VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

21.9.2017

Ošklivé kontejnery? Stačí schovat za paravany

Kolín /INFOGRAFIKA/ – Ne všechna kontejnerová stání lze nahradit podzemními kontejnery, které se dnes stávají čím dál větším hitem. Jeden takový zrakům ukrytý kontejner může vyjít včetně zemních prací bezmála na milion. Ohradit, a tím pádem trochu zkultivovat stávající kontejnerová stání je o poznání levnější. V Kolíně počítají, že by to mělo vyjít podle velikosti a počtu kontejnerů na částku od 80 do 170 tisíc korun. A to už je od milionu slušný rozdíl.

21.9.2017

Začíná se topit: kominíci mají na celé týdny plno

Kolínsko – Ačkoli první podzimní den připadá na zítřek, podzimní ráz počasí už nás nějakou dobu provází. Mnozí z nás v chladnějších večerech zapřemýšleli, zda by už nebylo dobré zatopit.

21.9.2017

První etapa modernizace autobusáku je hotová, otevírá se Rorejcova ulice

Kolín – Do předčasného užívání je uvedena první etapa výstavby dopravního terminálu Kolín. Rorejcova ulice je tak průjezdná a zpřístupněné jsou už také chodníky. „Několik dnů budou ještě probíhat dokončovací práce na dláždění před budovou SŽDC, kde budou následně instalovány nové cyklostojany,“ uvedla mluvčí radnice Iva Blümelová.

20.9.2017

Kolín dolaďuje poslední detaily sportovní haly

Kolín /VIZUALIZACE, ANKETA/ – Město má v rukou vítěznou studii na budoucí tréninkovou sportovní halu v lesoparku Borky. Studie, kterou radnice spolu s architekty představila veřejnosti, vzešla ze čtyř oslovených uchazečů v architektonické soutěži. „V současné době na tom ještě pracujeme a finální studie by měla být hotová do 14 dnů,“ upřesnil místostarosta Michael Kašpar. Poté, pokud se vše odsouhlasí, přijde na řadu projektování, vlastní projekt by měl být hotový během příštího roku.

20.9.2017

Vytíženou cyklostezku možná osvětlí solární lampy

Hradišťko I – Obec Veltruby letos uspěla s žádostí v grantovém programu TPCA pro Kolínsko s projektem na osvětlení cyklostezky od bývalé firmy Písek – Beton do Hradišťka. „V hlasování veřejnosti jsme skončili na krásném třetím místě. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří nám dali hlas. I díky tomuto hlasování jsme získali dotaci ve výši 700 tisíc korun,“ říká starosta Ivan Kašpar.

19.9.2017

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáčci z 6. základní školy!

Kolín - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Kolínského deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků.

19.9.2017

Odborná střední škola podnikatelská Kolín oslaví 25 let existence výstavou

Kolín - Je to k neuvěření, ale je tomu už skutečně tak dávno, kdy Ludmila Bílá uskutečnila svou myšlenku založit střední školu. V počátku bylo zaměření vzdělávání jasné – Ekonomika a podnikání.

18.9.2017

Kouřimská ulice se propadá, oprava je už nutná

Kolín – Kouřimskou ulici čeká nejspíš ještě letos nutná rekonstrukce. „Je to ulice v historickém centru města, která se objektivně propadá,“ říká starosta Vít Rakušan. Znatelné je to zejména při cestě směrem od Karlova náměstí nahoru a příčinou je stará rozbitá kanalizace pod silnicí.

18.9.2017

Náměstí a úřad nově pokryl signál wi-fi

Kolín - Bezplatné připojení na internet přes městskou wi-fi mohou od nynějška nově využívat obyvatelé a návštěvníci Kolína na celé ploše Karlova náměstí a také v řadě prostor městského úřadu. Stačí zadat mesto-free.

18.9.2017

Nová úřední deska na vás bude i mluvit

Kolín – Město chce pořídit elektronickou úřední desku. „Možná to bude znít až komicky, ale chceme, aby to byla přívětivá úřední deska třeba i pro nevidomé, aby informace dostali v hlasové podobě,“ komentoval starosta Vít Rakušan.

18.9.2017

Pečečtí u městského parku parkoviště nechtějí

Pečky - Parkovací místa na úkor zeleně nechceme. Tak se vyjádřili obyvatelé Peček, kteří dokonce sepsali petici proti kácení dřevin v městském parku sousedícím s fotbalovým hřištěm, sportovní halou a základní uměleckou školou. 

18.9.2017

KRÁTCE: Radní v pondělí zasedají v tělocvičně

Kolín - Výjezdní zasedání kolínské městské rady se už nekonají jen v příměstských částech. Uskutečnilo se už jedno na Zálabí, na dnešek se chystá v prostorách 1. základní školy setkání s obyvateli sídliště.

17.9.2017

OBRAZEM: Zásmucký desetiboj se konal podruhé

Zásmuky - Převracení pneumatik, hod pivním sudem nebo běh v pytli. Nejen to bylo k vidění v Zásmukách.

17.9.2017

OBRAZEM: Rodáci se sešli v Liblicích

Liblice - Spolek přátel obce Liblice uspořádal v sobotu 16. září setkání rodáků v prostorách místní střední odborné školy. Součástí setkání byla i výstava historických pohlednic, fotografií a dokumentů.

15.9.2017

Jitrnice a klobásy provoní kolínské náměstí

Kolín – Na kolínském Karlově náměstí se dnes koná pátý ročník festivalu řezníků, uzenářů, pekařů, cukrářů, mlékařů a malých pivovarů nazvaný Český Bašta. I tentokrát na návštěvníky po celý den čeká velká řádka pochutin od malých českých výrobců potravin všeho druhu.

14.9.2017

Kiosek na hřišti by mohly nahradit automaty

Kolín – Léto a doba prázdnin jsou nenávratně pryč, přesto si mámy s dětmi stále nacházejí cestu na velké centrální dětské hřiště. A některé si počasí pochvalují. „Když neprší, je to na hřišti lepší, než když bylo 35 stupňů ve stínu, který na hřišti jaksi prakticky nikde nenajdete, stromy jsou ještě malé,“ popsala Lucie Švejnohová. Mrzí ji ale to, že na letošní sezónu neotevřel kiosek s občerstvením.

14.9.2017

Krátce z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

14.9.2017

Do Dnů evropského dědictví se zapojí i Brod

Český Brod – Na výlet za sakrálními památkami Českobrodska se vydají zájemci autobusem z Českého Brodu Sraz účastníků je v 9 hodin před informačním centrem, který zájezd pořádá.

14.9.2017

Kulturní tipy na nejbližší dny

Kolínsko - Co se chystá v regionu?

13.9.2017

Krátké zprávy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

13.9.2017

Na kolínský Lidl kdosi namaloval kříž

Kolín – Nesouhlas s retušováním křesťanských křížů z fotografií zachycujících typické řecké památky, jehož se dopustil Lidl, se nevyhnul ani Kolínu. Přímo před vchod do prodejny kdosi namaloval symbol, který na obalech výrobků prodávaných v rámci Řeckého týdne skutečně chybí. „Kdyby na to neupozornila média, možná bych si toho ani nevšimla. Ale teď, když se na to dívám, tak to jasně vidím. Na té fotografii skutečně chybí kříže a vypadá to strašně divně,“ řekla Kolínskému deníku zákaznice Kateřina Šváchová.

13.9.2017

Nedostali jsme žádost, brání se Drážní úřad

Pečecko /INFOGRAFIKA/ - Rekonstruované přejezdové zařízení na trati Pečky Kouřim na silnici z Peček do obce Tatce stále nefunguje. A podle mluvčího Drážního úřadu Martina Nováka ani fungovat nemůže. „Průkaz způsobilosti vydává Drážní úřad na základě podání žádosti. Takovou žádost ale neobdržel,“ vysvětlil Martin Novák.

12.9.2017

Pietní akt v Lošanech pozdravil telefonem z Ameriky Josef Mašín

Kolín/Lošany /FOTOGALERIE/ – Hned tři pietní akty se konaly v symbolický den jedenáctého září - před budovou Obchodní akademie v Kolíně u pamětní desky Václava Morávka se tak stalo již po čtrnácté, v Lošanech před statkem a památníkem Josefa Mašína po třinácté.

11.9.2017

Proč diskutovaný lov kachen začal se zpožděním?

Chotouchov - Řadu reakcí vyvolala skutečnost, že mediálně sledovaný lov kachen na rybníce v Chotouchově začal až poté, co z místa zmizelo vozidlo Ligy na ochranu zvířat. Předseda Mysliveckého spolku Chlum Kořenice Josef Poledne razantně odmítá, že by myslivci začátek lovu úmyslně zdržovali.

11.9.2017

Na otevření teras se přišly podívat stovky lidí

Kolín /FOTOGALERIE/ – V nedělní podvečer se poprvé otevřely zrekonstruované terasy za Městským společenským domem v Kolíně a zájemci v osmnáct hodin večer zaplnili všechny jejich plochy.

11.9.2017

Po prázdninách se opět sešli sběratelé

Kolín – Po prázdninové pauze se v sobotu dopoledne opět sešli v saloncích Městského společenského domu v Kolíně sběratelé především známek, mincí a pohledů.

10.9.2017

Nedělní odpoledne ve Viticích zpestřil Timbersports

Vitice /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé Vitic měli v neděli od 14 hodin jedinečnou příležitost přijít se na místní hřiště podívat na muže, kteří soutěží v Timbersports STIHL. Na malém pódiu se Jan Holub a Martin Novotný představili celkem v šesti disciplínách, ve kterých obvykle soutěží i na závodech. Mezi tyto soutěžní kategorie patří Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop, Hot Saw. S sebou si přivezli také unikátní náčiní, jež mají dovezené z Nového Zélandu.

10.9.2017

OBRAZEM: Lidé se při večerní procházce v Kouřimi dozvěděli mnoho o historii

Kouřim - Po celém městě Kouřim oslavovali v sobotu večer Sen noci kouřimské, jenž se nesl ve znamení slavných výročí. Návštěvníci si mohli projít noční Kouřim za světla lampiček a svíček a přitom se dozvědět mnoho o historii.

9.9.2017

Po střílení kachen lidé pátrají po labutích s mláďaty

Chotouchov – Na velmi krátkou dobu trvání se zkrátil sobotní lov kachen na rybníce v Chotouchově, kde se obyvatelé obávali o osud labutí rodinky se čtyřmi mláďaty. Poukazovali také na fakt, že lov probíhá v těsné blízkosti rodinných domů.

9.9.2017

OBRAZEM: Na Černokosteleckém vykulení zahrála Mladá Garda

Kostelec nad Černými lesy - Čtrnáctý ročník s názvem Černokostelecké vykulení se konal v sobotu 9. září od 11 hodin. V odpoledních hodinách došlo také k odlévání zvonu. Kromě dobrého piva se návštěvníci pivovaru těšili i z muziky. K poslechu a tanci zahrála i Mladá Garda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení