VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

26.1.2018

OBRAZEM: Druhé kolo prezidentské volby na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností regionu.

25.1.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Kouřimi

Kolínský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kolínska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 26. ledna najdete v tištěném vydání Kolínského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Kouřimi žilo v minulých dobách.

24.1.2018

V automobilce TPCA skončilo kolektivní vyjednávání

Kolín – Po několikaměsíčním vyjednávání dospělo vedení automobilky TPCA k dohodě s odborovými organizacemi a uzavřelo kolektivní vyjednávání.

24.1.2018

Prezident může leccos. Zastavit migranty ne

/INFOGRAFIKA/ Novinové rozhovory a televizní spoty jsou plné slibů, návrhů a pohledů prezidentských kandidátů na to, jak by měly vypadat daně, důchody, vybavení armády nebo volba starostů. Nic z toho přitom prezident zařídit nemůže. V České republice je parlamentní systém s dominantní rolí sněmovny, Senátu a vlády.

22.1.2018

Kolín se nechce vzdát myšlenky druhého obchvatu

Kolín – Může se to zdát jako rozmazlenost, ale Kolín by chtěl ještě jeden obchvat. Zkrátka z druhé strany. Z úst nejen představitelů měst, která na obchvat dlouhé roky čekají, může zaznívat otázka „co byste chtěli, když už obchvat máte?“, ale jsou zde i jiné argumenty. Zejména se hovoří o ne úplně dobrém trasování stávajícího obchvatu, že to není obchvat, ale jen průtah posunutý do jiné části města.

22.1.2018

Zbourat budovu bývalé OVS? Město není příliš pro

Kolín – Vždy to chvíli vypadá, že už se s ní něco začne dít, a pak to usne. Řeč je o budově bývalé okresní vojenské správy na náměstí Republiky, tedy v centru města. „Budova se pomalu stane ostudou Kolína,“ uvedl jeden z pisatelů vzkazů v bedně přání pod vánočním stromem na Karlově náměstí. „Podle mě už se ostudou stala,“ podotkl starosta Vít Rakušan.

19.1.2018

Jak jsme žili v Červených Pečkách za dob Československa

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Červených Peček.

19.1.2018

Spadané stromy a utrhané plechy. To jsou následky vichřice

Kolínsko - V noci na pátek 19. ledna zasáhl silný vítr ničivě i na území okresu Kolín. Bouře Friederike, která na horách dosahovala rychlosti až 170 kilometrů za hodinu, si naštěstí nevyžádala žádná větší zranění, škodám na majetku ale zabránit nešlo.

18.1.2018

Starosta: Aplikace Řídím Kolín nemá lidi rozdělovat

Kolín /INFOGRAFIKA/ - První tři týdny provozu má za sebou nová aplikace Řídím Kolín. „Projekt, do kterého se lze zaregistrovat na www.ridimkolin.cz, chce přiblížit radnici občanům a získat jejich názor na různé aktivity města,“ popsala mluvčí radnice Iva Blümelová.

18.1.2018

Kolíňáci volají po demolici zdevastovaného domu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Školská ulice je už notnou dobu ostudou města, jako kdyby ani nepatřila v upravenému centru. A přitom do něj vede, navíc směrem od autobusového a vlakového nádraží. Kultivace Školské ulice a řešení vybydleného, zničeného, poměrně velkého městského objektu bylo i jedním z podnětů, které Kolíňáci vhodili do bedny přání tradičně umístěné pod vánočním stromem na Karlově náměstí. „Přímo žádají demolici tohoto domu,“ potvrdil starosta Vít Rakušan.

17.1.2018

Dřeviny z Kolínska usilují o titul Strom svobody

Kolínsko – Města a obce v regionu se připojují k akci Stromy svobody a vyhledávají stromy symbolizují vznik Československé republiky. V letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce. A sázely se i v pozdějších letech (1928, 1945, 1968) vždy, když si lidé chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie.

17.1.2018

KRÁTCE: Ve společenském domě vymění klimatizaci

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

16.1.2018

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáci ze ZŠ Zásmuky

Kolínsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Přistoupim a ZŠ Tatce.

16.1.2018

Ambulance pohotovosti pro dospělé se přemístí

Kolín – Z důvodu plánovaných stavebních úprav v budově CH – modernizace chirurgické ambulance – v areálu Oblastní nemocnici Kolín bude od 1. února ambulance lékařské pohotovostní služby pro dospělé přemístěna do prostor revmatologické ambulance v budově K.

16.1.2018

Supermarket ve velké průmyslové zóně otevře do letošních Vánoc

Kolín – Supermarket v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry by měl stát (a otevřít) do letošních Vánoc. Potvrdila to s odvoláním na developera kolínská radnice. Jaký obchodní řetězec zde bude své zboží nabízet, je ale stále tajemstvím. Prozradit by se mělo snad zhruba během týdne.

14.1.2018

Lidé v regionu Kolínska volili velmi rozdílně

Kolínsko - Volební výsledky na Kolínsku se příliš neliší od celorepublikových, o něco více hlasů, než je celorepublikový průměr, dali lidé z Kolínska Miloši Zemanovi. Rodné město Miloše Zemana – Kolín – dalo svému rodákovi 40,54 procenta. Jeho soupeř pro druhé kolo Jiří Drahoš získal od Kolíňáků 26,05 procenta. 

13.1.2018

Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Kolínsku

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Jak dopadlo první kolo prezidentských voleb na Kolínsku? Podívejte se na výsledky v jednotlivých městech a obcích. Volební účast v okrese byla 62,48 procenta.

12.1.2018

OBRAZEM: Kolínsko volilo prezidenta

Kolínsko – Mladí lidé, generace v produktivním věku i senioři si v první den prezidentských voleb nacházeli cestu k volebním urnám napříč Kolínskem. „Lidé čekali venku ještě před otevřením volební místnosti,“ shodly se volební komise například v kolínských okrscích 1 na Zálabí a 21 v prostorách 7. základní školy. Přicházeli i lidé na voličské průkazy.

12.1.2018

Jak jsme žili v Ovčárech za dob Československa

Kolínsko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Ovčár.

11.1.2018

KRÁTCE: Zvýší kontroly nebezpečného parkování

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

11.1.2018

Petice zabrala, Sendražice budou mít brzy vlastní rozhlas

Kolín/Sendražice – Zhruba měsíc poté, co obyvatelé Sendražic předali vedení města petici za zprovoznění separátního pracoviště pro hlášení oddělených lokálních zpráv pro tuto příměstskou část, jim odešla oficiální odpověď.

9.1.2018

Policie pátrá po Anně Sýkorové

Kladno – Policistům bylo oznámeno Dětským diagnostickým ústavem v Praze-Krči, že jeho chovankyně, Anna Sýkorová, se nevrátila zpět z návštěvy u matky v Kladně.

9.1.2018

Obyvatele Vinice tyranizují řidiči terénních aut

Kolín /INFOGRAFIKA/ – Závažný nešvar sev poslední době rozmohl v lokalitě Vinice. I přes zdejší zákaz vjezdu si místo oblíbili majitelé terénních aut a čtyřkolek. Rekultivovaná někdejší skládka, tedy pěkný kopec, jim dává pro dovádění v bahně ideální podmínky. Nadšení jsou z toho ale patrně jen oni. „Baví je, že to hrabe, lítá bahno a ještě se u toho fotí,“ popsal jeden z obyvatel Vinice.

8.1.2018

Dětské hřiště by nebylo od věci

Kolín - Obyvatelé Kolína by podle podnětů, které se našly v bedně přání, tradičně už řadu let umístěné pod vánočním stromem na Karlově náměstí, uvítali nové dětské hřišti v blízkosti takzvaného kojeneckého ústavu, tedy Dětského centra Kolín v Tylově ulici.

7.1.2018

Kolíňáci poslali radnici přes Ježíška 75 dopisů

Kolín – Celkem 75 dopisů obsahovala bedna přání, která je tradičně už řadu let umístěná pod vánočním stromem na Karlově náměstí a poslední roky ji většinou v období kolem Tří králů vedení města otevírá.

6.1.2018

OBRAZEM: Tříkrálová koleda přilákala do Kouřimi davy lidí

Kouřim - Krásné slunečné počasí a bohatý program byly hlavní důvody velkého počtu návštěvníků sobotní Tříkrálové koledy v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. 

6.1.2018

OBRAZEM: Na Karlově náměstí vrcholila tříkrálová sbírka

Kolín – Na kolínském Karlově náměstí se v sobotní podvečer sešlo několik desítek lidí, aby společně oslavili den Tří králů.

6.1.2018

Michal Dlouhý přiblížil četnické dějiny i Humoresky na jeho motivy

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod organizací Městské policie a Města Kolína se uskutečnila první letošní sobotní odpoledne beseda s právníkem, policistou, spisovatelem a rodákem z nedaleké Kutné Hory Michalem Dlouhým. Ten kdysi oslovil režiséra Antonína Moskalyka s námětem na potom tak úspěšný a do několika řad prodlužovaný seriál Četnické humoresky. Na podobné policejní historky poté napsal osmnáct knih.

5.1.2018

Poslali peníze dětským domovům

Veltruby - Podporu pro domovy dětí, sociální zařízení a pečovatelské služby schválilo zastupitelstvo obce Veltruby.

5.1.2018

Útulkem prošlo 182 psích ztracenců

Kolín – V roce 2017 přijal psí útulek celkem 182 psů. Toto číslo je na chlup stejně jako v roce 2016. „Z toho jsme 81 hafíků vydali původním majitelům, 94 psíků do náhradní péče a na konci roku v útulku bydlelo šest pejsků,“ upřesnila vedoucí útulku Alice Vlková. Stejně jako v roce 2016 nemuseli v útulku žádného pejska nechat uspat. „Za to jsme úplně nejvděčnější,“ říká Alice Vlková. Bohužel jedna fenka, která byla účastníkem autonehody, umřela během přepravy do útulku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT