VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

16.11.2017

Kouřimští ošetřují stromy

Kouřim – V současné době odborná firma pracuje na realizaci projektu Ošetření zeleně ve městě Kouřim. V rámci ní budou ošetřené vzrostlé stromy na veřejných prostranstvích města. Město na realizaci projektu získalo z dotačního programu 200 tisíc korun.

16.11.2017

Cirkus Jo-Joo zve na představení

Již od středy mohli Kolíňáci i lidé z okolí navštívit cirkus JO-Joo, který se do města vrátil po dvou letech. Další představení můžete navštívit již dnes od 14 hodin. Poslední možnost pak mají zájemci v neděli od 11 hodin.

16.11.2017

Pomozte najít Arga a Lety

Kolínsko - Již v sobotu se mladé rodinně z Volárny ztratili dva zvířecí členové, bez kterých však není rodina úplná. Neviděli jste Arga a Lety? Jde o americké stafordšírské teriéry. Jeden z nich je dobrobílý, druhý zlatobílý. Majitelé za nalezení domácích mazlíčků vypsali odměnu 10 tisíc korun.

16.11.2017

Do průmyslové zóny přibyl investor

Kolín - Nové obchodní centrum by mělo v blízké budoucnosti vzniknout v průmyslové zóně v Ovčárech. Součástí nákupního centra, které by mělo být otevřené za rok, bude supermarket, lékárna, drogerie a čerpací stanice včetně myčky.

16.11.2017

Letos vedou jednoduché šaty i úprava vlasů

Kolínsko – Plesová sezona roku začíná. Řeší ji především dámy, které si rády oblečou slavnostní róbu a na hlavě si nechají za pomoci své, kamarádek nebo kadeřnice vytvořit všední i nevšední účes.

15.11.2017

KRÁTCE: Policie hledá svědky nehody

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

15.11.2017

Část obce je pro dopravu uzavřená kvůli opravám

Černé Voděrady – Od křižovatky U zrcadla po poslední stavení v ulici Střímelická směrem ke hřbitovu se pracuje a tato část je proto pro dopravu uzavřená.

15.11.2017

KRÁTCE: Soutěž prověří IT znalosti

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

14.11.2017

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáci z 4. ZŠ Kolín

Kolínsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 4. ZŠ Kolín

14.11.2017

Ježíškova vnoučata podarují i seniory na Kolínsku

Kolínsko – Projekt Ježíčkova vnoučata myslí na lidi žijící v domovech seniorů či v Alzheimer centrech v celé republice. Cílem je splnit přihlášeným lidem jejich přání. Do projektu, který vzbudil u veřejnosti velký zájem, se přihlásili také lidé žijící na Kolínsku.

14.11.2017

Zájemci vytvářeli andělíčky, příště vytvoří ozdobičky

Kolín /FOTOGRAFIE/ – V úterý dopoledne se poprvé sešli zájemci o adventní tvoření v pobočce kolínské knihovny v Benešově ulici. Na programu bylo tvoření papírových andělíčků. Zájemkyně si kromě tvoření popovídali u kávy a zákusků. Další tvoření v pobočce knihovny je naplánované na 5. prosince od 9.30 hodin, kdy si příchozí vytvoří drátované ozdobičky a možná přijde i Mikuláš.

14.11.2017

Lošanský statek patří dětem generála Mašína

Lošany/ Kolínsko – Majiteli statku v Lošanech se oficiálně stali sourozenci Zdena a Josef Mašínovi. Rodinný majetek byl v minulosti odebraný jejích otci Josefu Mašínovi. O navrácení majetku zpět rodině informovali jako první Seznam Zprávy, které se odkazují na odevzdávací listinu. Podle ní jsou od 13. listopadu majiteli statku právě sourozenci Mašínovi. Dvě osminy údajně patří Zdeně Mašínové a šest osmin náleží jejímu bratru Josefovi.

14.11.2017

KRÁTCE: Policisté budou měřit rychlost, prozradili kde

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

13.11.2017

Majitelé hledají čtyřletou fenku

Kolínsko - Bílo-hnědá fenka Jack Russella Teriéra se ztratila již na počátku listopadu. Pokud jste Lilinku, na kterou doma čeká psí kamaráda, viděli, kontaktujte majitele na telefonu 602757234. Majitelé slibují odměnu za pomoc s nalezením fenky.

13.11.2017

Studenti k výročí školy vypustili balonky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zhruba sto třicet balonku vylétlo pár minut po desáté hodině dopolední druhé listopadové pondělí ze zahrady Odborné střední školy podnikatelské v Kolíně.

13.11.2017

Startuje oprava sídlištní magistrály

Kolín - Oprava Masarykovy ulice, alias sídlištní magistrály startuje. Plánovaný termín zahájení rekonstrukce je od úterý 14. listopadu. Pracovat by se mělo do 3. prosince.

13.11.2017

OBRAZEM: Do Dobřichova zavítal svatý Martin

Dobřichov - Svatý Martin zavítal na Svatomartinskou slavnost na dobřichovském hřišti, kde si příchozí mohli vychutnat dobrá vína a další delikatesy. V nabídce nechybělo pochopitelně pivo a milovníci kávy si přišli na své u stánku, kde byla v nabídce káva, cappucino nebo čokoláda z pravých kakaových bobů z Madagaskaru.

13.11.2017

Kamiony nad 12 tun už nebudou smět Říčanskem projet. Jen vjet a vyjet

Říčany – Skutečností se má stát od pondělka zákaz průjezdu kamionů přes Říčany. Dopravní značky již osazené na silnicích II. a III. třídy, které mají být odhaleny právě v pondělí dopoledne, stanovují nová pravidla: průjezd zakázán. Řidiči nákladních souprav přesahujících 12 tun, kteří nevezou zboží přímo do města a logistických zón v jeho okolí, nebo tam nejedou nakládat (případně jejich firma nemá v zakázané oblasti sídlo), budou muset zvolit jinou trasu.

13.11.2017

Budoucnost parku na zasedání neprobírali

Pečky – Budoucnost městského parku je v současné době v Pečkách tématem číslo jedna. Mnozí místní obyvatelé právě kvůli diskuzi o parku dorazili na zasedání zastupitelů.

11.11.2017

Města na chystají vánoční výzdobu, Kouřimské čeká překvapení

Kolínsko – Je svátek svatého Martina a z nebe se možná už co nevidět začne sypat první sníh. Nejkrásnější doba v roce pomalu, ale jistě klepe na dveře.

11.11.2017

KRÁTCE: Mladý muž si chtěl odnést několik sportovních čepic

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

11.11.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou?

10.11.2017

Restaurant day bude venku

Štolmíř - V sobotu se ve Štolmíři u veřejné pece sejdou milovníci dobrého jídla a lidé, kteří rádi zkouší nové pokrmy nebo rádi ochutnají starou dobrou klasiku od dalšího kuchaře.

9.11.2017

S Deníkem za zábavou

Kolínsko - Kam můžete vyrazit za zábavou?

9.11.2017

Dobrovolníka roku mohou nominovat lidé

Kouřim – Město Kouřim letos již po třetí vyhlásilo soutěž Dobrovolník roku. Obyvatelé Kouřimi se do soutěže mohou přihlašovat navzájem. Nominace jsou stále možné v několika kategoriích.

9.11.2017

KRÁTCE: Začala druhá etapa uzavírky

Kolínsko - Přinášéme výběr krátkých zpráv z Kolínska. 

9.11.2017

KRÁTCE: Došlápli si na lidi bez domova

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

9.11.2017

KULTURNÍ TIPY: Restaurant day bude venku, kvůli kapacitě

Kolínsko - Kam vyrazíte nejen za kulturou?

8.11.2017

Kolín chystá vzpomínku na události 17. listopadu

Kolín – Při pietním aktu, který se uskuteční před kolínskou radnicí promluví starosta Vít Rakušan. Státní hymnu zazpívá Petr Konývka. Lidé budou moci jako symbolickou vzpomínku zapálit svíčky.

8.11.2017

KRÁTCE: Rada města Kolína vyjela do Štítar

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT