VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

3.8.2017

KRÁTCE: Plaňanské čeká spousta investic

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

3.8.2017

Vedro! Spotřeba vody strmě stoupá, někde už chybí

Kolínsko – Léto, horko, tekutiny. Tropické počasí se nad naším regionem drží už několik dní a spotřeba pitné vody vzrůstá o desítky procent. Jenže, kde ji brát?

2.8.2017

Policisté budou měřit rychlost na obchvatu

Kolín - Kolínští policisté dávají každý týden pravidelně vědět řidičům, kde budou s radarem na měření rychlosti. 

2.8.2017

KRÁTCE: Kolín vzpomíná na Kmocha, chrtí dráha hostí mistrovství republiky

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu

1.8.2017

OBRAZEM: Kolín sužují kolony

Kolín - Uzavírka Ovčárecké ulice zapříčinila nekonečné kolony na Novém mostě a v jeho okolí. Automobily, které ze směru od centra nesmí využívat Masarykův most, stojí desítky minut na všech příjezdech na Nový most.

1.8.2017

KRÁTCE: Gymnázium bude mít nové hřiště, Vrátkov hledá další zdroje vody

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

1.8.2017

Na přejezdu číhá smrt, signalizace nefunguje!

Pečky – Železniční přejezd nedaleko Peček na silnici do obce Tatce zvedá vlnu emocí. U železnice jsou totiž již dlouhodobě nainstalovaná výstražná světla, stále však nefungují.

31.7.2017

KRÁTCE: Strážníci kontrolují Zengrovku

Kolín - Nepořádek okolo popelnic v Zengrově ulici zaznamenali v uplynulých dnech kolínští strážníci. Toho, kdo nepořádek vyhozením starých elektrospotřebičů způsobil, do dnešního dne nenašli. Místo však budou nadále kontrolovat. 

31.7.2017

Plovárna nabízí i další sporty

Kolín - Nebaví vás na letní plovárně jen ležet u vody a sem tam se smočit v osvěžující vodě? Pak můžete zvolit aktivní odpočinek a v areálu si zahrát minigolf nebo využít hřiště na beach volejbal.

31.7.2017

Sinice na Kolínsku nejsou

Kolínsko - Také v závěru měsíce kontrolovali zaměstnanci Krajské hygienické stanice kvalitu vody v přírodních i umělých koupalištích. Mírně sníženou kvalitu vody pracovníci zaznamenali na přírodním koupališti Vyžlovka, ale také například na rybníku Jureček.

29.7.2017

OBRAZEM: Tradiční polnochrčická neckiáda je v plném proudu

Polní Chrčice - V pořadí 31. ročník polnochrčické neckiády odstartoval v obci dnes krátce po poledni. Neckiáda je pro letošek ve znamení sportovních olympijských disciplín. Večer pak bude pokračovat taneční zábavou s kapelou B-Dance Band.

29.7.2017

Další objížďka? Veltruby se bouří

Kolín/ Veltruby – Dnešním dnem začala uzavírka Ovčárecké ulice v úseku od světelné křižovatky na zálabské straně Nového mostu po nadjezd nad železniční tratí.

28.7.2017

Oprava vodovodu přeruší dodávku pitné vody

Úvaly – Z důvodu rekonstrukce vodovodu v ulici Riegerova dojde v úterý 1. srpna v době od 8.00 do 15.00 hodin k odstávce dodávky pitné vody.

28.7.2017

Pivovary pořádají etapový běh, poběží se z Kostelce do Únětic

Černokostelecko – Etapovéhý běh z pivovaru do pivovaru pořádají společně Černokostlecký pivovar a Únětický pivovar. Zatímco v loňském roce se běželo z Únětic do Kostelce nad Černými lesy, letos tomu bude naopak.

28.7.2017

Kulturní dění na Kolínsku a v okolí

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

28.7.2017

Sucho. Černokostelecko řeší nedostatek vody

Černokostelecko – Otočím kouhoutkem a voda teče. Voda z vodovodu však v poslední době není takovou samozřejmostí jak by se mohlo zdát. Je jí nedostatek a musí se s ní šetřit. Zákazy zalévání či napouštění bazénů se objevily na celém Kolínsku.

27.7.2017

Kolín získal další dvě dotace

Kolín - „Oba dva projekty z Operačního programu životní prostředí, na jejichž výsledky jsme čekali několik měsíců, byly úspěšné. Předmětem prvního projektu je vybudování sedmadvaceti podzemních kontejnerů na tříděný odpad, které budou umístěny na devíti sběrných místech v Kolíně,“ okomentoval místostarosta města Kolína Michael Kašpar.

26.7.2017

Medu je málo, včelaři zvyšují jeho cenu

Region - Chléb namazaný tlustou vrstvou medu pro někoho neodmyslitelně patří ke snídani. Cesta zlatavého všeléku až na náš stůl ovšem není vůbec jednoduchá.

26.7.2017

Expedici dobrodruh Filip Kretschmer přerušil, chce však pokračovat

Kolínsko - S odhodláním vyjel Filip Kretschmer na skládačce z kolínského náměstí a jeho cílem bylo projet pět států východní Evropy. Zdravotní potíže ho však donutily cestu přerušit ještě před hranicemi. 

26.7.2017

Ze Zengrovy ulice zní: Je o strach tu bydlet!

Kolín /FOTOGALERIE/ - Větší dozor v Zengrově ulici. Takový je výsledek petice, kterou na radnici odeslali obyvatelé domů č.p. 356 a 357. „Neustálý nepořádek, řev, špína, opilci, obecně je o strach tady bydlet,“ popsala obyvatelka míst, která už celé roky mají punc sociálně vyloučené lokality.

25.7.2017

Mohou se zapojit do likvidace azbestu

Kouřim - Všichni obyvatelé Kouřimi mají možnost se zapojit do akce likvidace azbestu. Jedná se azbest, který mají lidé odložený na svých pozemcích nebo azbest z likvidace staré střešní krytiny.

25.7.2017

Obecní dvůr dostává bezpečný průjezd

Kolín – Hojně využívané parkoviště na Obecním dvoře doznává úprav. Jejich výsledkem by měl být bezpečnější průjezd aut směrem k již téměř dokončenému bytového komplexu soukromého investora v přilehlé Václavské ulici.

25.7.2017

Tři Dvory hostí sportovní hry

Tří Dvory /FOTOGALERIE/ - V duchu olympiády se ponese příměstský tábor ve Třech Dvorech, který potrvá celý týden. "Je možnost ubytování ve stanech, některé děti jsou tu už od neděle," vysvětlila pořadatelka Jana Jeřábková, že ačkoli jde o příměstský tábor, děti tu mohou i spát.

24.7.2017

Zámek Radim láká na zatmění nad obcí

Radim - Dvě odpolední hry pro děti a mládež, semináře, pozorování zatmění měsíce dalekohledy, přehlídku renesančních tanců i noční prohlídku zámku chystají na první srpnové pondělí v Radimi. 

24.7.2017

Stavební práce na silnici pokračují

Pňov-Předhrádí - Stále ještě pokračuje částečná uzavírka silnice I/38 v Pňově-Předhradí. Dochází tu k opravě povrchu komunikace. Termín uzavírky I. a V. etapy byl prodloužený.

24.7.2017

Hřbitov uzavřeli kvůli spadaným větvím

Kolín /FOTOGALERIE/ – Sobotní bouřka má na svědomí uzavření centrálního hřbitova v Kolíně. V prostoru hřbitova došlo k popadání stromů a větví.

24.7.2017

Kolíňáci chtějí, aby kiosek na centrálním hřišti provozovalo samo město

Kolín /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Kiosek u cetrálního dětského hřiště v Kolíně zeje prázdnotou. Nejen maminkám, které si sem se svými dětmi chodí hrát, vrtá hlavou, proč stánek s občerstvením nefunguje. Kolínský deník se tématem již zabýval a článek vyvolal vlnu diskuze.

24.7.2017

Dočkali se! Práce na obchvatu Plaňan začaly

Plaňany – Stavba obchvatu městyse Plaňany je předaná. Lidé musí počítat s omezeními v provozu, ale také každodenním ruchem.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
22.7.2017

Kolínsko ochromil výpadek elektřiny

Kolínsko - Celkem dvacet obcí se podle našich informací potýká s výpadkem elektřiny v důsledku odpolední bouřky. Bez proudu je také samotné město Kolín.   

22.7.2017

Supermarket má odvést dopravu z centra Kolína

Kolín – Supermarket v průmyslové zóně bude. Radní už schválili záměr prodat pozemky. „Jednání s developerem pokračují úspěšně. Pokud vše dopadne, měl by tam vyrůst supermarket plus několik dalších obchodů,“ potvrdil místostarosta Michael Kašpar.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení