VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

včera 14:31

Starosta: Aplikace Řídím Kolín nemá lidi rozdělovat

Kolín - První tři týdny provozu má za sebou nová aplikace Řídím Kolín. „Projekt, do kterého se lze zaregistrovat na www.ridimkolin.cz, chce přiblížit radnici občanům a získat jejich názor na různé aktivity města,“ popsala mluvčí radnice Iva Blümelová.

včera 08:06

Kolíňáci volají po demolici zdevastovaného domu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Školská ulice je už notnou dobu ostudou města, jako kdyby ani nepatřila v upravenému centru. A přitom do něj vede, navíc směrem od autobusového a vlakového nádraží. Kultivace Školské ulice a řešení vybydleného, zničeného, poměrně velkého městského objektu bylo i jedním z podnětů, které Kolíňáci vhodili do bedny přání tradičně umístěné pod vánočním stromem na Karlově náměstí. „Přímo žádají demolici tohoto domu,“ potvrdil starosta Vít Rakušan.

17.1.2018

Dřeviny z Kolínska usilují o titul Strom svobody

Kolínsko – Města a obce v regionu se připojují k akci Stromy svobody a vyhledávají stromy symbolizují vznik Československé republiky. V letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce. A sázely se i v pozdějších letech (1928, 1945, 1968) vždy, když si lidé chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie.

17.1.2018

KRÁTCE: Ve společenském domě vymění klimatizaci

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska.

16.1.2018

Ve středu v Kolínském deníku: prvňáci ze ZŠ Zásmuky

Kolínsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Přistoupim a ZŠ Tatce.

16.1.2018

Ambulance pohotovosti pro dospělé se přemístí

Kolín – Z důvodu plánovaných stavebních úprav v budově CH – modernizace chirurgické ambulance – v areálu Oblastní nemocnici Kolín bude od 1. února ambulance lékařské pohotovostní služby pro dospělé přemístěna do prostor revmatologické ambulance v budově K.

16.1.2018

Supermarket ve velké průmyslové zóně otevře do letošních Vánoc

Kolín – Supermarket v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry by měl stát (a otevřít) do letošních Vánoc. Potvrdila to s odvoláním na developera kolínská radnice. Jaký obchodní řetězec zde bude své zboží nabízet, je ale stále tajemstvím. Prozradit by se mělo snad zhruba během týdne.

14.1.2018

Lidé v regionu Kolínska volili velmi rozdílně

Kolínsko - Volební výsledky na Kolínsku se příliš neliší od celorepublikových, o něco více hlasů, než je celorepublikový průměr, dali lidé z Kolínska Miloši Zemanovi. Rodné město Miloše Zemana – Kolín – dalo svému rodákovi 40,54 procenta. Jeho soupeř pro druhé kolo Jiří Drahoš získal od Kolíňáků 26,05 procenta. 

13.1.2018

Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Kolínsku

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Jak dopadlo první kolo prezidentských voleb na Kolínsku? Podívejte se na výsledky v jednotlivých městech a obcích. Volební účast v okrese byla 62,48 procenta.

12.1.2018

OBRAZEM: Kolínsko volilo prezidenta

Kolínsko – Mladí lidé, generace v produktivním věku i senioři si v první den prezidentských voleb nacházeli cestu k volebním urnám napříč Kolínskem. „Lidé čekali venku ještě před otevřením volební místnosti,“ shodly se volební komise například v kolínských okrscích 1 na Zálabí a 21 v prostorách 7. základní školy. Přicházeli i lidé na voličské průkazy.

12.1.2018

Jak jsme žili v Ovčárech za dob Československa

Kolínsko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Ovčár.

11.1.2018

KRÁTCE: Zvýší kontroly nebezpečného parkování

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

11.1.2018

Petice zabrala, Sendražice budou mít brzy vlastní rozhlas

Kolín/Sendražice – Zhruba měsíc poté, co obyvatelé Sendražic předali vedení města petici za zprovoznění separátního pracoviště pro hlášení oddělených lokálních zpráv pro tuto příměstskou část, jim odešla oficiální odpověď.

9.1.2018

Policie pátrá po Anně Sýkorové

Kladno – Policistům bylo oznámeno Dětským diagnostickým ústavem v Praze-Krči, že jeho chovankyně, Anna Sýkorová, se nevrátila zpět z návštěvy u matky v Kladně.

9.1.2018

Obyvatele Vinice tyranizují řidiči terénních aut

Kolín /INFOGRAFIKA/ – Závažný nešvar sev poslední době rozmohl v lokalitě Vinice. I přes zdejší zákaz vjezdu si místo oblíbili majitelé terénních aut a čtyřkolek. Rekultivovaná někdejší skládka, tedy pěkný kopec, jim dává pro dovádění v bahně ideální podmínky. Nadšení jsou z toho ale patrně jen oni. „Baví je, že to hrabe, lítá bahno a ještě se u toho fotí,“ popsal jeden z obyvatel Vinice.

8.1.2018

Dětské hřiště by nebylo od věci

Kolín - Obyvatelé Kolína by podle podnětů, které se našly v bedně přání, tradičně už řadu let umístěné pod vánočním stromem na Karlově náměstí, uvítali nové dětské hřišti v blízkosti takzvaného kojeneckého ústavu, tedy Dětského centra Kolín v Tylově ulici.

7.1.2018

Kolíňáci poslali radnici přes Ježíška 75 dopisů

Kolín – Celkem 75 dopisů obsahovala bedna přání, která je tradičně už řadu let umístěná pod vánočním stromem na Karlově náměstí a poslední roky ji většinou v období kolem Tří králů vedení města otevírá.

6.1.2018

OBRAZEM: Tříkrálová koleda přilákala do Kouřimi davy lidí

Kouřim - Krásné slunečné počasí a bohatý program byly hlavní důvody velkého počtu návštěvníků sobotní Tříkrálové koledy v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. 

6.1.2018

OBRAZEM: Na Karlově náměstí vrcholila tříkrálová sbírka

Kolín – Na kolínském Karlově náměstí se v sobotní podvečer sešlo několik desítek lidí, aby společně oslavili den Tří králů.

6.1.2018

Michal Dlouhý přiblížil četnické dějiny i Humoresky na jeho motivy

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod organizací Městské policie a Města Kolína se uskutečnila první letošní sobotní odpoledne beseda s právníkem, policistou, spisovatelem a rodákem z nedaleké Kutné Hory Michalem Dlouhým. Ten kdysi oslovil režiséra Antonína Moskalyka s námětem na potom tak úspěšný a do několika řad prodlužovaný seriál Četnické humoresky. Na podobné policejní historky poté napsal osmnáct knih.

5.1.2018

Poslali peníze dětským domovům

Veltruby - Podporu pro domovy dětí, sociální zařízení a pečovatelské služby schválilo zastupitelstvo obce Veltruby.

5.1.2018

Útulkem prošlo 182 psích ztracenců

Kolín – V roce 2017 přijal psí útulek celkem 182 psů. Toto číslo je na chlup stejně jako v roce 2016. „Z toho jsme 81 hafíků vydali původním majitelům, 94 psíků do náhradní péče a na konci roku v útulku bydlelo šest pejsků,“ upřesnila vedoucí útulku Alice Vlková. Stejně jako v roce 2016 nemuseli v útulku žádného pejska nechat uspat. „Za to jsme úplně nejvděčnější,“ říká Alice Vlková. Bohužel jedna fenka, která byla účastníkem autonehody, umřela během přepravy do útulku.

5.1.2018

Kolín se co do zadlužení dostal z rizikových čísel

Kolín – S rekordně vysokým rozpočtem více než 1,2 miliardy korun vstoupilo do nového roku město Kolín. Je tomu tak i přesto, že Kolín má stále ještě velký dluh – přes 480 milionů korun. „Ten se za posledních sedm let podařilo snížit o více než 500 milionů. Stále ovšem v roce 2018 zaplatíme na dluhové službě 77 milionů korun,“ shrnul situaci místostarosta Michael Kašpar.

4.1.2018

Zámek povstal z ruin, dnes patří k vyhledávaným cílům

Škvorec - Pokud dnes navštívíte Savoia Castle ve Škvorci, neuvěříte, že ještě před deseti lety tu nebyl zámek, ale ruina se zříceným mostem, propadlými stropy, k nebi se nezřídka smutně zvedaly jen rozpadající se zdi a na to, co nespadlo samo, si už brousily zuby bagry pod hlavičkou platného demoličního výměru. Osud někdejší středověké pevnosti a oblíbeného sídla Marie Terezie Savojské byl už téměř zpečetěn.

3.1.2018

Nemocnice dostala dvě ocenění

Kolín - Oblastní nemocnice Kolín obdržela za rok 2017 dvě ocenění v kategorii Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců. V této kategorii byla Oblastní nemocnice Kolín vyhodnocena Nejlepší nemocnicí kraje a nemocnice Kutná Hora získala třetí místo v kraji.

3.1.2018

Následky Silvestra trpí někteří lidé doteď!

Kolínsko – Následky silvestrovského a novoročního veselí. Dnes si to ještě pamatujeme a říkáme si „ano, ano, je potřeba na to dát pozor“. A za rok to opět většina zapomene. Ale třeba ne úplně všichni. Třeba se najde někdo, kdo si vzpomene na tradiční věty, jak záchranáři opět zažili jeden z nejnáročnějších dnů své služby v roce.

3.1.2018

Vedení města a nemocnice přivítalo první kolínské miminko

Kolín - Mamince letošního prvního kolínského miminka přišli ve středu do kolínské porodnice pogratulovat starosta Vít Rakušan s místostarostou Michaelem Kašparem a ředitelem nemocnice Petrem Chudomelem.

2.1.2018

Historické obaly sirek: jsou v Kolíně pamětníci?

Když jsem byl malý kluk - a je to zatraceně dávno, psala se padesátá léta minulého století – propadl jsem, stejně jako mí vrstevníci, sběratelské vášni. Neměl jsem peníze na to, abych sbíral známky. Ale jednou jsem našel zvláštní krabičku od sirek, na které byla krásná kresba. Nechal jsem si ji a doma jsem zkusil nálepku z krabičky sejmout. Povedlo se a já měl první nálepku do sbírky.

1.1.2018

OBRAZEM: Kolín vstoupil do nového roku už tradičně ohňostrojem

Kolín – Stovky lidí dorazily první den v roce na osmnáctou hodinu především na oba břehy Labe v okolí lávky pro pěší, odkud byl letos opět odpalovaný novoroční ohňostroj, další lidé pak stáli na obou mostech.

1.1.2018

OBRAZEM: Ohňostroj pohledem z kolínské ulice Míru

Kolín - Podívejte se na ohňostroj, který byl k vidění v kolínské ulici Míru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>