VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

22.12.2017

Zástupci automobilky přivezli dárky dětem do nemocnice

Kolín – Rozzářit dětský úsměv v předvánočním čase přišli do kolínské nemocnice zaměstnanci i vedení automobilky TPCA. Výtěžek letošní vánoční sbírky mezi zaměstnanci byl totiž určen právě pro dětské oddělení kolínské nemocnice.

22.12.2017

Basketbalové Vánoce v Dětském centru Kolín

Kolín - Je už tradicí, že hráči a zástupci kolínského basketbalového klubu navštěvují Dětské centrum v Kolíně. Ani před letošními Vánocemi tomu nebylo jinak. Z řad hráčů se poklidného dopoledne účastnili Bojan Bakić a Lee Skinner.

21.12.2017

Žáci z Peček opět mysleli na nemocná zvířata

Pečky - Každý rok před Vánoci do Záchranné stanice na Huslíku putuje vánoční sbírka pro tamní zvířecí svěřence. Tradiční akci pořádá Základní škola Pečky pod vedením Kateřiny Čihákové.

21.12.2017

V Žabonosech slavnostně otevřeli čističku

Žabonosy /FOTOGALERIE/ - Slavnostní otevření čističky odpadních vod, a tím i ukončení stavby kanalizace, se uskutečnilo v Žabonosech. Celý projekt stál 30,9 milionu korun a byl financován za podpory ministerstva zemědělství, které přispělo 17,4 milionu, a Středočeského kraje s příspěvkem čtyři miliony korun. I přesto si obec musela vzít úvěr 6,5 milionu.

21.12.2017

Práce se posouvají na parkoviště

Kolín - Práce na budování dopravního terminálu se opět posunuly a aktuálně se začalo pracovat na ploše současného placeného parkoviště pro osobní automobily před vlakovým nádražím. V polovině ledna bude, pokud bude přát počasí, toto parkoviště uzavřeno.

21.12.2017

Proti kapsářům pomáhají i děti

Kolín - Jako každoročně i v tomto roce se policie v předvánočním čase zaměřuje na nákupní centra. Důvod je zřejmý zabránit zlodějům v kapesních či jiných krádežích.

21.12.2017

Kapři už plavou v kádích. Od loňska moc nezdražili

Kolínsko - U Kolíňáků na Vánoce vedou třeboňský a chlumecký kapr. Rádi si ale pochutnají také třeba na pstruhovi nebo candátovi.

19.12.2017

Kolínský internát dokončete do čtvrt roku, přikazují firmě krajští radní

Kolín – Co nemůžeš dodělati dnes, odlož o čtvrt roku. To je pravidlo, podle kterého se středočeští radní zařídili v souvislosti se stavbou ve školním areálu v Kolíně. Tamější Střední odborná škola informatiky a spojů a internát učiliště procházejí stavebními úpravami souvisejícími se snížením energetické náročnosti budov – a všechny práce na zateplení měly být hotovy ještě letos. Nejsou a nebudou. 

19.12.2017

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáci ze ZŠ Přistoupim a ZŠ Tatce

Kolínsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Přistoupim a ZŠ Tatce.

19.12.2017

Splávek jim nedá spát ani v zimě

Kolín /FOTOGALERIE/ – Málokdo ví, že Kolín má jeden z nejlepších závodních rybářských týmů v republice. Vznikl v roce 2009 z místních plavačkových nadšenců na popud místní organizace a hned první rok se Kolínu povedlo postoupit z divize do druhé ligy. Tam kolínští závodníci pět let se střídavými úspěchy sbírali zkušenosti, aby se jim povedlo postoupit do soutěže v republice nejvyšší - první ligy. V první lize Kolín bojuje v tvrdé konkurencí 12 týmů z celé republiky již třetí sezónu. 

18.12.2017

Automobilka otevřela nábor zaměstnanců

Kolín/Ovčáry - Kolínská automobilka TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile), největší zaměstnavatel v regionu, otevřela nábor zaměstnanců na pozici operátorů na podporu rozvoje své výroby.

18.12.2017

Starostovna bude zároveň poslaneckou kanceláří

Kolín - Poslanecká kancelář, ve které by Vít Rakušan jako poslanec Parlamentu ČR měl být dostupný občanům v kraji každé pondělí, se bude shodovat s jehokanceláří starosty Kolína.

18.12.2017

Chcete v hospodě kouřit? Zapište se jako člen klubu

Kolínsko – Také hospodští a restauratéři na Kolínsku přišli na jednoduchý trik, jak svým hostům umožnit v provozovnách kouřit. Prostě nejdete do hospody, ale do klubu, jehož jste členem. Stačí se zapsat. „Teď nemůžu jít do hospody, aniž bych se zapsal,“ řekl se smíchem Tomáš Nouzák. „Ale vůbec mi to nevadí,“ dodal vzápětí.

17.12.2017

Komu byste udělili Cenu města Kolína za tento rok?

Kolín – Opět se blíží uzávěrka návrhů na udělení Ceny města Kolína. Cena města se uděluje jako ocenění mimořádných počinů ve všech oblastech společenského života města, které významně přispěly k jeho rozvoji a šíření jeho dobrého jména, jakož i k ocenění mimořádných projevů odvahy při záchraně lidských životů. 

17.12.2017

Ve skanzenu oslavili stříbrnou adventní neděli

Kouřim /FOTOGALERIE/ - V neděli se v kouřimském skanzenu uskutečnil letos poslední národopisný pořad s názvem Stříbrná adventní neděle. Program zde byl připraven od 10 dopoledne do 16 hodin a byl vskutku bohatý. Skoro v každé stavbě na návštěvníky čekala dílnička, nebo naučný výklad. 

16.12.2017

KRÁTCE: V Sendražicích mají nově opravenou silnici

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

16.12.2017

Kolín letos zintenzivní zimní údržbu svých ulic

Kolín /INFOGRAFIKA/ – Městská rada schválila dodatek k operačnímu plánu zimní údržby, kterou provádí společnost AVE Kolín. „Dodatek na dvou místech výrazně zintenzivňuje zimní údržbu. Celý prostor autobusového nádraží a také teras za městským společenským domem byl zařazen do první kategorie údržby a také do kategorie ručního úklidu,“ předeslal místostarosta Michael Kašpar.

15.12.2017

Podzemní kontejnery už slouží veřejnosti

Český Brod - Podzemní kontejnery na dvou náměstích – na Husově náměstí a na náměstí Arnošta z Pardubic – byly již úspěšně zkolaudovány a předány do správy Technických služeb Český Brod.

15.12.2017

Plánují univerzitu třetího věku

Český Brod – Město plánuje od února příštího roku otevřít zájmové studium formou univerzity třetího věku pod záštitou České zemědělské univerzity v Praze. Jde o formu studia, která má umožnit vzdělávání seniorům v místě bydliště.

15.12.2017

Městys Cerhenice přivítal návštěvu z Venezuely

Cerhenice - Městys navštívil vedoucí venezuelské ambasády v Praze Gustavo Albert Sierra Gutierrezo. O Cerhenicích si přečetl v novinách a viděl i letošní pořad v televizi. „Rád jsem mu náš městys ukázal, představil školu a pečovatelskou službu i envicentrum a byl poctěn jeho chválou,“ řekl starosta Marek Semerád.

15.12.2017

Ceny rostlých stromků se od loňska příliš nezměnily

Kolínsko – Vánoce se ani v letošním roce neobejdou bez stromečku. I když se najdou tací, kteří dávají přednost stromku umělému, každý rok spousta lidí vyrazí pro stromek živý. Na náměstích, návsích, u nákupních center i v malých uličkách tak i letos rozložili prodejci své stánky se stromky, ke kterým si s krátícím se časem do nejkrásnějších svátků v roce nachází cestu čím dál více zájemců o koupi.

13.12.2017

FOTOGALERIE: Kolínsko zpívalo s Deníkem koledy

Kolínsko - Akci Česko zpívá koledy nakonec počasí na Kolínsku přálo, i když na večer už začínalo pořádně přituhovat. Ale to k Vánocům a koledám přece patří. Z rozzáření brány na Karlově náměstí v Kolíně zpíval pěvecký sbor Privatissima, k němuž se přidala téměř stovka příchozích.

13.12.2017

Kolín se postupně zbavuje nálepky Potěmkinovy vesnice

Kolín - Areál kolínského zámku zase o kousek prokoukl. Hotová je už fasáda západního křídla. „Trvalo to dlouho, ale kvalita mně osobně i památkářům přijde zcela v pořádku,“ shrnul starosta Vít Rakušan.

13.12.2017

Sedmnáctou Miss Kolínska se stala čtrnáctiletá Sabina Uxová

Kolín /FOTOGALERIE/ – Když jako vždy vtipný a pohotový moderátor finálového večera Miss Kolínska Vlasta Korec ukázal v úterý večer v kolínském Městském divadle při rozhovoru se soutěžící pod číslem deset Sabinou Uxovou coby fór vítězné véčko, určitě netušil, jak blízko jeho gesto je.

12.12.2017

Rozpočet Kolína na rok 2018. Co nás čeká, nastínil místostarosta Michael Kašpar

Kolín - Jaký bude rozpočet na následující rok? Svůj komentář zaslal redakci Kolínského deníku místostarosta Michael Kašpar.

12.12.2017

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáci ze Základní školy Poříčany

Kolínsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí  ze Základní školy Poříčany.

12.12.2017

Školáci na tvrzi v Nebovidech si pochutnali na adventních palačinkách

Zásmuky /FOTOGALERIE/ - Víte, kdo byla Perchta, sv. Ambrož či Lucie? To všechno a mnohé další o adventních zvycích se dozvěděli školáci ze Zásmuk v pondělí 11. prosince v Nebovidech. Akce Vánoce na tvrzi se zúčastnily sedmá a osmé třídy.

12.12.2017

Pražská ulice není hotová, je to provizorium na zimu

Kolín - Možná i po zkušenostech s nově rekonstruovaným úsekem Masarykovy ulice, kde město reklamuje kvalitu finálního povrchu, se Kolíňáci ptají na Pražskou ulici.

12.12.2017

Kateřina Brožová: Koně jsou moje srdeční záležitost

Kolín /ROZHOVOR/ - Na mikulášskou besídku, která se ve Stáji Václav v Kolíně konala o uplynulém víkendu, dorazila vzácná návštěva. Mezi děti na koních zavítala herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Brožová, která se zároveň stala patronkou kolínského jezdeckého kroužku. Deníku prozradila, že koně jsou její srdeční záležitost.

11.12.2017

Středočeské nemocnice poznají v úterý nové vedení

Střední Čechy – Nové vedení mají všechny nemocnice Středočeského kraje, které jako akciové společnosti fungují v Kladně, Příbrami, Benešově, Kolíně a Mladé Boleslavi. Před týdnem středočeští zastupitelé odsouhlasili změny stanov, podle nichž se počet členů jejich představenstev rozšíří ze tří na pět – s tím, že jedno místo bude vyhrazeno pro představitele asociace středočeských nemocnic a pro post předsedy představenstva se počítá s ředitelem nemocnice – a v pondělí krajští odkývli personální změny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT