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáci ze ZŠ Veltruby a ZŠ a MŠ Starý Kolín

Kolínsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí  ze ZŠ Veltruby a ZŠ a MŠ Starý Kolín.

4.12.2017

OBRAZEM: Také v Zásmukách svítí vánoční strom

Zásmuky - Slavnostní akce začala v neděli světélkovým pochodem od sokolovny na místní náměstí. Zde již návštěvníky čekalo pódium zaplněné pěveckým souborem Pampeliška, který vede Květoslav Červený. Po zaznění několika písniček přišly souboru pomoci i děti z místní mateřské školy. Společně pak zazpívaly píseň Rolničky, rolničky. Závěr patřil živému betlému, v podání žáčků mateřské školy.

3.12.2017

Ježíškova vnoučata plní přání seniorů i na Kolínsku

Kolínsko – Projekt Ježíškova vnoučata vytváří již druhým rokem v předvánočním čase úsměvy na tvářích seniorům, kteří žijí v domovech napříč republikou. Již minulý ročník splnil projekt na 600 vánočních přání a letos se do projektu zapojilo ještě více seniorů. Je mezi nimi i řada klientů domovů na Kolínsku.

1.12.2017

Na výjimečném nalezišti pod budoucí silnicí nezastaví archeology ani zima

Plaňany – Bylo možno očekávat, že se něco najde – a nakonec se našlo více, než se čekalo. Takové jsou zprávy z archeologického průzkumu na staveništi budoucího obchvatu západní části městyse Plaňany na Kolínsku.

30.11.2017

Celé centrum Kolína ozdobí historizující lampy

Kolín – Opravit Kouřimskou ulici ještě letos se nakonec nepodařilo, podle místostarosty Michaela Kašpara by se ale mělo začít hned, jak skončí zima, tedy v únoru až březnu. Město už má vybraného dodavatele, je jím firma z Hradce Králové, která práce provede zhruba za 5,3 milionu korun. Původní projektantská cena byla kolem šesti milionů.

29.11.2017

Kolín bude hospodařit s rekordním rozpočtem přes 1,2 miliardy

Kolín – Po mnoha letech nechce jít Kolín cestou rozpočtového provizoria, ale schválit rozpočet na další rok už na prosincovém zasedání zastupitelstva. „Bude to jeden z nejvyšších rozpočtů na poslední řadu let,“ komentoval místostarosta Michael Kašpar.

28.11.2017

KRÁTCE: Vyrobí adventní věnce

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

28.11.2017

Speciální systém sanitě předem vyklidí křižovatku

Kolín – Kolín začal testovat další chytré řešení. Tentokrát se jedná o průjezd sanitních vozů světelnými křižovatkami. Poprvé se unikátní systém průjezdu sanity na červenou otestoval na tzv. křižovatce u bývalé OVS, tedy na křižovatce ulic Legerova, Jaselská a Žižkova. „Testovalo se v dopoledních hodinách a test dopadl velmi dobře,“ předeslal místostarosta Tomáš Růžička. Je to první z řady zkoušek, které bude potřeba pro ostré spuštění provést. Testování bude probíhat až do konce března. 

27.11.2017

OBRAZEM: Kolín vztyčil vánoční strom

Kolín – Stříbrný smrk zdobí od pondělí tradiční místo na Karlově náměstí. Oproti loňskému stromu je o něco menší, zato se může chlubit rozsochatými, takřka barokními tvary.

27.11.2017

Archeologické práce na obchvatu jsou přerušené

Plaňany – Archeologické práce na stavbě plaňanského obchvatu jsou v současné době přerušené. Archeologové podle stavbyvedoucího Vojtěcha Hvězdy čekají na vyjádření Středočeského kraje, který musí schválit financování prací. Archeologové navíc mohou pracovat pouze za příznivého počasí. Do kdy budou jejich práce trvat, není jasné.

26.11.2017

Malí čertíci i andělé zaplnili společenský dům už v neděli

Kolín – Dlouho dopředu před příchodem Mikuláše a jeho družiny zaplnili kolínský městský společenský dům malí čertíci i andělé. Poslední listopadovou neděli tu totiž vystupovala mezi dětmi oblíbená zpěvačka Míša Růžičková a to s tradičním pořadem Zpíváme a tančíme s Míšou, tentokrát s podtitulem Popletení čertíci. Sama protagonistka dorazila na jeviště v čertovském převleku, ve stejném stylu se nesly i kulisy a nasvícení.

25.11.2017

O nejlepším guláši a štrúdlu rozhodla stovka porotců

Velký Osek /FOTOGALERIE/ - Kolik masa, tolik cibule. Tak zněl úkol pro většinu účastníků třetího ročníku soutěže Velkoosecký guláš a štrúdl. Tedy pokud se týká guláše. Ingredience pro štrúdl byly samozřejmě jiné. Skoro stovka porotců v sobotu posuzovala celkem 13 různých gulášů a 9 štrúdlů.

25.11.2017

V Tuchorazi rozsvítili vánoční strom

Tuchoraz - V Tuchorazi před obecním domem se v sobotu podvečer rozsvítil vánoční strom.

25.11.2017

V Radimi vystavovali adventní věnce

Radim - Adventní věnce, svícny nebo ozdobené perníčky si z prodejní výstavy, která se již stala tradicí, mohli odnést Radimští. Kromě vánočních dekorací byl v nabídce také med nebo levandulové kytice. Zvaní byli samozřejmě také ti, kteří chtěli vánočními dekoracemi jen potěšit své oko a nasát příjemnou atmosféru nadcházejícího adventního období.

25.11.2017

Ratenice hostily mistrovství kříženců

Ratenice - V hale na ratenickém cvičáku se konalo mistrovství republiky kříženců v agility. Soutěže se zúčastnilo celkem 84 týmů, z toho 35 týmů v kategorii small, 15 týmů v kategorii medium a 34 v kategorii large.

25.11.2017

OBRAZEM: V Přehvozdí vyráběli vánoční věnce

Přehvozdí - V odpoledních hodinách se v budově Obecního úřadu v Přehvozdí sešlo kolem desítky lidí, při příležitosti vytvoření si vánoční věnec či svíce.

25.11.2017

Rozsvítí vánoční stromy v obcích

Kolínsko - Již tento víkend se v několika obcích rozzáří vánoční stromy. 

25.11.2017

Na náměstí chtějí zeleň a kolostavy, parkování ne

Pečky – Pečky se chystají na obnovu Masarykova náměstí. Ještě před tím, než začal architekt pracovat na návrhu rekonstrukce si pohovořil s obyvateli města, aby si nejprve vyslechl jejich názor a případně do studie zpracoval požadavky. Jako první otevřel architekt Jan Drška otázku parkování.

24.11.2017

S Deníkem za zábavou

Kolínsko - Kam můžete vyrazit?

24.11.2017

KRÁTCE: Kuchaři budou soutěži o nejlepší guláš a štrúdl

Kolínsko - Přinášíme vám přehled různých událostí na Kolínsku.

24.11.2017

Úklidové firmy hlásí před vánočními svátky plno

Kolínsko – Vánoce mají být svátky klidu. Předchází jim však shon, který obsahuje nejen nakupování vánočních dárků, ale také velký předvánoční úklid domácností. Řešením, jak mít svůj dům či byt krásně uklizený bez práce je možnost najmout si úklidovou firmu. Ty však v současné době již hlásí plno. Na konci listopadu již není téměř možné sehnat firmu, která by měla volný termín.

23.11.2017

Na Třídvorské se propadla silnice

Kolín - Havárii kanalizace na Třídvorské ulici a propadlou vozovku musel řešit Městský úřad Kolín ve spolupráci s firmou Vodos a dopravní policií.

23.11.2017

KRÁTCE: Přivezou vánoční stromek

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

23.11.2017

Starostové si stěžují na problém s odchytem psů

Kolínsko – Jdete do práce, spěcháte a v nejméně vhodnou chvíli šlápnete do psího exkrementu. Že to dobře znáte? Jistě nejste sami. S nepořádnými pejskaři se potýkají téměř v každé vesnici. Starostové si však stěžují spíše na problémy s odchytem zatoulaných pejsků.

22.11.2017

Silnici uzavře v prosinci oprava

Pečky/ Ratenice – Od 7. prosince bude uzavřená silnice třetí třídy vedoucí z Peček na Ratenice. Důvodem je oprava povrchu této silnice v celé její šíři. Uzavírka bude tedy úplná a je stanovená objízdná trasa, kterou mohou řidiči směřující z Peček na Ratenice využívat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT