VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

28.2.2018

Chytrou klíčenku dostanou všichni školáci v Kolíně

Kolín – Od nového školního roku plánuje radnice vybavit všechny žáky kolínských základních škol chytrou klíčenkou, první svého druhu v republice i Evropě.

27.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Velim ve středu v Deníku!

Kolínsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

27.2.2018

Ve Veltrubech týrali kocoura, sotva přežil

Veltruby - Otřesný případ týrání kocoura Vaška rozvířil před několika dny atmosféru ve Veltrubech a zvedl i vlnu emocí ve facebookové skupině Můj Kolín. Tam o závažném stavu zvířete informoval jeho poslední osvojitel společně s neziskovou organizací Kočičí oči Kolín, která má nyní kocourka opět v péči.

26.2.2018

Maturanti českobrodského gymnázia vyzvali profesory k zatančení mazurky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradičně netradičně ve čtvrtek se sešli budoucí maturanti čtyřletého i osmiletého studia Gymnázia Český Brod na svém plese v kolínském Městském společenském domě. Na rozdíl od kolínských studentů se obešli bez jakýchkoliv hostů, i oni ale promítli své video, společně zvládli nástup a pak samozřejmě tradiční šerpování z rukou třídního profesora Jana Benáka a profesorky Martiny Kalupové, studenty i své kolegy pak z pódia pozdravil ředitel školy Ivo Kocum.

26.2.2018

KRÁTCE: Po zimní přestávce se opět rozjedou práce v Pražské ulici

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

26.2.2018

Komenského park by se měl změnit v roce 2020

Kolín – Architektonicko-krajinářské řešení Komenského parku. To je oficiální název, pod kterým komora architektů zanese architektonickou soutěž na kompletní přeměnu parku uprostřed Kolína.

25.2.2018

Brzy odstartují opravy v Třídvorské ulici

Kolín – Od prvního březnového dne se chystá částečná uzavírka frekventované Třídvorské ulice. Bude se tam opravovat vodovod. Hned poté naváže rekonstrukce kanalizace, která už si vyžádá úplnou uzavírku. Kvůli tomu, že výkopy budou muset být dost hluboké. Kanalizace by měla přijít na řadu zhruba od začátku dubna a práce potrvají odhadem něco přes měsíc.

25.2.2018

OBRAZEM: Narozeninová oslava tvrdé muziky vyprášila strop společenského domu

Kolín – Stačila jen zvuková zkouška hlavních hvězd sobotního narozeninového koncertu, populární tuzemské skupiny Dymytry a ze stropu se snášely zasekané konfety, které své místo mezi stropními deskami našly o předchozích maturitních plesech. A jejich déšť neustával po celou dobu více jak čtyřhodinové produkce metalových kapel. Tu zahájily autogramiády Dymytry a jejich německých souputníků Hämatom, používajících také masky a líčení, hudebně pak večírek odpíchla brněnská kapela Jerem I., a vysloužila si první ovace.

25.2.2018

OBRAZEM: V Louňovicích to děti rozbalily na karnevale

Louňovice - Dětský karneval se konal v obci Louňovice v sobotu 24. února od 15 hodin. Na děti čekala diskotéka a nejrůznější soutěže.

25.2.2018

Máte doma fotografie starých obchodů z Kolínsko? Podělte se o ně!

Kolínsko – Obchody s potravinami, smíšeným zbožím, zeleninou, ale i papírnickými věcmi či oblečením, které nepatří do žádné značky či prodejní sítě. Ačkoliv se to nemusí zdát, dnes – v době velkých obchodních domů – mohou být tyto klasické obchůdky už ohroženým druhem. Kolínský deník chce nyní připomenout ty nejtradičnější a do přípravy nové rubriky se můžete zapojit i vy.

24.2.2018

Smlouva na převod průtahu by měla být do konce měsíce

Kolín – Poté, co se otevře obchvat, dojde k převodu průtahu do vlastnictví města a následně se rozjedou jeho úpravy. Tak se to plánovalo ve chvíli, kdy se chystalo slavnostní otevření obchvatu, který vyšel na dvě miliardy korun. Od té chvíle ale uběhlo už víc než pět let a na průtahu se nezměnilo vůbec nic.

23.2.2018

Starý most čeká oprava, nebezpečný ale není

Kolín /FOTOGALERIE/ – Kdo ráno zaparkuje v okolí Masarykova mostu a možná ještě trochu nedospalý stoupá do kopečka nebo šlape 51 schodů od Labe, asi v takové chvíli nevnímá krásu historické stavby, jež vloni překročila devátý křížek své existence.

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Pečkách

Kolínský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Kolínska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem. V pátek 22. února najdete v tištěném vydání Kolínského deníku archivní snímky, které připomenou, jak se v Pečkách žilo v dřívějších dobách.

21.2.2018

KRÁTCE: Nově přibyl další autobus, který odveze lidi z divadla

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

21.2.2018

Vyhrazená stání se na noc uvolní pro ostatní řidiče

Kolín – V kolínských ulicích je řada parkovacích míst rezervovaných pro přilehlé prodejny a provozovny. Ty kolem páté či šest hodiny odpoledne zavřou, ale parkovací místa zůstávají vyhrazená dál. Přitom po městě téměř zuří boj o parkování.

20.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci z MŠ Kmochova v Kolínském deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.2.2018

Kolín má nově chytré i jízdní řády MAD

Kolín - Aplikace Kolín v mobilu má nového pomocníka. Chytré jízdní řády.

20.2.2018

KRÁTCE: S Jaroslavem Duškem si popovídáte v hotelu

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

20.2.2018

Zanedbaná Zlatá ulička stále ještě čeká na opravu, město osloví další firmy

Kolín – Další oslovení firem s trochu novými podmínkami chystá kolínská radnice na rekonstrukci krásné, leč již řadu let spíše odpudivé Zlaté ulice alias uličky. „Dostali jsme dodatečná doporučení od památkářů, jako například kolik se má odstranit dlažby a kolik vrátit, kudy vést výkop a podobně,“ upřesnil starosta Vít Rakušan.

20.2.2018

KRÁTCE: Začne oprava vlakového nádraží, v patře bude kavárna

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

19.2.2018

Stavba roku má letos novou kategorii – ekologickou

Kolín /ROZHOVOR/ – Organizační výbor soutěže Stavba roku střední Čechy se sejde v úterý 20. února, aby na tzv. rokování zařadil navržená stavební díla do vyhlášených kategorií. Na podrobnosti jsme se zeptali představitele výboru se sídlem v Kolíně Aleše Zahajského.

18.2.2018

V průmyslové zóně bude Lidl

Kolín - Ani Billa, ani Penny Market. Velké tipování a spekulace obyvatel širokého regionu o tom, jaký obchodní řetězec otevře svůj supermarket v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry, jsou u konce. Bude to Lidl.

17.2.2018

Startuje přestavba všech tří provizorních kruháků

Kolín – Rekonstrukcí kruhového objezdu na křižovatce ulic Masarykova, Tyršova a Rimavské Soboty startuje celková rekonstrukce tzv. sídlištní magistrály současně spojená s přebudováním tří provizorních kruhových objezdů.

16.2.2018

Berouskové budují na Kolínsku zábavní park

Bylany – Už roky mají Berouskovi zimní stanoviště v obci Bylany na Kolínsku. Protože si lokalitu oblíbili, rozplánovali tu také další ze svých podnikatelských záměrů, který rozhodně nebude malého rozsahu. Na devíti hektarech tu hodlají otevřít zábavní víceúčelové centrum, které vystaví na vlastní náklady a svépomocí. A to přesto, že je od zdánlivě megalomanského projektu v počátku spousta lidí odrazovala.

15.2.2018

KRÁTCE: Koncem měsíce začne oprava kruhového objezdu

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

15.2.2018

Osobností Kolína je Jiří Dvořák

Kolín /OBRAZEM/ - Bilaterální porota Spolkové obce Kolín ze tří nominovaných kandidátů zvolila Osobnost Kolína za rok 2017. Veřejným hlasováním se 27. laureátem stal porodník Jiří Dvořák. Porotě složené z předchozích laureátů a spolkových činovníků předsedal kapelník Jiří Šafařík a skrutátorem byl daňový poradce Martin Němec.

15.2.2018

V Tuklatech otevřeli novou základní školu

Tuklaty /FOTOGALERIE/ – Po devíti měsících výstavby byla slavnostně otevřena nová budova základní školy. V současné době ji bude navštěvovat 80 žáků prvního stupně. Původní škola, která tuklatským dětem sloužila už od roku 1730, ustoupila nové stavbě, druhá část školní budovy z 19. století prošla zásadní rekonstrukcí. Děti mají k dispozici čtyři moderně vybavené třídy, učebnu počítačů a jídelnu.

15.2.2018

Svou roli v tragédii mohlo sehrát i tmavé oblečení

Český Brod – Tragická dopravní nehoda, při které vyhasly dva lidské životy, hýbe emocemi v širokém regionu. Na hlavním silničním tahu Kolín – Praha těsně u čerpací stanice u Českého Brodu se střetlo osobní auto se dvěma chodci. Podle zatím nepotvrzených informací mělo jít o manželský pár. Muž byl po střetu na místě mrtvý, žena i přes veškerou péči záchranářů svým zraněním nakonec také podlehla. 

14.2.2018

Nepropásněte! Předškoláci z MŠ Chrášťany v Kolínském deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu. V tištěném středečním vydání Deníku budou fotky usměvavých dětí z MŠ Chrášťany.

13.2.2018

Nejlepší studentské nápady získaly 100 tisíc korun na zlepšení škol v Kolíně

Kolín /FOTOGALERIE/ - Ze studovny jídelna Obchodní akademie Kolín a Odpočívárna SOŠ informatiky a spojů. To jsou dva vítězné nápady projektu Lepší místo ve škole, který probíhal ve čtyřech kolínských středních školách. Oba vítězné nápady získaly nejen velkou podporu ve veřejném hlasování, ale zabodovaly také u poroty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT