VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

9.9.2017

OBRAZEM: Dračí lodě zavítaly do Kolína již po jedenácté

Kolín - Bubenická show v amfiteátru na Kmochově ostrově zahájila jedenátctý ročník závodů Dračích lodí v Kolíně. Ty se konaly v sobotu 9. září od 10 hodin. Samotné závody odstartují o půl hodiny později. Pro děti byla až do dopoledne připravená Dračí pohádka loutkového divadla Ahoj a kouzelnická show.

9.9.2017

Vzpomenou na Václava Morávka

Kolín - Již čtrnáctý pietní akt se uskuteční v pondělí od 14 hodin před pamětní deskou Václava Morávka, která je umístěná na budově Obchodní akademie v Kutnohorské ulici v Kolíně.

9.9.2017

Strážníci pomohli mladé ženě

Kolín - Krátce po desáté hodině večer dohlíželi strážníci na veřejný pořádek v Kolíně. „Při průjezdu Jaselskou ulicí spatřili u křižovatky s ulici Žižkova mladou ženu, která náhle upadla a zůstala ležet,“ řekla mluvčí kolínských strážníků Helena Honkiszová.

8.9.2017

Lov na rybníce s labutí rodinou vyvolal řadu emocí

Chotouchov – Vlnu nevole mezi místními obyvateli vyvolal plánovaný sobotní lov kachen na místním rybníce. Tam jsou totiž toho času labutě se čtyřmi mláďaty, která podle místních ještě nelétají. Stejně jako Český svaz ochránců přírody se obávají situace, že střelba na nevelkém rybníce labutí rodiče vyžene, a ti už se nemusejí k mláďatům vrátit.

8.9.2017

Archeologové našli v Plaňanech pět hrobů

Plaňany – Práce na vytouženém obchvatu městyse Plaňany jsou v plném proudu. „Na obchvatu v současné době probíhají archeologické práce,“ řekl starosta městyse Martin S. Charvát s tím, že v příštím týdnu by mělo dojít k jednání se Středočeským krajem o dalším rozsahu těchto prací.

8.9.2017

Ze Spojů odstraňují azbest

Kolín /FOTOGALERIE/ – Ochranné oblečení, dýchací masky, uzavřené pásmo. Tak se likviduje azbest na známé vysoké budově Střední odborné školy informatiky a spojů a Středního odborného učiliště Kolín v Jaselské ulici.

8.9.2017

Terasy nad řekou se po letech otevírají, otevření zpestří hudební vystoupení

Kolín /FOTOGALERIE/ – Celé roky tam Kolíňáci nebyli, někteří si ani nevzpomínají, že by něco takového za městským společenským domem bylo. A přece. Kvůli havarijnímu stavu celá léta uzavřené terasy s krásným výhledem na řeku a Práchovnu se opět stanou malým klenůtkem v centru města.

7.9.2017

Schody do nebe otevřou další pěší linii města

Kolín – Radnice vyhodnotila odpovědi obyvatel na otázku, zda se jim líbí nápad propojit proluku v ulici Politických vězňů s centrem města pomocí nového točitého schodiště na parkány chrámu sv. Bartoloměje.

7.9.2017

Deník fotí prvňáčky. Zapojte se!

Region – Se začátkem nového školního roku startuje unikátní projekt Deníku s názvem Naši prvňáci, do kterého se mohou zapojit všechny základní školy v našem kraji. Od 13. září budeme pravidelně každou středu postupně zveřejňovat fotky tříd plných dětí, které letos poprvé usedly do školních lavic.

6.9.2017

Veletrh práce nabídl zaměstnání, brigády, praxi i přednášky

Kolín /FOTOGALERIE/ – První zářijovou středu se otevřely prostory Městského společenského domu Kolín pro Veletrh práce, který se v letošním roce koná ještě v dalších sedmi městech republiky. Ten kolínský zaplnily stánky velkých regionálních firem, nechyběly ani interaktivní hrátky v podobě simulace jízdy sportovním automobilem.

6.9.2017

V Kostelci odlijí pivovarský zvon

Kostelec n. Č. l. – V černokosteleckém pivovaru chystají již čtrnácté Vykulení. Lidé mohou od 11 hodin navštěvovat exkurze. Ve varně se dopoledne začne vařit pod kotlem a hodinu po poledni dojde k napouštění horké mladiny na chladicí štoky. Dojde také k odlévání zvonu.

6.9.2017

Kolíňáci jezdí na houby do sousedních okresů

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Rostou! K potěšení všech vášnivých i příležitostných houbařů houby rostou. Je však důležité vědět kam zajít. Spousty lidí z Kolínska tak míří na houby do sousedních okresů.

5.9.2017

Krása i odpudivost. To kombinuje Zlatá ulice

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zlatá ulice, někdy po známé pražské nazývaná i ulička, tedy úzká spojnice mezi Pražskou ulicí a ulicí Karolíny Světlé, je jakoby Bohem zapomenuté místo uprostřed dvou pěkně upravených lokalit.

5.9.2017

Během slavnostního otevření školy zasadili strom

Český Brod /FOTOGALERIE/ - V areálu českobrodské nemocnice se v pondělí uskutečnilo slavnostní otevření nové budovy Základní školy Žitomířská. Přesně v poledne návštěvníky přivítal ředitel školy Jiří Slavík a vedení města.

5.9.2017

Dračí lodě zavítají do Kolína už po jedenácté

Kolín – Bubenická show v amfiteátru na Kmochově ostrově zahájí 11. ročník závodů Dračích lodí v Kolíně. Ty se konají v sobotu od 10 hodin. Samotné závody odstartují o půl hodiny později. Pro děti je dopoledne připravená Dračí pohádka loutkového divadla Ahoj a kouzelnická show.

5.9.2017

První česká chytrá klíčenka začíná sloužit

Kolín - První v České republice a snad dokonce i v Evropě se v pondělí při prvním školním dnu dostala dětem z 6. základní školy Kolín do rukou chytrá klíčenka. Je to obdoba běžné platební karty, kterou budou žáci používat ve školní jídelně, v knihovně, v hromadné dopravě po městě nebo třeba ve Vodním světě Kolín.

4.9.2017

Vodním hrátkám na skluzavce v centru města nepřálo počasí

Kolín /FOTOGALERIE/ – Měla to být atrakce, která oživí ospalou náladu horkého a rozpáleného nedělního města, bohužel, počasí bylo proti. Pořadatelé putovního Slide Festivalu rozložili v neděli ráno do Kouřimské ulice obří nafukovací vodní skluzavku s nabídkou celodenních hrátek za vstupné sto padesáti korun, akci navíc finančně podpořilo město Kolín.

4.9.2017

Parkování v centru Kouřimi chtějí dát systém

Kouřim - Parkování v centru je problémem v mnoha městech. Tématem se v současné době zabývají v Kouřimi, kde chtějí vytvořit projekt pro lepší parkování. „Chceme, aby projektant vytvořil projekt s větší kapacitou parkovacích míst a do parkování vnesl nějaký řád a systém,“ vysvětlila starostka města Zuzana Čiháková. 

4.9.2017

OBRAZEM: Láska na celý život: 70 let jsou manželé

Kolínsko - Sedmdesát let jsou manželé, žijí spolu však ještě o dva roky déle. Jiřině Machkové bylo teprve 16 let, když potkala svého nastávajícího manžela, svou lásku na celý život. Na dva roky je od sebe odpoutala vojna, pak už byli pořád spolu.

4.9.2017

Adrianka se do první třídy těšila

Radim /FOTOGALERIE/ - Adrianka dnes poprvé usedla do školní lavice. Do první třídy se moc těšila. Vstávala před sedmou hodinou. Pak ji čekala ranní rutina, kterou už zná ze školky. Nasnídat se společně se sestrou Karolínkou a rodiči, vyčistit si zoubky a obléci se.

4.9.2017

Malé školáky vítají šerpy i barevné čepice

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ – První školní den je za dveřmi. Nejvíc se na něj samozřejmě těší prvňáčci, pro které města, obce a školy chystají spoustu krásných dárků a slavnostní uvítání. V Kolíně nastupují v pondělí ráno do školních lavic více než čtyři stovky nejmenších žáčků.

3.9.2017

Žáci 6. základní školy převezmou chytré klíčenky

Kolín – V první školní den naostro startuje na 6. základní škole Kolín po několika týdnech testů projekt chytré klíčenky. Ta je obdobou klasické dospělácké platební karty a děti ji budou používat ve školní jídelně, kolárně a podobných místech.

2.9.2017

Na Benešáku dnes nechytejte ryby

Pečky - Pečecký rybník Benešák je dnes, tedy v sobotu 2. září, v ranních hodinách uzavřený pro rybáře. Zákaz rybolovu platí od 6 do 9 hodin. Podrevír 2 spadající do revíru č.411042 Kouřimka 1 je na tři hodiny uzavřený z důvodu odstřelu kachen.

1.9.2017

Kruháky se začnou měnit nejspíš na podzim

Kolín /FOTOGALERIE/ – Někdy se tomu říká provozní slepota. Většině Kolíňáků či častých návštěvníků města se na kruhových objezdech v Masarykově ulici nezdá nic divného. „Stojí tam už roky. Prostě kruháky,“ usmíval se řidič Martin Hájek.

1.9.2017

Krátké zprávy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

1.9.2017

Chemikálie z půdy a vody zmizí do pěti let

Kouřim – Do pěti let by měla být kontaminovaná půda v Molitorově zbavená chemikálií. Svými slovy to potvrdila starostka města Kouřim Zuzana Čiháková. „Se sanací se začne v letošním roce,“ prozradila s tím, že v současné době je schválená smlouva na sanaci a zbývá se jen dohodnout se zhotovitelskou firmou na přesném datu, kdy se s pracemi začne. Projekt sanace si budou moci do týdne lidé prohlédnout online.

31.8.2017

Tipy na víkend: Sendražický trojúhelník startuje již pojedenácté

Kolínsko - Plánujete, kam vyrazíte o víkendu? Třeba vám pomůžou v rozhodování naše tipy!

31.8.2017

KRÁTCE: Kanalizace je téměř hotová

Kolínsko - Co se děje na Kolínsku? Přinášíme vám krátké zprávy.

30.8.2017

Kašna se vrátila na Karlovo náměstí

Kolín - Historická kašna je od středy zpět na Karlově náměstí v Kolíně. Od dubna procházela kompletní opravou včetně restaurátorských prací.

30.8.2017

Krátké zprávy z Kolínska

Kolínsko - Co se děje v regionu? Přečtěte si krátké zprávy!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení