VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

8.1.2018

Dětské hřiště by nebylo od věci

Kolín - Obyvatelé Kolína by podle podnětů, které se našly v bedně přání, tradičně už řadu let umístěné pod vánočním stromem na Karlově náměstí, uvítali nové dětské hřišti v blízkosti takzvaného kojeneckého ústavu, tedy Dětského centra Kolín v Tylově ulici.

7.1.2018

Kolíňáci poslali radnici přes Ježíška 75 dopisů

Kolín – Celkem 75 dopisů obsahovala bedna přání, která je tradičně už řadu let umístěná pod vánočním stromem na Karlově náměstí a poslední roky ji většinou v období kolem Tří králů vedení města otevírá.

6.1.2018

OBRAZEM: Tříkrálová koleda přilákala do Kouřimi davy lidí

Kouřim - Krásné slunečné počasí a bohatý program byly hlavní důvody velkého počtu návštěvníků sobotní Tříkrálové koledy v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. 

6.1.2018

OBRAZEM: Na Karlově náměstí vrcholila tříkrálová sbírka

Kolín – Na kolínském Karlově náměstí se v sobotní podvečer sešlo několik desítek lidí, aby společně oslavili den Tří králů.

6.1.2018

Michal Dlouhý přiblížil četnické dějiny i Humoresky na jeho motivy

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod organizací Městské policie a Města Kolína se uskutečnila první letošní sobotní odpoledne beseda s právníkem, policistou, spisovatelem a rodákem z nedaleké Kutné Hory Michalem Dlouhým. Ten kdysi oslovil režiséra Antonína Moskalyka s námětem na potom tak úspěšný a do několika řad prodlužovaný seriál Četnické humoresky. Na podobné policejní historky poté napsal osmnáct knih.

5.1.2018

Poslali peníze dětským domovům

Veltruby - Podporu pro domovy dětí, sociální zařízení a pečovatelské služby schválilo zastupitelstvo obce Veltruby.

5.1.2018

Útulkem prošlo 182 psích ztracenců

Kolín – V roce 2017 přijal psí útulek celkem 182 psů. Toto číslo je na chlup stejně jako v roce 2016. „Z toho jsme 81 hafíků vydali původním majitelům, 94 psíků do náhradní péče a na konci roku v útulku bydlelo šest pejsků,“ upřesnila vedoucí útulku Alice Vlková. Stejně jako v roce 2016 nemuseli v útulku žádného pejska nechat uspat. „Za to jsme úplně nejvděčnější,“ říká Alice Vlková. Bohužel jedna fenka, která byla účastníkem autonehody, umřela během přepravy do útulku.

5.1.2018

Kolín se co do zadlužení dostal z rizikových čísel

Kolín – S rekordně vysokým rozpočtem více než 1,2 miliardy korun vstoupilo do nového roku město Kolín. Je tomu tak i přesto, že Kolín má stále ještě velký dluh – přes 480 milionů korun. „Ten se za posledních sedm let podařilo snížit o více než 500 milionů. Stále ovšem v roce 2018 zaplatíme na dluhové službě 77 milionů korun,“ shrnul situaci místostarosta Michael Kašpar.

4.1.2018

Zámek povstal z ruin, dnes patří k vyhledávaným cílům

Škvorec - Pokud dnes navštívíte Savoia Castle ve Škvorci, neuvěříte, že ještě před deseti lety tu nebyl zámek, ale ruina se zříceným mostem, propadlými stropy, k nebi se nezřídka smutně zvedaly jen rozpadající se zdi a na to, co nespadlo samo, si už brousily zuby bagry pod hlavičkou platného demoličního výměru. Osud někdejší středověké pevnosti a oblíbeného sídla Marie Terezie Savojské byl už téměř zpečetěn.

3.1.2018

Nemocnice dostala dvě ocenění

Kolín - Oblastní nemocnice Kolín obdržela za rok 2017 dvě ocenění v kategorii Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců. V této kategorii byla Oblastní nemocnice Kolín vyhodnocena Nejlepší nemocnicí kraje a nemocnice Kutná Hora získala třetí místo v kraji.

3.1.2018

Následky Silvestra trpí někteří lidé doteď!

Kolínsko – Následky silvestrovského a novoročního veselí. Dnes si to ještě pamatujeme a říkáme si „ano, ano, je potřeba na to dát pozor“. A za rok to opět většina zapomene. Ale třeba ne úplně všichni. Třeba se najde někdo, kdo si vzpomene na tradiční věty, jak záchranáři opět zažili jeden z nejnáročnějších dnů své služby v roce.

3.1.2018

Vedení města a nemocnice přivítalo první kolínské miminko

Kolín - Mamince letošního prvního kolínského miminka přišli ve středu do kolínské porodnice pogratulovat starosta Vít Rakušan s místostarostou Michaelem Kašparem a ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem.

2.1.2018

Historické obaly sirek: jsou v Kolíně pamětníci?

Když jsem byl malý kluk - a je to zatraceně dávno, psala se padesátá léta minulého století – propadl jsem, stejně jako mí vrstevníci, sběratelské vášni. Neměl jsem peníze na to, abych sbíral známky. Ale jednou jsem našel zvláštní krabičku od sirek, na které byla krásná kresba. Nechal jsem si ji a doma jsem zkusil nálepku z krabičky sejmout. Povedlo se a já měl první nálepku do sbírky.

1.1.2018

OBRAZEM: Kolín vstoupil do nového roku už tradičně ohňostrojem

Kolín – Stovky lidí dorazily první den v roce na osmnáctou hodinu především na oba břehy Labe v okolí lávky pro pěší, odkud byl letos opět odpalovaný novoroční ohňostroj, další lidé pak stáli na obou mostech.

1.1.2018

OBRAZEM: Ohňostroj pohledem z kolínské ulice Míru

Kolín - Podívejte se na ohňostroj, který byl k vidění v kolínské ulici Míru.

31.12.2017

Jiří Šafařík převzal imatrikulační certifikát

Kolín – Samotný závěr roku zvolili organizátoři ze Spolkové rady Kolín pro imatrikulační ceremoniál v pořadí 26. laureáta Osobnosti Kolína, stavitele a kapelníka Jiřího Šafaříka. Na slavnosti v salónku v nejvyšším patře hotelu Theresia se sešli členové spolkové rady, přátelé Jiřího Šafaříka, samozřejmě rodina a další gratulanti.

30.12.2017

Vietnamská komunita vstoupila do nového roku už v pátek

Kolín /FOTOGALERIE/ – Vietnamci nejen z Kolína, ale i ze širšího okolí oslavili společně konec roku už poslední pátek roku 2017. Malí i velcí se sešli ve velkém sále kolínského Městského společenského domu.

28.12.2017

Kam za kulturou a zábavou

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních a sportovních událostí.

28.12.2017

Rozjela se aplikace Řídím Kolín. Stačí se zaregistrovat

Kolín – Novou aplikaci právě spustila kolínská radnice. Má názvem Řídím Kolín a umožňuje větší zapojení veřejnosti do rozhodování o dění ve městě. „Cílem projektu, do kterého se lze zaregistrovat na webových stránkách www.ridimkolin.cz, je přiblížit radnici občanům a získat jejich názor na různé aktivity města. Aplikace bude využívána pro všechny ankety nebo průzkumy,“ uvedla mluvčí radnice Iva Blümelová.

26.12.2017

U nádraží na čas ubyde 70 parkovacích míst

Kolín – Na sedm desítek parkovacích míst dočasně ubyde u autobusového nádraží, kde postupuje jeho přestavba na moderní zastřešený terminál. Řidiči z toho samozřejmě nejsou nadšení, ale chápou, že jinak to vyřešit nelze.

26.12.2017

Město modernizuje kamerový systém

Český Brod – Celý letošní rok procházel městský kamerový systém zásadní modernizací. Místo zastaralého bezpečnostního programu byl pořízen moderní monitorovací software, dále byl systém doplněn o nový záznamový rekordér se záznamovou kapacitou 36 TB. „Systém je nyní možno rozšířit až na 64 kamerových bodů,“ upřesnil informatik, správce IT Tomáš Hor.

24.12.2017

Santové na motorkách zaplnili kolínské náměstí

Kolín /FOTOGALERIE/ - Štědrý den a příjemné počasí vylákaly motorkáře na tradiční vánoční vyjížďku, kterou organizuje spolek motorkářů Kolínská verbež. Téměř celé kolínské náměstí tak zaplnily stroje všech značek a ročníků výroby.

24.12.2017

Vánoce u četnictva bývaly v kasárnách

Kolín - Odborník na historii četnictva, historik, kriminalista, spoluautor námětů k seriálu Četnické humoresky, rodák z Kutné Hory Michal Dlouhý zavítá po osmi letech do Kolína.

23.12.2017

OBRAZEM: Na vodárně v Kolíně se rozdávalo betlémské světlo

Kolín - Desítky lidí si den před Štědrým večerem přišly pro betlémské světlo. To rozdávali skauti na vodárně v Kolíně. Stejně jako po celé České republice. Některým lidem však nepřálo počasí. Foukal silný vítr, a tak jistotu, že si domů zapálenou svíčku donesou, garantovala pouze pořádná lucernička. S tím bohužel dopředu všichni nepočítali. Někdo se pro svůj plamínek přímo z Betléma vracel dokonce i třikrát.

23.12.2017

Z Kolína zmizí padesát reklamních laviček, nahradí je nové

Kolín - Nevzhledné lavičky s poškozenými opěradly a otrhanými starými polepy by měly být v Kolíně brzy minulostí. Na jaře dojde k postupné výměně 53 laviček. „Výměnu laviček schválila rada města Kolína v polovině prosince, kdy bylo zároveň jednomyslně schváleno vypovězení smlouvy provozovateli reklamního mobiliáře,“ potvrdila mluvčí radnice Iva Blümelová.

23.12.2017

OBRAZEM: Děti vánočně muzicírovaly se seniory

Kolín – Milé setkání krátce před Štědrým dnem se uskutečnilo v městském domově důchodců. Za obyvateli přišly děti z kolínské Školky v lese. A nepřišly s prázdnou. Přinesly s sebou spoustu upřímných úsměvů, chuť připomenout si spolu se seniory vánoční zvyky i společně zahrát na hudební nástroje, jež byly dárkem pro obyvatele domova. Společné muzicírování dětí a seniorů není v domově důchodců prvním, tentokrát se ale neslo ve slavnostním svátečním duchu.

23.12.2017

Vánoce jsou duchovní svátek. Nezáleží, jak máte naklizeno, říká student teologie

Kolín /ROZHOVOR/ - Jan Štamberg chce založit starokatolické společenství. A vzhledem k blížícím se Vánocům má pro všechny poselství: nezáleží, kolik jste stihli nebo nestihli nakoupit dárků, jak máte naklizeno: jde přece o duchovní svátky a tak by se Vánoce měly brát. Nejen o tom, ale krátce i o historii starokatolictví jsme si s ním před Vánocemi popovídali. Co nám všechno řekl?

23.12.2017

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolínsko - Kam můžete vyrazit o Vánocích? Co nabízí skanzen a kde si můžete vzít Betlémské světélko?

23.12.2017

Betlémské světlo vnese do vašich domovů harmonii

Kolínsko – O rozšíření betlémského světla na celém našem území se zasadily oddíly skautů. Den před Štědrým večerem máte ještě poslední příležitost dojít si pro betlémské světlo, které budou skauti rozdávat na vodárně v Kolíně.

22.12.2017

S možnými budoucími sportovci besedovala hokejová reprezentantka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Všechny vánoční besídky, zpěv koled a adventní oslavy narušili těsně před Vánoci v kolínské 4. základní škole v Lipanské ulici, kam si na besedu pozvali hokejovou reprezentantku a dnes profesionální hokejistku v Rusku Alenu Polenskou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT