VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

30.8.2017

Krátké zprávy z Kolínska

Kolínsko - Co se děje v regionu? Přečtěte si krátké zprávy!

30.8.2017

Tradice pivovarů se na Kolínsko vrací

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ – Minipivovary. Možná by se zdálo, že šanci uspět na trhu mají jen giganti, ale není tomu tak vždy. Alespoň v našem regionu hned několik záměrů i již fungujících minipovovarů dokazuje, že i ty si dokáží najít své zákazníky a nabídnout něco, co právě oněm gigantům chybí.

29.8.2017

Nová škola pojme 240 nejmladších žáčků

Český Brod /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ – Celkem 240 dětí a samozřejmě jejich rodičů a prarodičů přivítá první školní den zbrusu nová školní budova. Vznikla mnohamilionovou přestavbou roky prázdného, nevyužívaného nemocničního pavilonu a stala se „detašovaným pracovištěm“ Základní školy Žitomířská.

28.8.2017

Firmy zavalily radnici dotazy na areál chrámu

Kolín – Radnice vybírá firmu na obří rekonstrukci areálu chrámu sv. Bartoloměje. Výběrové řízení aktuálně běží, firmy podávají velké množství žádostí o dodatečné informace.

27.8.2017

OBRAZEM: Arway, Ikaros a Crossway soutěžili v hopu

Praha, Kostelec nad Černými lesy - Arway, Ikaros, Crossway… to jsou králičí závodníci z chovatelské stanice Z pekla štěstí v Kostelci nad Černými lesy. Jejich majitelka Iveta Kulhánková se s nimi v sobotu zúčastnila závodů v králičím hopu v pražských Horních Počernicích. 

27.8.2017

Stavba autobusáku nabrala drobné zpoždění

Kolín – Skluz, ale nikterak zásadní. Tak hodnotí místostarosta Michael Kašpar zdržení při pracích na modernizaci autobusového nádraží. 

27.8.2017

OBRAZEM: Poměřili síly v minigolfu

Pečky - Děti i dospělí se mohli účastnit minigolfového turnaje, který se konal za kulturním domem v Pečkách. Zájemci z Peček a okolí se sešli na minigolfovém hřišti už hodinu po poledni, aby měli čas na trénink. Samotný turnaj pak začal ve 14 hodin. Při tréninku se amatérům dostávalo rad od členů Minigolfu Pečky. Radili například, kterým míčkem hrát jakou překážku nebo jaký úhel odpalu je nutné použít.

26.8.2017

OBRAZEM: Tatecká fošna byla plná smíchu a sluníčka

Tatce - Závěr prázdnin si v Tatcích už neumí představit bez Tatecké fošny. Soutěže na fošně se staly součástí léta. Zdolat nelehké úkoly se vydala třicítka jednotlivců a čtyři týmy. Odvážlivci měli za úkol zdolat fošnu nejprve na kole, což se většině z nich nepodařilo. Pády tím víc pobavily publikum. Poté došlo na tradiční závod necek. Osm nejlepších borců se pak utkalo v přejíždění fošny s trakařem, aby čtyři nejlepší bojovali obřím uchošťourem o nejlepší příčky. Poté došlo na přetahování lanem.

26.8.2017

OBRAZEM: Českobrodská vzduchovka přilákala tři desítky střelců

Český Brod - 6. ročník Českobrodské vzduchovky se uskutečnil v sobotním odpoledni na českobrodských hradbách a zúčastnilo se ho na tři desítky střelců, z nichž někteří přišli ve vojenské uniformě. 

26.8.2017

Myslí na nevidomé, rekonstruují chodníky

Kostelec nad Černými lesy /FOTOGALERIE/ - Zvýšit bezpečnost chodců ve městě a posílit mobilitu osob s omezenou schopností pohybu je cílem projektu, který budují v Kostelci nad Černými lesy.

25.8.2017

Nebovidská tvrz ožije nejen Polabským punkem

Nebovidy – Festival plný pohody a Polabského punku vypukne dnes v 17 hodin na Nebovidské tvrzi. Představí se kapely Blikající miminko, Žirafička, Kriminalroman, rezerva, Šťávník PX7, STK, M-Code, Kozičky a Visací zámek revirvál. 

25.8.2017

Rodiče se musí dětem před začátkem školy věnovat

Region - Je to jako včera, kdy si děti přinesly domů vysvědčení. Čas však letí jako bláznivý a zanedlouho je tu konec letních prázdnin. Děti by se měly pomalu připravovat na návrat či vstup do školních lavic.

25.8.2017

Co s nimi? Města a obce trápí chátrající areály

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ – Takzvané brownfieldy, chátrající, léta nevyužité rozlehlé objekty, s nimiž si města, obce i nezřídka soukromí majitelé nevědí rady. V regionu jich je celá řada. Některým už ale svítá naděje na rekonstrukci a další využití.

23.8.2017

Hala v Borkách: víme, jak bude vypadat!

Kolín /VIZUALIZACE/ – Budoucí podoba tréninkové a sportovní haly v Borkách už je na světě. Namísto vysoké haly se bude jednat o přesah markýzy, tedy zdivo v kombinaci se sklem v přízemí a nad částí pak v dřevěném dekoru vlastní tělo haly, tzv. lucerna. 

23.8.2017

Kolín chce dobíjecí stanici pro elektromobily

Kolín – Připojí se k rozvoji elektromobility i Kolín? Podle starosty Víta Rakušana ano. „Každopádně chceme zhruba do roka mít v centru města dobíjecí stanici pro elektromobily,“ uvedl kolínský starosta.

23.8.2017

Kulturní tipy: vyrazíte na Otevřenou ulici?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí na Kolínsku.

23.8.2017

Skanzen navštívilo už více než 19 tisíc lidí

Kouřim – Skanzen ukončil letošní letní sezónu dožínkami, jež pro něj byly zároveň premiérovým národopisným pořadem. „Měl jsem radost, protože do přípravy se zapojila řada našich zaměstnanců a také externích spolupracovníků, dožínky jsou personálně poněkud náročné na obsazení. Moc mile mě překvapilo, kolik lidí v dožínkovém průvodu umělo zpívat,“ zhodnotil Vladimír Rišlink, ředitel Regionálního muzea v Kolíně, pod které kouřimský skanzen spadá. 

23.8.2017

Přístavba školy v Kostelci se zdržela

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy měly vyřešit nedostatečnou kapacitu černokostelecké školy. Do zbrusu nových tříd však 4. září žáci neusednou. 

22.8.2017

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Region - Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.  Pojďme si tedy představit několik receptů na její zpracování v kuchyni vyzkoušeli jste už třeba patizonový nákyp?

22.8.2017

Přejezd Na Šanghaj otevřeli

Velký Osek - Od včerejšího dne je opět otevřený železniční přejezd ve Velkém Oseku do čtvrtě Na Šanghaji. Uzavírka tohoto přejezdu však místní čeká ještě jednou. A to od 21. září do 28. září.

22.8.2017

Ze žákovské klíčenky může být karta pro dospělé

Kolín – Pilotní provoz kolínské chytré klíčenky vyzkoušel Kolín na 6. základní škole a již v září by měl naskočit provoz plný s možností využití pro všechny žáky této školy. „Se službami, které klíčenka nabízí, by to měla být první škola nejen v České republice, ale dokonce i ve střední Evropě,“ připomněl místostarosta Michael Kašpar.

21.8.2017

Třetí ročník Fesťáku na tvrzi odstartuje v sobotu

Nebovidy – Spolek Nebovidská tvrz a Polabskopunkové Knížectví připravilo na sobotu 26. srpna třetí ročník letního Fesťáku na tvrzi v Nebovidech. Kapely z blízka i daleka, velké hvězdy a malé hvězdičky vystoupí v příjemném prostředí v malé vísce na půlce cesty mezi Kolínem a Kutnou Horou.

21.8.2017

Voda v rybnících je stále dobrá

Kolínsko - Zatímco v některých částech Středočeského kraje se lidé kvůli sinicím a a jakosti vody nemohou koupat ve vodních nádržích, na Kolínsku je voda většinou vhodná ke koupání.

21.8.2017

Kouřim opět zavzpomíná na svého Petra Muka

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Kouřimští o nadcházejícím víkendu opět zavzpomínají na zesnulého zpěváka Petra Muka. Festival Kouřimská skála bude letos plný hvězd. Mezi nimi nebude chybět David Koller nebo Petr Kolář. Předvede se ale i Tereza Strejčková, mistryně světa 2016 ve sportovním aerobiku.

21.8.2017

Tatecká fošna láká na soutěže na vodě i hudbu

Tatce – Další ročník úspěšné Tatecké fošny je naplánovaný na sobotu 26. srpna. Přichystaný je zábava pro děti i dospělé. Akce začíná v pravé poledne, hlavní soutěže začnou hodinu po poledni. Lidé se stejně jako každoročně mohou těšit na přejezd fošny na kole i trakaři nebo na klasickou jízdu v neckách. 

20.8.2017

Domácí chléb a jiné dobroty bylo možné ochutnat ve Štolmíři

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Ve Štolmíři proběhl již tradiční Restaurant day, který byl spojený s veřejným pečením. Akci pořádalo Občanské sdružení M’AM’ALOCA, které svůj vznik datuje od roku 2004. Restaurant day je celosvětová akce, která se koná čtyřikrát do roka a to v únoru, květnu, srpnu a listopadu.

20.8.2017

Radní budou diskutovat s obyvateli sídliště

Kolín – Výjezdní zasedání městské rady se už nekonají jen v příměstských částech Kolína.

19.8.2017

V kouřimském skanzenu oslavili dožínky

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Jako téměř každou sobotu o těchto prázdninách, i tentokrát nechyběl ve skanzenu v Kouřimi zajímavý program pro všechny. Tnetorkát se slavily Dožínky - slavnost, která se koná vždy po ukončení žní.

19.8.2017

V areálu zámku pokračuje rekonstrukce fasád

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rekonstrukce fasád kolínského zámku podle starosty Víta Rakušana nemá skluz. „Pokud vám to přijde pomalé, je třeba říct, že jdeo práce pod dohledem památkářů, dělá se nová omítka, speciální technologií, žádná rychlá sériová výroba.

19.8.2017

Nádvoří domu dětí a mládeže se změní v odpočinkové místo

Kolín /OBRAZEM/ – Ošklivé nádvoří Domu dětí a mládeže Na Zámecké, kam si co chvíli nacházejí cestu návštěvníci přilehlého baru, by se měl změnit v pěkné odpočinkové místo v centru města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT