VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

9.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Zásmukách

Kolínský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kolínska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 9. února najdete v tištěném vydání Kolínského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Zásmukách žilo v dřívějších dobách.

9.2.2018

Nemocnice prodlužuje zákaz návštěv na všech odděleních

Kolín - Chřipková epidemie na Kolínsku stále neustupuje. Také v 6. týdnu tohoto roku stoupl výskyt akutních respiračních onemocnění v okrese Kolín na 1 822 případů / 100 000 obyvatel, což je oproti minulému týdnu ještě desetiprocentní nárůst.

9.2.2018

Kolín zkontroluje všech svých 11 tisíc stromů

Kolín – 11 tisíc. To je číslo označující počet stromů ve městě. Jasné tedy je, že takovéto množství zeleně potřebuje patřičnou údržbu a také kontrolu. V rozpočtu města proto nyní přibyla částka jeden milion korun na kompletní inventarizaci dřevin po celém Kolíně. 

9.2.2018

Děti házely papírovými kladivy pod dohledem olympioničky Katky Šafránkové

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zhruba čtyři stovky malých i větších sportovců ze zařízení pro hendikepované z celého regionu se sjely na již čtrnácté Hry pro radost pořádané kolínskou mateřskou, základní a praktickou školou.

8.2.2018

Od Radimského mlýna vznikne malá promenáda

Kolín – Na první pohled nepříliš zajímavý řádek rozpočtového opatření schválili městští zastupitelé. Ve výsledku by tím ale měl vzniknout zase jeden hezký kousek Kolína. Jedná se o výkup pozemků na druhé straně Labe směrem od centra. Zastupitelé navýšili řádek na nákup pozemků, a to na plochy od Radimského mlýna k lávce. Chtějí vykoupit zhruba pětimetrový pás od cyklostezky směrem k notně zarostlému prostoru.

8.2.2018

Kolínští studenti usilovali o lepší místo ve škole. Vyhrály dva projekty

Kolín /FOTOGALERIE/ - Do finále dospěl ve čtvrtek 8. února projekt Lepší místo ve škole v Kolíně, do kterého se napoprvé zapojila čtyři vzdělávací zařízení. Ve hře bylo dvakrát padesát tisíc korun za dva nejlepší nápady, které vylepší zázemí středních škol.

8.2.2018

Vesnice hlásí změnu: už se zase zaplňujeme!

Kolínsko - Zatímco počet obyvatel Kolína se od konce devatenáctého století prakticky ztrojnásobil a nyní čítá 31 123 trvale přihlášených občanů, ve vesnicích dlouho panovala opačná tendence. Možná se ale už konečně blýská i v malých obcích na lepší časy. 

7.2.2018

Kde vzít parkovací místa a přitom nezabírat zeleň

Kolín – Chaoticky nestřílet a nebudovat parkoviště, kdekoli to jen jde. Nejen to by měla přinést koncepce parkování, s níž nyní přichází vedení města. Pracovní skupina složená z pracovníků odborů dopravy, životního prostředí a regionálního rozvoje vytipovává plochy, které by mohly být využitelné pro parkování. Nade vším je pak supervize architekta města.

6.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci z MŠ Červené Pečky v Kolínském deníku

Kolínsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

6.2.2018

Domov pro seniory zakázal návštěvy

Kolínsko - Chřipková epidemie postupuje Kolínskem. V pátek kvůli ní vydala kompletní zákaz návštěv Oblastní nemocnice Kolín, nyní přibyl také domov pro seniory Anna v Českém Brodě. Zákaz návštěv tam platí od středy 7. února do odvolání.

6.2.2018

OBRAZEM: V Kolíně se naráz rozjíždí rekonstrukce tří ulic

Kolín – Ve městě se v těchto dnech naráz rozjíždí několik rekonstrukcí, které, jak i starosta Vít Rakušan dodává, jistě budou znamenat provozní problémy.

5.2.2018

Kolín vysadí strom Olze Havlové

Kolín – Město Kolín se podle slov starosty Víta Rakušana připojí k akci, kterou organizuje Nadace Olgy Havlové. Ta by se letos dožila 85 let. Nadace přišla s myšlenkou, že při příležitosti tohoto výročí v 85 městech a obcích Českém republiky vysadí strom, který bude označen pamětním štítkem Olgy Havlové. Na městu pak záleží, jak samotné vysazení pojme.

5.2.2018

KRÁTCE: Pozor na prodejce pochybných tarifů

Kolínsko - Přečtěte si přehled krátkých zpráv.

5.2.2018

Uzavření parkoviště zatím kupodivu nepůsobí závažné komplikace

Kolín – Etapa prací na rekonstrukci autobusového nádraží, které se celá řada kolínských i mimokolínských řidičů dost obávala, je tu. Uzavřelo se velké parkoviště u nádraží čítající zhruba sedm desítek parkovacích míst. „Lokalitu hlídá městská policie, monitorujeme parkování,“ říká místostarosta Michael Kašpar.

4.2.2018

OBRAZEM: Taneční sólo oslavenců bylo tentokrát čistě pěvecké

Kolín – Ani první únorovou neděli nechybělo na tradičním nedělním tanečním setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v kolínském sále Na Zámecké taneční sólo pro oslavence. A v něm se tentokrát ocitli výhradně zpěváci, Vanda Švolbová, která se záhy poté ocitla na pódiu, slavila svátek, legendární zpěvák Ladislav Papež zase opožděné narozeniny. Všem slavícím i zaplněnému sálu vyhrávala kapela Combo 2, v níž zpěváka Ivo Svatoše nahradil František Vejsada, se zpěvem se přidala i tajemnice klubu, moderátorka a zpěvačka Hana Zrůstová, stejně jako již zmíněná Vanda Švolbová. Zdeněk Hejduk

4.2.2018

Eva Šedivá: Zvíře člověka dokáže změnit k nepoznání!

Eva Šedivá je jedním z nemnoha lidí, kterým chybí velmi častá lidská vlastnost – lhostejnost. Pokud také nepatříte k těm, kteří nechtějí vidět nebo jim je to jedno, vnímáte, kolik zlého se děje možná těsně za zdí vašeho domu nebo metr od vaší zahrady, kolik tvorů potřebuje pomoc. A tak Eva Šedivá začala pomáhat chlupatým šelmičkám kočkovitým, které jsou v nouzi a ohrožení života mnohem častěji, než si řada lidí myslí. A následně založila i spolek.

4.2.2018

Informaci o čištění dostanete na mail

Kolín – Vyhnout se nepříjemným problémům a také platbě při odtažení auta během blokového čištění ulic poté, co řidič zapomene přeparkovat, by měl pomoci aktualizovaný systém o blokovém čištění na webu města. V levém sloupci lidé nově rovnou naleznou odkaz na přehled blokového čištění, informace je zkrátka na webu lépe viditelná.

2.2.2018

Veigertovský dům představuje minulost Veigertovského domu

Kolín – Prostory to nejsou nové, sklepení Veigertovského domu v Kolíně vznikalo už v éře gotiky – nové je ale to, co je v nich nyní k vidění. Vyprávějí vlastně samy o sobě.

2.2.2018

K Práchovně povede pěkná nová stezka

Kolín – Pokud by se dnes chtěl někdo vypravit k Práchovně směrem od starého mostu, nečeká ho rozhodně žádná vycházková trasa.A to je velká škoda. Město by proto chtělo udělat důstojnější propojení od Labe k Práchovně.

2.2.2018

Lidem u Helady se zase bude svítit

Kolín – Obyvatelé přibližně šesti desítek bytů poblíž Helady v Třídvorské ulici už řadu týdnů žijí bez veřejného osvětlení. Ne že by v lokalitě nebylo, ale lampy prostě nesvítí. „Jsme tu jako ve středověku. O tom, že bez veřejného osvětlení je to tady živná půda pro vandaly a kriminalitu, ani nemluvě. Je to velmi nepříjemné, mírně řečeno,“ postěžovala si jedna z tamních obyvatelek.

2.2.2018

KRÁTCE: Proberou komunitní plán i třeba senior taxi

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Maloticích

Kolínský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kolínska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 26. ledna najdete v tištěném vydání Kolínského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Maloticích žilo v dřívějších dobách.  

31.1.2018

OBRAZEM: Žáci přebírali pololetní vysvědčení

Kolínsko - Žáci a studenti přebírali svá pololetní vysvědčení. Podívejte se na fotografie!

31.1.2018

Úpravy průtahu stále brzdí převod pozemků

Kolín - K otevření obchvatu Kolína, který v prosinci oslavil páté narozeniny, se upíraly zraky a naděje řady Kolíňáků, zejména těch, kteří bydlí v okolí průtahu. Nemalou část zejména nákladní tranzitní dopravy obchvat z města odvedl. Přesto jsou dnes lidé z okolí průtahu trochu zklamaní.

30.1.2018

Kouřimská ulice se uzavírá, začíná velká rekonstrukce

Kolín – Vodohospodářské sdružení Kolín začne ve čtvrtek avizovanou rekonstrukci Kouřimské ulice. Práce jsou už nutností, silnice přímo v historickém centrum města se propadá do staré kanalizace.

29.1.2018

Na zámeckém karnevalu okusíte sladkou hudbu i speciality šlechtických dvorů

Škvorec – Zámecký karneval v historických kostýmech se vloni setkal s velkým úspěchem, a tak se v sobotu 3. února můžete v Savoia Castle těšit na jeho druhý ročník. Brány zámku se otevřou v 19 hodin.

29.1.2018

Na rozdíl od výsledků kraje Kolínsko volilo Miloše Zemana

Kolínsko - Podíváme-li se na volební výsledek za Středočeský kraj, stal by se vítězem prezidentských voleb Jiří Drahoš. Kolínsko však podobně jako sousední Kutnohorsko, Benešovsko a celorepublikové výsledky dalo přednost vítěznému kandidátovi Miloši Zemanovi.

27.1.2018

OBRAZEM: Masopustní průvod prošel obcí Tatce

Tatce /FOTO, VIDEO/ - Již tradičně se v Tatcích v sobotu 27. ledna konal Masopust, který přilákal mnoho lidí. Masky se nejprve sešly u místní hospody V Chaloupkách, kde bylo také vystoupení ZŠ a MŠ Tatce. Po vystoupení měl projev starosta a družba. Odtud se celý průvod vydal skrz celou obec.

27.1.2018

Výsledky druhého kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Kolínsku

Kolínsko - Jak volili lidé v regionu? Podívejte se do přehledu výsledků!

27.1.2018

Hasiči ze Zásmuk získali novou cisternu

Zásmuky /FOTOGALERIE/ - Slavnostní předání nové techniky jednotce dobrovolných hasičů v obci Zásmuky se konalo v sobotu 27. ledna před městským úřadem. „Jedná se o automobilovou stříkačku o obsahu nádrže osm a půl tisíce litrů vody a 540 litrů pěnidla na podvozku Tatra,“ popsal vozidlo velitel výjezdové jednotky sboru dobrovolných hasičů Roman Mašín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT