VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

4.9.2018

Silné deště na okrese lámaly větve i celé stromy

Kolínsko – Deštivé počasí, které přišlo na sklonku minulého týdne, sice přineslo osvěžení, po němž mnozí celé týdny volali, ale i starosti. Zaměstnalo i hasiče na Kolínsku, kteří museli vyjet nejen k spadlým stromům a větví, ale i k nepříjemné nehodě, jejíž řešení právě nepříznivé počasí zkomplikovalo.

3.9.2018

Na Plaňanské posvícení přišlo kolem 1500 diváků

Plaňany - Poslední prázdninový víkend patřil v Plaňanech muzice. Konal se zde 7. ročník hudebního festivalu Plaňanské posvícení. Program byl sestaven tak, aby si na své přišli příznivci různých hudebních stylů.

3.9.2018

Ani napodruhé nevybrali firmu na práce u polikliniky

Kolín – Město stále hledá stavební firmu, která upraví prostranství před budovou polikliniky ve Smetanově ulici. Už dvakrát radnice vypsala veřejnou soutěž, ale vždycky přišla jen jedna nabídka, kterou nebylo s čím porovnat.

3.9.2018

O radnice bojují starostové, ale i ekonomové a lékaři

Kolínsko – Volby do zastupitelstev města a obcí se blíží. O hlasy voličů bude na začátku října na Kolínsku bojovat přes dva tisíce kandidátů. A jde o velmi rozmanitou směsici ve smyslu věku i zaměstnání.

3.9.2018

KRÁTCE: Informační centrum slavnostně otvírá

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

2.9.2018

Policie pátrá po dvou mladých lidech

Kolínsko – Policie pátrá po dvou mladých lidech a žádá veřejnost o případnou informaci, pokud by je někdo viděl.

1.9.2018

Na své zahrádky jsme zvyklí. Nechceme o ně přijít, říkají zahrádkáři

Kolín – Územní studii na velkou zahrádkářskou kolonii u vodárny chystá nyní město. „Oslovili jsme tři architekty, za jejichž odbornost ručí městský architekt a mají prokazatelně dobré reference, co se územních studií týče,“ předeslal starosta Vít Rakušan.

31.8.2018

Z Kolína jsou výluky na trati na obě strany

Kolínsko – Do 8. září musí ještě cestující železniční dopravou počítat s omezením v úseku Velký Osek – Hradec Králové.

31.8.2018

Na sportovištích jsou nově defibrilátory

Kolín /FOTOGALERIE/ – Ve Vodním světě Kolín, na zimním stadionu, na atletickém stadionu a na Kmochově ostrově jsou nově umístěny defibrilátory, které byly pořízeny z grantového programu TPCA pro Kolínsko.

31.8.2018

Chytrá klíčenka půjde do dalších kolínských škol

Kolín – Kolínská chytrá klíčenka bude od příštího týdne, tedy od začátku nového školního roku k dispozici pro žáky všech sedmi kolínských základních škol.

31.8.2018

V pondělí poprvé vyjede Senior taxi

Český Brod – Od pondělí 3. září se ve městě rozjíždí nová služba pro seniory a zdravotně postižené, tzv. Senior taxi.

31.8.2018

Někde kandiduje deset subjektů, jinde jen jediný

Kolínsko - Kandidátní listiny do podzimních komunálních voleb jsou uzavřené, ti nejrychlejší z kandidujících už roznášejí obyvatelům do schránek první letáky s volebními programy, na ulicích už lze potkat usměvavé tváře rozdávající balónky, bonbóny, pastelky a další propagační materiály politických strana a sdružení.

30.8.2018

V cyklověži si budete moci s kolem nechat klidně i nákup

Kolín – Nová odjezdová stání pod zastřešením na aktuálně modernizovaném autobusovém nádraží už fungují v ostrém, plném provozu. Práce pokračují v ulici Dukelských hrdinů, která je nyní v úseku těsně u autobusového nádraží uzavřená. Opravuje se tam kanalizace, plynovod, chodníky, povrch silnice. Co nejdříve by měla navázat poslední etapa prací. Tou bude dlouho očekávané parkoviště pro osobní auta. Kompletně hotovo by mělo být do konce roku.

29.8.2018

Velká rekonstrukce koupaliště začne po prázdninách

Úvaly – Příští léto už by lidé v Úvalech mohli trávit u nově zrekonstruovaného koupaliště.

29.8.2018

S náměstím Republiky toho radnice moc nezmůže

Kolín - Po skončení rekonstrukce Pražské ulice, jež by měla být hotová letos do zimy, by se mělo pokračovat v opravách dál v širším centru města. To představuje ulici Politických vězňů a náměstí Republiky. Jenže to není úplně jednoduché.

28.8.2018

Už jste četli Kolínský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kolínsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kolínský týden. Každé úterý je součástí Kolínského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

28.8.2018

Nejen Kolíňáci poslali vodárně přes 1400 hlasů

Kolín – Kolínská vodárna zabodovala v soutěži Náš evropský projekt. I když úplně nevyhrála, získala absolutně nejvíc hlasů ze všech jednadvaceti projektů financovaných z evropských fondů.

27.8.2018

V Labi závodilo i si jen tak vyzkoušelo říční vlny pětapadesát plavců

Kolín /FOTOGALERIE/ – Děti školou povinné i senioři, mluvící česky i anglicky, všichni společně se poslední srpnovou neděli dopoledne ponořili do vln řeky Labe u kolínského Kmochova ostrova.

27.8.2018

Kolíňáci mají ještě jednu šanci požádat si o nádobu na plasty

Kolín – Radnice naposledy prodloužila termín, do kdy si obyvatelé mohou požádat o popelnici na třídění plastů. Aktuálně už ve výběrovém řízení vybrala firmu z Leštiny u Havlíčkova Brodu, která bude 240litrové žluté popelnice rozvážet lidem až domů.

26.8.2018

V Tatcích si užili zábavu děti i dospělí

Tatce /FOTOGALERIE/ - V sobotu uspořádala obec již pátý ročník rodinného zábavného odpoledne Tatecká Fošna. Už to, že místem konání bylo místní koupaliště, napovídalo, že voda bude hrát v soutěžních disciplínách hlavní roli.

25.8.2018

OBRAZEM: Parní vlak přepadávali kovbojové

Kolín – Závěr prázdnin se snažili dětem zpříjemnit i na Kolínské řepařské drážce. Pro děti byl připraven i speciální program.

25.8.2018

Co dýcháme? Kolín už to měří ve dvou ulicích

Kolín – Město Kolín aktuálně spustilo ve svých ulicích novinku, a to monitorování kvality ovzduší. Zatím tedy jen ve dvou ulicích, ale rozjíždějící se projekt se samozřejmě může do budoucna rozšířit a dost pravděpodobně k tomu i dojde.

24.8.2018

Vstupu do do lesoparku Borky by se měla vrátit noblesa

Kolín – Vstup do lesoparku Borky, vyhledávaného místa Kolíňáků pro procházky i sportovní vyžití, by se měl změnit. Či přesněji řečeno dostat zčásti zpět svou prvorepublikovou podobu, atmosféru. „Nebylo by to finančně tak náročné,“ předesílá starosta Vít Rakušan.

22.8.2018

Po soše Lenina je v Kolíně stále prázdné místo

Kolín – Úpravy a opravy hned několika prostranství ve městě zbrzdily či stále ještě brzdí výkupy pozemků. Jedním z příkladů může být ulice Míru. „Ta je opravdu příšerná,“ konstatoval starosta Vít Rakušan.

21.8.2018

KRÁTCE: V Cerhenicích vznikají nové byty

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

21.8.2018

Už jste četli Kolínský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kolínsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kolínský týden. Každé úterý je součástí Kolínského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

21.8.2018

Tanky a transportéry se valily ze Zálabí přes most a dál podél trati

Kolín – Už od noci z 20. na 21. srpna 1968 poslouchali mnozí obyvatelé Kolína Československý rozhlas, který vysílal odmítavé stanovisko k invazi vojsk Sovětského svazu, Polska, Maďarska, Německé demokratické republiky a Bulharska do naší země. Lidé, kteří vstávali mezi prvními do práce, se začali shromažďovat na ulicích.

20.8.2018

Pečecký park čeká vykácení. Kvůli kůrovci, ničí stromy

Pečky – Pečecký park mizí, v těchto dnech se v něm odehrává kácení. Důvodem je kůrovec. Ten napadl stromy v parku a nyní je čeká pád k zemi. Lidé volají po nových stromech – uvědomují si ale, že to bude trvat, než dorostou do úctyhodných rozměrů těch, které napadl brouk-škůdce.

19.8.2018

OBRAZEM: Ve skanzenu připomněli dožínky

Kouřim - Národopisný pořad na téma dožínek se konal v sobotu v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. 

18.8.2018

Sucho a horko se podepisuje na městské zeleni. Z horka začínají stromy opadávat

Kolín – Dlouhotrvající sucho a horko městskou zeleň vyloženě decimuje; o tom se nedá nijak pochybovat. Že je situace vážná, co se týká sucha, dokládají také výzkumníci z webu intersucho.cz, který se problematice věnuje.

17.8.2018

Cestování na kole by mohlo být brzy snazší

Kolín – Rádi byste vyrazili do práce, nebo třeba jen tak do města, případně se chystáte někam jet vlakem, ale nechce se vám vytahovat auto a nechávat ho někde celý den někde stát? Řešením bude možná cestování na jízdním kole. Vedení města totiž připravuje pro své obyvatele možnosti, jak mohou svá kola v případě potřeby zaparkovat.

16.8.2018

Parkování u nádraží zůstane placené. Zařadí ho do chytrého systému

Kolín – Velká rekonstrukce autobusového nádraží v Kolíně se blíží ke svému zdárnému konci. Místostarosta Kolína Michael Kašpar oznámil, že nyní jako poslední etapu stavební firma dodělává kanalizaci a ulici Dukelských hrdinů, včetně samotného parkoviště.

15.8.2018

V Kolíně bude kandidovat do voleb deset stran a hnutí

Kolín - Komunální volby se blíží mílovými kroky, do čela měst a obcí budeme letos své představitele volit 5. a 6. října. Včerejší den však politické strany a hnutí získala registraci svých kandidátních listin, které Kolínský deník získal od odboru správních činností a přestupků.

14.8.2018

Kolínská synagoga se také zapojila do Dne židovských památek

Kolín /FOTOGALERIE/ - Také kolínská synagoga byla otevřená v neděli 12. srpna 2018 v rámci druhého oficiálního ročníku Dne židovských památek. Není divu, že byla po celý den doslova v obležení návštěvníků, vždyť je to nejstarší a nejcennější židovská památka mimo Prahu a zároveň největší synagoga postavená do 18. století na našem území.

14.8.2018

Už jste četli Kolínský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kolínsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kolínský týden. Každé úterý je součástí Kolínského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

14.8.2018

Pálenky z ovoce: na Kolínsku vedou jablka a hrušky. Zájem je i o třešně

Kolínsko – Ovoce je spousta, lidé začínají chodit o měsíc dříve, říká Pavel Drahota z církvické palírny. Právě do této palírny poblíž Zásmuk zájemci přijíždí se svým ovocem, které se má stát pálenkou.

13.8.2018

Z Komenského parku nebude Disneyland, ujišťuje starosta

Kolín – Radnice aktuálně otevřela obálky s architektonickými návrhy, jak by se měl revitalizovat Komenského park. 

12.8.2018

Kolínský Kmochův ostrov se na jeden den vrátil do dávné historie

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční Historické slavnosti uspořádala v sobotu v celém areálu kolínského Kmochova ostrova agilní kolínská skupina Páni z Kolína.

12.8.2018

OBRAZEM: V Horních Krutech si dali dostaveníčko cyklisté

Horní Kruty - Cyklistický závod Hornokrutská „40“ vjel v sobotu do svého už devátého ročníku. Tradičně ho pořádají místní sportovní nadšenci. Na start závodu, jehož čtyřicetikilometrová trať vedla především lesem, se postavilo přes sto závodníků.

12.8.2018

OBRAZEM: Poutní slavnost ve Velimi přilákala stovky lidí

Velim - Že pouť v pravém slova smyslu neznamená jen kolotoče, střelnice a houpačky, dokázali o víkendu ve Velimi. Římskokatolická farnost Kolín a Farní společenství ve Velimi uspořádaly u kostela sv. Vavřince poutní slavnost. 

11.8.2018

Příbuzní a muzikanti se naposledy rozloučili s kapelníkem Josefem Košatou

Kolín – Druhý srpnový pátek patnáct minut po třinácté hodině se v kolínské obřadní síni naposledy rozloučili nejbližší příbuzní a široká muzikantská rodina s kapelníkem malého dechového orchestru Suchdolanka Josefem Košatou, který zemřel po delší nemoci ve věku šedesát sedm let.

11.8.2018

OBRAZEM: Voničková sobota ve skanzenu prozradila kouzla bylinek

Kouřim – Krásné letní počasí, nikoli ubíjející žár, vykouzlila příroda na poslední díl z letošního cyklu Pohádkového řemeslného léta. Tím byla Voničková sobota, která příchozím prozradila prakticky vše o bylinkách. Nechybělo povídání o mariánských bylinách, čtení pohádek jak jinak než o bylinkářství a bylinách, praktické ukázky podoby a vůně bylin atd.

11.8.2018

Po půlnoci budou lampy svítit jen z poloviny

Kolín – Město pokračuje v úpravách veřejného osvětlení. Ty by měly přinést úsporu energie, menší poruchovost i omezení světelného smogu.

10.8.2018

Většina starostů měst bude na podzim obhajovat své posty

Kolínsko – Komunální volby se kvapem blíží, politické strany a seskupení již mají uzavřené kandidátní listiny. Ve většině měst Kolínska budou starostové opět u voličů obhajovat své posty.

9.8.2018

KRÁTCE: Chystá se další jednání kvůli budově bývalé Okresní vojenské správy

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

9.8.2018

OBRAZEM: Muzikanti Harmonie 1872 uctili památku Františka Kmocha

Kolín - Muzikanti z orchestru Harmonie 1872 uctili památku Františka Kmocha při příležitosti 170. výročí jeho narození. Pietní akt se konal u jeho hrobu kolínském hřbitově.

9.8.2018

Otevřená ulice i v tropickém horku nabídla muziku a výstavu

Kolín – Do kolínského Komenského parku se druhou srpnovou středu přestěhovalo sousedské setkávání Otevřená ulice.

9.8.2018

Sucho a spalující žár. Lidé vybírají i vodu z vany

Kolínsko /FOTOGALERIE/ – Vyprahlá pole, žluté spálené louky, usychající stromy, vzduch, který se ani nepohne, nesnesitelné horko a pálící slunce. Tak vypadá většina Kolínska. S redakčním fotoaparátem vyrážíme do jedné z nejvíce postižených oblastí – do okolí Vrátkova, Přišimas, Štíhlic, Doubravčic.

8.8.2018

Nový autobusový terminál je pěkný, ale špinavý a plný odpadků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Práce na rekonstrukci autobusového nádraží běží dobře. Pracuje se v ulici Dukelských hrdinů, která je toho času z poloviny směrem k nádraží uzavřená, vjet tam mohou jen autobusy. Osobní auta se k nádraží dostávají směrem od Futura, tedy Rorejcovou ulicí. Výsledkem prací by mělo být konečně nové parkoviště. Zastřešený terminál už je v provozu a ani s ním se neobjevily žádné potíže.

7.8.2018

Už jste četli Kolínský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

Kolínsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kolínský týden. Každé úterý je součástí Kolínského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT