VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

3.10.2017

Kolín dává vědět světu: mám turistický potenciál

Kolín – O Kutné Hoře vědí cestovní kanceláře a turisté prakticky po celém světě. Ale co pouhých několik kilometrů vzdálený Kolín? Město má obrovské židovské dědictví, chrám starší, než je kutnohorská katedrála sv. Barbory, ale i řadu dalších zajímavostí. Ovšem téměř nikdo o tom neví. A trvá to tak už vlastně odnepaměti.

3.10.2017

Českobrodská padesátka zve na pochod i jízdu

Český Brod – Memoriál Dr. Ing. Jaromíra Vacka a Dr. Váslava Křivánka nazvaný Českobrodská padesátka se koná již po jednapadesáté. Jde o dálkový pochod a cykloturistickou jízdu. V nabídce je pět pěších tras a dvě trasy pro cyklisty.

2.10.2017

Rybaření spojí tentokrát také s bůčkobraním

Radim – Dvě podzimní akce spojili letos Radimští v jednu. Oblíbená akce, zejména u dětí, Chyť si svou rybu, se tentokrát spojí s bůčkobraním, které se bude konat již po druhé.  Akce je naplánovaná na sobotu a začne ve 14 hodin na koupališti právě chytáním pstruhů, které si budou moci účastníci opět nechat na místě ogrilovat a zkonzumovat.

2.10.2017

Třídvorská ulice se letos opravovat nebude

Kolín – Jednou z dalších příjezdových silnic do Kolína, jež se měly rekonstruovat ještě letos, měla být Třídvorská ulice, tedy výpadovka z Kolína na Týnec nad Labem. Ale nebude. „Jedná se o technologicky velmi náročnou opravu i z našeho pohledu jako města. Kanalizace v Třídvorské ulici je totiž uložená hluboko, je ve špatném stavu a navíc v nepevném podloží,“ předeslal starosta Vít Rakušan.

2.10.2017

Začíná oprava náměstí a okolí

Úvaly - V pondělí začínají stavební práce na rekonstrukci náměstí Arnošta z Pardubic, ulice Podhájí a Husovy ulice. Stavba bude rozdělena do tří etap a potrvá zhruba do konce října příštího roku.

1.10.2017

Vietnamská regionální komunita slavila svátek dětí

Kolín – Ve vánoční besídku o několik měsíců dřív se proměnil poslední zářijovou sobotu velký sál Městského společenského domu v Kolíně, kde se sešli Vietnamci z regionu, aby společně oslavili svátek svých dětí.

30.9.2017

Jezdci soupeří v Memoriálu Václava Boháče

Kolín /FOTOGALERIE/ - Stáj Václav Kolín hostí již 37. ročník jezdeckých závodů Memoriál Vácalva Boháče. Šlo o finále Středočeské jezdecké ligy.

30.9.2017

Střelecké slavnosti zahájila přísaha

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Přísaha všech zúčastněných zahájila deváté střelecké slavnosti v Českém Brodě, které měli mezinárodní účast. Kromě střelců z kuše z různých koutů republiky zavítali do královského města již po několikáté také střelci z Německa. Všichni soutěžící se po přísaze napili ze společného poháru vína a dostali chléb se solí.

30.9.2017

OBRAZEM: Radimskou kouli hrálo šest týmů

Radim - Tradiční podzimní petanqueový turnaj amatérských hráčů v Radimi nechyběl ani letos. Krátce po osmé hodině se u kulturního domu sešlo sedm trojic, které mezi s sebou soupeřily na dvou hřištích.

30.9.2017

Z tvrze vznikne společenský prostor

Plaňany - Prověřit stav objektu bývalé Mírkovské tvrze chtějí Plaňanští. „Na zastupitelstvu jsme odsouhlasili stavebně-technický průzkum,“ prozradil starosta městyse Plaňany Martin S. Charvát. Kloknerův ústav tak v brzké době zkontroluje stav dřevěných a zděných konstrukcí budovy.

30.9.2017

KRÁTCE: Konárovičtí mají novou náves, myslí na zvířátka

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

29.9.2017

Zvuky temného domu: kdo zase zapnul vysavač?

Kolín – Více než 40 rodin, které žijí v městském bytových komplexech v ulicích Míru a Benešova, se dočká dalšího zlepšení svého bydlení. Po letní opravě střech v této lokalitě, zateplení, výměně oken, po kterém nájemníci volali už nejméně dva roky, přichází nyní na řadu další problém, který obyvatele velmi trápil – staré, poruchové rozvody elektřiny.

29.9.2017

Světla na přejezdu spustí každým dnem

Kolínsko - Výstražná světla na železničním přejezdu na trati z Peček do Kouřimi mezi městem Pečky a obcí Tatce by mělo být plně funkční do několika dní. Svými slovy to potvrdil mluvčí Drážního úřadu Martin Novák. 

28.9.2017

Od svátečního čtvrtka slouží veřejnosti nové informační centrum

Kolín /FOTOGALERIE/ – V nově zrekonstruované budově muzea na kolínském Karlově náměstí bylo otevřené nové informační turistické centrum, které bude sloužit veřejnosti zároveň s tím dosavadním umístěným před synagogou. To nové slavnostně otevřel ředitel muzea Vladimír Rišlink společně s místostarostou města Michaelem Kašparem, vedoucím odboru sportu, kultury a školství městského úřadu Petrem Kesnerem, ředitelem Městské knihovny Kolín, pod kterou spadá informační centrum v synagoze, Pavlem Kárníkem a dalšími pozvanými hosty. Kromě velikonočního pondělí, vánočních svátků a Nového roku bude nové informační turistické centrum otevřeno každý den.

28.9.2017

Kolínská chytrá klíčenka se chystá na klání do Barcelony

Kolín /ROZHOVOR/ – První v České republice a snad i v Evropě se na začátku září dostala dětem z 6. základní školy Kolín do rukou chytrá klíčenka. Je to obdoba běžné platební karty, kterou žáci začínají používat ve školní jídelně, v hromadné dopravě po městě či v knihovně.

27.9.2017

Radimská základka se stala další Rorýsí školou

Radim /FOTOGALERIE/ – Žáci radimské základní školy vědí, kdo to jsou rorýsi, kde žijí a jak jim pomoci v případě potřeby. Vědomosti o tomto ptactvu získali díky dlouhodobému projektu, kterému se za školu věnovala zejména učitelka Gabriela Žuchadarová.

27.9.2017

Došlo k přemístění zastávek autobusu

Kolín - V souvislosti se začátkem třetí etapy rekonstrukce autobusového nádraží v Kolíně došlo k přemístění stanovišť zastávek pro linky městské autobusové dopravy. Většina linek, konkrétně linky č. 1,3,4,5,6,9,10,13 a 30 nyní využívá nově vybudované zastávky naproti katastrálnímu úřadu, kde jsou provizorně zřízena celkem tři stání pro autobusy.

27.9.2017

KRIMI MIX: Na ulici se válely stříkačky i léky

Kolínsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

26.9.2017

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáčci z 3. základní školy!

Kolín - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Kolínského deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků.

26.9.2017

Na kolínské stanici bylo slavnostně otevřeno Interaktivní vzdělávací centrum

Kolín /FOTOGALERIE/ - Na stanici HZS v Kolíně slavnostně otevřeli interaktivní vzdělávací centrum, na které hasiči získali část finančních prostředků z grantového programu TPCA pro Kolínsko 2016.

26.9.2017

Oprava fasád zámku jde pomalu, ale má to tak být

Kolín – Tři dělníci s kladívky schovaní za plachtou a pokrok nikterak viditelný. Tak se některým Kolíňákům jeví postup prací na rekonstrukci historických fasád kolínského zámku. „Připadá mi to, jako když se tam prakticky nic neděje,“ nechala se slyšet Ludmila Kánská. „Ticho, jen sem tam nějaké ťuknutí,“ popsal své dojmy Matěj Trňák.

26.9.2017

Žáci se do kontejnerové budovy školy přestěhují

Kostelec n. Č. l. /INFOGRAFIKA/ - Prvňáčci v Kostelci nad Černými lesy si sotva zvykli na nové prostředí školy a zanedlouho se budou stěhovat ze svých původních tříd do nových prostor, které v současné době vznikají. Potvrdila to ředitelka základní školy Lenka Rosensteinová.

25.9.2017

Cukrovar čekají velké změny

Cerhenice - Dlouho připravovaná přeměna areálu bývalého cukrovaru v Cerhenicích se přiblížila. „Máme již dohodu se soukromým majitelem areálu, že přední část objektu vykoupíme, a to za evropské dotace, které podobný obchod umožňují. V cukrovaru by postupně měly vzniknout tři nové zóny,“ uvedl starosta Marek Semerád.

25.9.2017

Krátce z regionu

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

25.9.2017

Nové učebny u hasičů poslouží k poučení dětí i dospělých

Kolín – Za informacemi nově mohou na stanici kolínských profesionálních hasičů zamířit žáci všech typů škol, ale také zástupci dobrovolných hasičů nebo i veřejnost. V úterý se tam otevírá interaktivní vzdělávací centrum, které poslouží k rozmanitým účelům.

25.9.2017

Zubaři na Kolínsku? Nedostatkové zboží!

Kolínsko – I když chodí do ordinace zubních lékařů někdo nerad, s bolestmi zubů či potřebou výměny plomby tam spěchá člověk vždy. Co ale počít ve chvíli, když se ozvou bolesti zubů a vy zrovna žádného stomatologa nemáte?

25.9.2017

OBRAZEM: Odhalení pamětní desky zpestřila modlitba

Přistoupim - V neděli odpoledne se v Přistoupimi odhalila pamětní deska obětí holocaustu. Na akci se sešlo kolem 50 lidí. Hlavní slovo měla Alžběta Čechráková, která je také ve spolku, jenž zorganizoval realizaci pamětní desky. Deska je umístěna na budově obecního úřadu, ten dříve býval židovskou synagogou.

22.9.2017

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

22.9.2017

Povinné plavání dětí vyjde Kolín na milion

Kolín – Dříve byste mezi dětmi jen stěží hledali neplavce, dnes jich neumí plavat celá řada. Proto školní osnovy od nového školního roku opět zavádí povinné plavání. Město Kolín proto přidává svým základním školám peníze na vstup do Vodního světa. „Původně jsme s tímto výdajem nepočítali, udělalo se tedy rozpočtové opatření,“ uvedl místostarosta Michal Kašpar.

22.9.2017

Dáte svůj hlas dobrovolným hasičům z Ovčár?

Ovčáry - Jako jediné želízko v ohni z našeho regionu se dobrovolní hasiči z Ovčár probojovali až do finále celostátní Ankety dobrovolní hasiči roku. Zde jsou v konkurenci dalších 24 sborů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT