VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

včera 17:04

Žena si spletla souseda s bezdomovcem

Kolín – Strážníci městské policie vyrazili na základě volání na linku 156 do městské části Kolín 2, kde je čekal případ se záměnou. 

včera 08:00

Kolín chce více dohlédnout na ubytovny. Ve městě jich je asi třicet

Kolín - Předání dopisů a podnětů majitelům ubytovny od obyvatel v okolí. Dotaz, jestli by nebyli ochotni ubytovnu městu prodat. A třeba ji časem předělat na sociální, či azylové bydlení. Takové jsou aktuálně úvahy, co se týká kolínských ubytoven. Vedení města se jimi chce zabývat: podívají se na ně i kontroloři ze stavebního i živnostenského úřadu, stejně jako policisté.

18.11.2018

Na 17. listopad v Kolíně vzpomínali s písněmi Karla Kryla

Kolín /FOTOGALERIE/ – Několik stovek lidí všech generací se sešlo v sobotu před osmnáctou hodinou na kolínském Karlově náměstí před radnicí, aby zavzpomínalo a uctilo památku 17. listopadu.

17.11.2018

Bytové domy by mohly získat více žlutých popelnic. Zamykejte je, radí radnice

Kolín - Žlutá popelnice na plasty pro rodinný dům, případně bytový dům s maximální kapacitou osmi bytových jednotek. Tak zněly původní podmínky pro získání nádoby na plastové odpady, pokud chcete třídit; nyní to vypadá, že by se ale pro bytové domy mohla pravidla změnit.

16.11.2018

Vodárna dostane nové schodiště, v okolí se chystá řada novinek

Kolín /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukce na kolínské vodárenské věži stále pokračuje - tentokrát však v jejím okolí. Při velké opravě provedené zhruba před třemi roky, se nedostalo péče spodnímu schodišti. „To teď nově chceme rekonstruovat. Prodloužilo by se až k silnici, dalo by se tak dojít po schodech až k vodárně,“ řekl kolínský starosta Vít Rakušan. Zachované budou prvky a tvar schodiště, podotkl.

16.11.2018

Záleží vám na tom, jak prožijete závěr života?

Český Brod - Přednáška na téma 'Hospice a umění doprovázet' se uskuteční pod vedením české lékařky, spisovatelky a publicistky Marie Svatošové ve středu 21. listopadu od 18 hodin v centru Oranžová zahrada v Českém Brodě. Součástí přednášky bude také autogramiáda nové knihy 'Neboj se vrátit domů', v rámci čehož si mohou zájemci zakoupit i další autorčiny knihy.

15.11.2018

Pečky mají starostku Alenu Švejnohovou. Řešit chce severní obchvat města

Pečky - Ve volbách získali devět mandátů, utvořili koalici s celkovou silou 13 mandátů z celkových 21 a nyní mají po ustavujícím zastupitelstvu. Tak by se dala shrnout situace v Pečkách na Kolínsku. Starostkou se tak pro další čtyři roky stala Alena Švejnohová, která vedla kandidátku SNK Naše Pečky. Vládnoucí koalici tak vedle nich tvoří strana ČSSD a uskupení Pečky Pečákům.

14.11.2018

Skatepark se dočká oficiálního otevření již 24. listopadu

Kolín /FOTOGALERIE/ - Oficiální otevření kolínského skateparku se blíží. Odehraje se 24. listopadu od 13 hodin. Vedle slavnostního přestřižení pásky zástupci města se ale počítá s exhibicí lokálních jezdců, showroom a možnost vyzkoušet si na Labi paddleboard.

13.11.2018

Kostel sv. Martina v Rostoklatech hlásí úspěšný návrat

Rostoklaty /FOTOGALERIE/ - Hrozilo mu, že skončí v rozvalinách, nakonec se ale přece jen dočkal záchrany. Desetiletá rekonstrukce kostela sv. Martina se konečně dobrala svého cíle. Na svátek sv. Martina, jež je místním patronem, došlo k slavnostnímu vysvěcení kostela, k němuž se připojila i široká veřejnost.

13.11.2018

Blíží se mimořádný svoz žlutých popelnic

Kolín - Rozdávání žlutých popelnic na plastový odpad v Kolíně stále pokračuje; současně se chystá mimořádný svoz žlutých nádob. Ten se v Kolíně odehraje hned v několika termínech, upozorňuje vedení Kolína. Dne 27. listopadu svezou pracovníci úklidové společnosti plasty v lokalitách Kolín I, II a v Sendražicích.

12.11.2018

Pečky budou volit vedení města už ve středu. Budou mít starostku?

Pečky - Blíží se finále, ale hlavně také začátek. Koaliční dohodu v Pečkách vítěz voleb oznámil před časem; teď se ale blíží ustavující zastupitelstvo, kde zvolení zastupitelé budou volit členy rady, místostarostu a starostu. To se odehraje tuto středu 14. listopadu od 18 hodin v pečeckém kulturním středisku.

11.11.2018

Domácnosti v Českém Brodě získají nádoby na papír a plast zdarma

Český Brod - Třídit odpad budete moci v Českém Brodě díky nádobám na plast a papír. Ty získají domácnosti zdarma. Jak informuje vedení města, od 26. listopadu budou pracovníci v areálu TS Český Brod od 6 do 14.20 hodin vydávat nádoby na tříděný odpad. Žluté budou na plast, modré na papír, jde o nádoby o objemu 240 litrů. 

11.11.2018

Lidé darovali zhruba 500 kilogramů potravin do sbírky

Kolín - Národní potravinová sbírka se odehrála také v Kolíně; lidé darovali zhruba 500 kilogramů potravin do sbírky, uvedla Lucie Růžková Rybárová, ředitelka Farní charity Kolín. Na sbírce pracovalo dvanáct dobrovolníků, lidé mohli darovat potraviny v obchodě Billa v kolínském nákupním centru Futurum.

11.11.2018

Blíží se zima. Památky na Kolínsku spát ale nebudou

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Přichází zima a mohlo by se zdát, že se k zimnímu spánku uloží i všechny památky na Kolínsku; že zůstanou turistům zavřeny a pozvou je až opět na jaře. Opak je ale pravdou - třebaže může být v některých památkách vstup omezen, stále nabízejí různé prohlídky a zajímavosti. To ale neznamená, že by některé nevyužily „úspornějšího“ provozu k některým potřebným opravám.

10.11.2018

Skautský institut zve na další Máj.Fórum. Tentokrát o občanských iniciativách

Kolín - O pořádání akcí, tentokrát s přesahem, budou hovořit organizátoři Máj.Fóra v rámci Skautského institutu již tuto sobotu od 19 hodin. Zatímco na prvním Máj.Fóru hovořili organizátoři o tom, jaké je pořádání studentských akcí, teď se chtějí zaměřit k tomu, jak se dostat k organizování občanských iniciativ.

10.11.2018

V Kolíně odstartovala stavba cyklověže

Kolín - Cestujete někam vlakem a na nádraží se chystáte dojet na kole? A vzít ho s sebou nemůžete. Kam ho zaparkovat? Na tuto otázku by mohla být odpovědí právě budovaná cyklověž u kolínského nádraží. Vyrůstá na místě bývalého stánku s novinami.

9.11.2018

Tématem vernisáže letošního ročníku výtvarné soutěže Radost se stali draci

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již dvacátý čtvrtý ročník celostátní přehlídky výtvarných prací osob s mentálním postižením pojmenované Radost otevřela ve čtvrtek před polednem vernisáž ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Ta už několik posledních let probíhá stylem setkání zúčastněných škol s výtvarným programem.

8.11.2018

Na Kolínsku zemřelo za rok 232 lidí na rakovinu

Kolínsko - Nejsou to rozhodně veselá čísla, a při srovnání s evropským či světovým průměrem to je ještě smutnější pohled. Řeč je o aktuální dostupné statistice, co se týká zemřelých na zhoubné novotvary.

8.11.2018

Skatepark by měl být hotový do konce listopadu

Kolín /FOTOGALERIE/ - Zhruba dvoumilionová rekonstrukce kolínského skateparku pod Novým mostem se blíží ke svému konci. Hotovo by mělo být do konce listopadu, řekla Radka Váňová, referentka Odboru regionálního rozvoje a územního plánování.

7.11.2018

Město rozdalo už přes tisíc nádob na plasty

Kolín - Více jak tisícovka popelnic na plasty už je mezi obyvateli Kolína. Distribuce 240 litrových nádob na plastový odpad je podle kolínského prvního místostarosty Michaela Kašpara bez problémů a stejně tak i pokračuje. Pokud lidé ještě nemají svoji žlutou popelnici, mohou o ni stále požádat. Čas na to obyvatelé Kolína, kteří chtějí třídit plasty, mají až do konce února 2019.

7.11.2018

V prosinci bude Kolín schvalovat rozpočet na rok 2019

Kolín - Nechceme se vydávat cestou rozpočtového provizoria, schvalovat rozpočet na rok 2019 budeme ještě na prosincovém zasedání zastupitelstva. To oznámil kolínský místostarosta Michael Kašpar. Důvodem jsou i chystané rekonstrukce.

6.11.2018

Města se stávají chytřejšími. S mobilem brzy možná i "dojdete" na úřad

Střední Čechy – Známe ta opatření všichni: ještě před deseti lety jsme o nich slyšeli tak maximálně ze sci-fi filmů a literatury; dnes se ale stávají součástí každodenního života. Chytrá města, tedy koncepty Smart Cities, jsou ale více než jenom placení za parkování pomocí mobilu. Města se k nim přiklání v současné době jen pozvolna, každé svým tempem, případně své úřady teprve připravují a konkrétní řešení jsou teprve hudbou budoucnosti.

AKTUALIZOVÁNO
5.11.2018

Vít Rakušan je potřetí starostou Kolína

Kolín – Vít Rakušan na ustavujícím zastupitelstvu města Kolína obhájil potřetí starostenský mandát. Získal 26 hlasů, jeden hlas byl v tajné volbě neplatný. Prvním místostarostou se stal Michael Kašpar, který v tajné volbě získal 24 platných hlasů, tři hlasy byly neplatné.

5.11.2018

Vánoční strom už je domluvený, město jej získá zdarma

Kolínsko - Mohlo by se zdát, že je na to ještě brzy; opak je však pravdou. Vždyť advent tady je už za měsíc a Vánoce se přiblížily mílovými kroky - a v některých obchodech je už vánoční sortiment takřka říjnovou tradicí.

4.11.2018

OBRAZEM: Strašidla dorazila i do Domu dětí a mládeže

Kolín – Hojnou účastí se může pyšnit Dům dětí a mládeže v Kolíně, který v neděli 4. listopadu uspořádal Halloweenské odpoledne plné veselé zábavy.

4.11.2018

V Kolíně se odehraje první Science Café

Kolín – První kolínské Science Café, tedy neformální diskuze s vědci v prostředí kaváren, se odehraje již brzy ve Skautském institutu v Kolíně. Přednáška na téma Superorganismus a jeho domácnost se koná 8. listopadu od 18 hodin. Hostem bude Dalibor Titěra, který je pracovníkem, vedoucím a také spolumajitelem Výzkumného ústavu včelařského v Dole u Libčic nad Vltavou.

4.11.2018

Kolín připravuje také Portál občana. Lidé nebudou muset tolik na úřad, slibuje

Kolín - Najít a vytisknout potřebné formuláře. Zjistit úřední hodiny. Podívat se, kde jaký úřad sídlí - a kde je kancelář, kterou člověk potřebuje navštívit. Tomu všemu by mohl být v blízké budoucnosti konec díky nové technologii.

3.11.2018

OBRAZEM: Zámecký Halloween v Ratboři nabídl bohatý strašidelný program

Ratboř – Na strašidelné slavnosti se do Ratboře vydal letos vskutku hojný počet návštěvníků. Halloween se uskutečnil v zámeckém parku Chateau Kotěra v Ratboři v sobotu 3. listopadu.

1.11.2018

Skauti sbírají příběhy pamětníků. Vyhráli anketu o kulturním projektu

Kolín – Hlasování vyhráli s velkým náskokem. Peníze vybrané při koncertu Evy Urbanové a Moravského klavírního tria získají skauti na svůj kulturní projekt Skautská paměť kolínského století - výstava pamětí místních osobností spojených se skautským hnutím.

1.11.2018

Lékařů je málo. Za prací přicházejí i doktoři z ciziny

Kolín - Počty absolventů lékařských fakult dekády stagnují, nároky na rozvoj zdravotních služeb se neúměrně zvyšují; to je podle ředitele Oblastní nemocnice Kolín Petra Chudomela hlavní důvod nedostatku lékařů. Otevírá se zde tedy příležitost pro lékaře z ciziny: takoví působí v kolínské nemocnici čtyři podle dostupných informací od České lékařské komory, konkrétně lékaři z Ukrajiny a Ruské federace.

31.10.2018

Na Kolínsku by mohlo vzniknout kočičí depozitum

Kolínsko – Na Kolínsku by mohl vzniknout kočičí útulek, tedy kočičí depozitum. Tam by se zvířata mohla nechat na doléčení třeba po kastraci. Bude fungovat ve Veltrubech, kde o to s místními usiluje kolínský spolek Kočičí oči.

31.10.2018

Blíží se Dušičky. Města posilují hlídky strážníků

Kolín /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Blíží se Dušičky, kdy si připomínáme památku zesnulých. Vedle duchovního rozjímání se s tímto dnem ale pojí řada praktických problémů, hlavně co se týká nenechavců, kteří na své oběti číhají poblíž hřbitovů. Jisté nesnáze mohou čekat i řidiče, kdy na silnice vyrazí množství řidičů, další komplikací je i pověstné „dušičkové“ sychravé počasí.

30.10.2018

Mezi Prahou a Kolínem se vzdával hold 100 kilometrů dlouhým během

Středočeský kraj – U příležitosti oslav 100 let výročí od vzniku samostatného československého státu se několik běžců vydalo v rámci projektu „Vzdáváme HOLD‘“ na 100 kilometrů dlouhou štafetovou trať z Prahy, z Václavského náměstí od sochy svatého Václava směrem do Kolína v neděli 28. října.

30.10.2018

Na kolínských školách vznikají odborné učebny. Je to potřeba, říkají ředitelé

Kolín - Technické vzdělání je potřeba podporovat, shodují se ředitelé technicky orientovaných středních škol v Kolíně. Reagují tím na nově vznikající odborné učebny zaměřené právě na technické a přírodovědné obory na čtyřech základních školách.

29.10.2018

V Pečkách dohodli koalici, na ustavující zastupitelstvo si ale ještě počkají

Pečky - V Pečkách bude vládnout koalice SNK Naše Pečky, Pečky Pečákům a Česká strana sociálně demokratická. Oznámila to Alena Švejnohová, která vedla kandidátků SNK Naše Pečky. Právě toto sdružení nezávislých kandidátů získalo ve volbách značnou převahu: v zastupitelstvu s jednadvaceti křesly získalo devítku mandátů.

29.10.2018

OBRAZEM: Oslava vzniku republiky se bez deštníků neobešla

Kolín - Atraktivní kulturní program připravilo vedení města s hlavními organizátory v podobě pracovníků odboru školství, kultury a sportu městského úřadu na nedělní podvečer na Karlovo náměstí, bohužel jej však fatálně narušilo počasí.

29.10.2018

Plaňany už mají svůj obchvat. Vyšel na více jak 37 milionů korun

Plaňany - Centrum městyse Plaňany na Kolínsku by už neměla zatěžovat nákladní doprava. Řidiči budou totiž moci vyrazit po obchvatu Plaňan, který byl v pátek 26. října slavnostně otevřený. Stavba vyšla na více jak 37 milionů korun, délka nové silnice je více jak 1,5 kilometru.

28.10.2018

OBRAZEM: Vavřinecký rybník vydal své rybí bohatství

Vavřinec - Pravé podzimní počasí provázelo o víkendu 27. a 28. října výlov Vavřineckého rybníka na Kutnohorsku. Jeho hráz se proměnila v improvizovanou jídelnu s bohatou nabídkou jídel, ve které dominovaly především rybí speciality. Velká poptávka byla, díky sychravému počasí, po teplých nápojích.

28.10.2018

Pietní akt se v Kolíně odehrál u Masarykovy sochy před gymnáziem

Kolín /FOTOGALERIE/ - První část z oslav sto let od založení Československa se v Kolíně odehrála u sochy Tomáše Garrigue Masaryka před budovou gymnázia.Právě tam vzdali nejen představitelé města, armády, baráčníků, skautů hold všem, kteří se zasloužili o vznik republiky.

28.10.2018

OBRAZEM: V Pečkách odhalili sochu T. G. Masaryka

Pečky - Ke stému výročí založení Československa odhalili Pečky sochu prvního prezidenta Tomáš Garrigue Masaryka. Po slavnostním ceremoniálu kolem sochu zůstávali lidé, kteří se s ní chtěli na památku vyfotografovat. I přes deštivé počasí si na náměstí našla cestu spousta lidí.

27.10.2018

OBRAZEM: Prvorepublikový trh v Kolíně přinesl také módní přehlídku

Kolín - Součástí prvorepublikového historického trhu byla módní přehlídka. Lidé se zde mohli vyfotit i s Tomášem Garrigue Masarykem.

27.10.2018

Většina občanů Kolína vznik státu přivítala. Přinesl volební právo ženám

Kolín - Kolínské ulice zaplnily davy lidí s praporky v českých a slovenských barvách; gymnazisté vyběhli ze školy se znakem Rakouska-Uherska a hodili ho do řeky; lidé strhávali rakouské znaky, štíty a odznaky z veřejných budov. Tak popisují dny po vyhlášení samostatného československého státu již historické prameny - tehdy do byly noviny, Kolínské listy, konkrétně jejich vydání z 31. října 1918.

26.10.2018

OBRAZEM: Kolíňáci vyrazili na historický trh

Kolín - Na prvorepublikový historický trh mohli vyrazit lidé do ulic Karoliny Světlé a Na Hradbách v Kolíně. Trh odstartoval už v deset hodin dopoledne. Návštěvníci trhu si mohli koupit různé pochutiny, jako je například trdelník, poslechnout si hudební vystoupení staropražské kapely Hašlerka.

26.10.2018

Chřipková sezona je tady, varují hygienici

Střední Čechy – Nemocnost je prozatím poměrně nízká, stále není úplně pozdě na očkování proti chřipce. Takové varování zní z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. Jinými slovy, chřipková sezona je tady, říkají hygienici.

26.10.2018

V Českém Brodě bude vládnout pětice uskupení

Český Brod - Volby u konce. Koalice dohodnutá. Je jasno a rozhodnuto. ODS, TOP 09 a nezávislí, SNK Zájmy Českého Brodu, Pro Brod, a STAN. To je pětice volebních uskupení, která bude vládnout v koalici následující čtyři roky Českému Brodu. Informaci potvrdil českobrodský starosta Jakub Nekolný (ODS). Ten bude v následujícím období na postu starosty působit nadále.

26.10.2018

Kolín vybuduje na základních školách odborné učebny

Kolín - Tři velké investiční akce na přístavby odborných učeben chystá vedení Kolína. „Máme prakticky hotový projekt, v nejbližších týdnech se odehraje soutěž na stavbu nového pavilonu 1. a 7. základní školy v Kolíně,“ řekl kolínský starosta Vít Rakušan.

25.10.2018

V Českém Brodě zasadili Strom Olgy Havlové

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Zatím 78 Stromů Olgy Havlové pustilo své kořeny do země po celé České republice při příležitosti nedožitých 85. narozenin bývalé první dámy.

25.10.2018

Na co můžeme být pyšní? Na revoluci bez mrtvých i skvělé pivo, říkají lidé

Kolín - Máme toho hodně, na co můžeme být pyšní po sto letech založení Československa. Takový převládá názor mezi oslovenými obyvateli Kolínska: Sametová revoluce bez násilí, umění přežít, vzpoura proti komunismu, hospodářský rozvoj po 1. světové válce - to je jen výběr toho, čeho si Kolíňáci váží.

24.10.2018

Ladislav Špaček čtyři hodiny vtipně vyučoval společenské chování

Kolín /FOTOGALERIE/ – Bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla a před tím populární televizní moderátor Ladislav Špaček se v současné době vrhl na etiketu a společenské chování. Není divu, v roli doprovodu prezidenta země se zúčastnil mnoha vrcholných společenských událostí, recepcí či rautů v různých státech i prostředích, kde načerpal množství zkušeností i úsměvných historek a nyní o tomto tématu píše knihy i přednáší.

24.10.2018

Přemnožená zvěř: Ve středních Čechách to jsou hlavně prasata

Střední Čechy - Začíná lovem kachen od září a trvá do února do posledních bažantích honů. Tak by se dala shrnout lovecká sezona. Pro myslivce však toto období znamená intenzivnější práci v honitbě a příprava nejen na lov, ale především péči o zvěř a příprava na zimu, uvedla Martina Novotná, PR specialista Českomoravské myslivecké jednoty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT