VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

včera 18:25

OBRAZEM: Spolkový dům se otřásal při reji pohádkových bytostí

Ovčáry - I když se venku počasí navzdory datu v kalendáři nepodobalo jaru ani omylem a teplé jarní dny zapudila nevlídná a studená zima, ve Spolkovém domě v Ovčárech to v sobotu 17. března vřelo a sálalo. Konal se tu každoroční dětský karneval pořádaný Sborem Dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí.

včera 12:52

OBRAZEM: Ples Základní umělecké školy nabídl pestrý, a nejen hudební program

Kolín – V kolínském hotelu Theresia se třetí březnový pátek opět sešli bývalí i současní pedagogové, žáci, rodiče a příznivci Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně.

včera 12:47

OBRAZEM: Maturitní muže v černém uvedli malí trolové

Kolín – Tečku za letošní sezonou maturitních plesů v kolínském Městském společenském domě udělali třetí březnový pátek studenti a studentky tříd 4TA a 4TB Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Informatiky a spojů Kolín.

včera 12:28

Nejen o bosenských pyramidách se diskutovalo tři hodiny

Kolín – Tajemství pyramid v Bosně, tak znělo téma besedy Radka Kubly, odehrávající ve čtvrtek v salonku Městského společenského domu v Kolíně.

včera 07:54

Kompletní přeměna Pražské ulice vyjde na více než 40 milionů

Kolín /VIZUALIZACE/ – V nejbližších dnech by se mělo rozjet pokračování velké rekonstrukce Pražské ulice, která je jakousi vstupní branou do středu města a dnes rozhodně nevypadá vábně.

15.3.2018

Zpracování osudů pronásledované Evy Zedníkové přineslo vítězství žákům z Peček

Kolín – Tým Základní školy v Pečkách pod vedením učitelky Evy Zajícové ve složení Mikuláš Korouš, Vojtěch Kozák, Anna Plíšková, František Rulík a Vanessa Vendlová se stal vítězem dvoukolové prezentace žákovských týmů nazvané Příběhy našich sousedů, jejíž finále se odehrálo ve středu ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.

15.3.2018

Studenti gymnázií vyšli s výzvou před školy

Kolín/Český Brod – Ke čtvrteční studentské stávce na obranu ústavních hodnot v ČR se připojili také studenti Gymnázia Kolín a Gymnázia Český Brod.

15.3.2018

V Berlíně byl zájem o milostné příběhy ze středních Čech

Střední Čechy – Kontakty na zástupce cestovních agentur i na novináře, kteří se specializují na cestovní ruch a dokážou veřejnost nadchnout a přesvědčit o tom, co je prostě nutno vidět a zažít. To přivezli zástupci Středočeské centrály turistického ruchu z Německa, kde se konal 52. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITB Berlin. Středočeská nabídka byla součástí rozlehlého stánku agentury ministerstva pro místní rozvoj CzechTourism – společně s dalšími 36 spoluvystavovateli: od regionů a měst přes lázně, hotely či cestovní kanceláře až po dopravce.

15.3.2018

Kam za zábavou a poučením v regionu?

Kolínsko - Přinášíme vám tipy na kulturní a vzdělávací akce v regionu. Nabídka je široká. 

15.3.2018

Zápisy do škol se blíží. Dostane se na všechny?

Kolín /INFOGRAFIKA/ - Zápisy do prvních tříd se budou konat za necelý měsíc. Do té doby se rodiče musí rozhodnout, zda zvolí svým potomkům školu podle místa bydliště, nebo se budou rozhodovat podle kritérií kvality a dílčích projektů školy, případně podle referencí. Mají i v případě nejlépe hodnocených škol ve městě šanci na umístění, ačkoliv se neřadí do dané spádové oblasti?

14.3.2018

Kraj se ve Francii ptá: Kdo dokáže vybudovat další Dolní Břežany?

Střední Čechy – Nabídku možností, které region v okolí Prahy poskytuje investorům, představuje nyní Středočeský kraj na veletrhu MIPIM – největší evropské přehlídce nemovitostí a investičních příležitostí ve francouzském Cannes. Ve středu, která byla druhým dnem trvání akce, se tam uskutečnil Den Středočeského kraje.

14.3.2018

V zamčeném bytě našli mrtvou ženu

Kolín – Policejní a hasičské majáky, záchranka, násilné otevření bytu a pak bohužel i vozidlo pohřební služby.

14.3.2018

KRÁTCE: Kolín se připojí k tradiční akci Ukliďme Česko

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.  

14.3.2018

Schody do nebe přijdou na řadu po opravě okolí chrámu

Kolín – Mezi Kolíňáky se opět začalo celkem hojně mluvit o plánovaných takzvaných schodech do nebe. Budou, nebudou? Platí ještě vůbec tento záměr?

13.3.2018

Sendražice mají opět svůj rozhlas

Kolín – Problém s nefunkčností separátního rozhlasu v městské části Sendražice, kvůli kterému vznikla i petice tamních občanů, je vyřešen, rozhlas je nyní už nainstalovaný. Potvrdil to starosta Vít Rakušan.

13.3.2018

Cigareta u piva hostům chybí, míní hospodští

Kolínsko – Protikuřácký zákon funguje bezmála rok. Sami poslanci už ale navrhují zmírnění. Uvítali by hospodští možnost kuřáren? 

13.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Mašinka v Pečkách ve středu v Deníku!

Kolínsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

13.3.2018

Zejména starším lidem chybí autobusová zastávka

Kolín – Kvůli opravě Masarykovy ulice jsou uzavřené dvě zastávky městské autobusové dopravy. Zejména starším lidem to způsobilo potíže.

13.3.2018

KRÁTCE: Dostavují poslední křídlo mateřské školy

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

12.3.2018

Marie a Stanislav Pokorných oslavili zlatou svatbu

Kolín /FOTOGALERIE/ - Marie a Stanislav Pokorných oslavili zlatou svatbu. Svůj manželský slib obnovili po padesáti letech v sobotu v obřadní síni kolínské radnice před oddávajícím Janem Horou.

12.3.2018

Budova gymnázia dostane omítku vytvořenou původní metodou

Kolín /INFOGRAFIKA/ - Po dlouhých přípravách, které obsahovaly například průzkumy z dronů nebo chemické rozbory u Národního památkového ústavu, město vyhlašuje výběrové řízení na rekonstrukci fasád budovy gymnázia. Vyjde na 11 milionů korun.

11.3.2018

KRÁTCE: blokové čištění ulic, nová mola na Labi

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu. 

10.3.2018

Poslední ples Obchodní akademie ozvláštnili tanečnice i veselí gymnasté

Kolín – Až do závěrečného zametání mincí naházených pro štěstí u budoucí maturity, klapal ples třídy 4.C kolínské Obchodní akademie, který se odehrával druhý březnový pátek v prostorách kolínského Městského společenského domu, výjimečně přesně na minuty podle předem připraveného harmonogramu. Zahájil jej profesionální moderátor Petr Vojnar a o zajímavé předtančení v bizarních kostýmech se postarali sami maturanti.

10.3.2018

Tradiční setkání sběratelů přešlo plynule v hudební tržiště

Kolín – Po měsíci se opět v prostorech u salonků v kolínském Městském společenském domě sešli sběratelé především mincí, známek a pohledů, za tradičními návštěvníky tentokrát dorazilo i několik nových tváří. Důchodce Karel prodal několik mincí, mladý muž Petr naopak koupil pár pohledů Kolína do své vznikající sbírky.

10.3.2018

V Chotouni uspořádali maškarní rej

V sobotu v odpoledních hodinách se v Chotouni nedaleko Českého Brodu uskutečnil dětský maškarní rej, kterého se zúčastnilo kolem třech desítek masek.

10.3.2018

KRÁTCE: Vlaky na trati Pečky – Kouřim nahradí autobusy

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

9.3.2018

OBRAZEM. Rekonstrukce Kouřimské ulice pokračuje

Kolín – Velká rekonstrukce Kouřimské ulice pokračuje. Hotovo by mělo být do konce května. Pokud by nepřálo počasí, mohou se práce protáhnout, každopádně ale chce mít radnice Kouřimskou ulici hotovou do Kmochova Kolína.

9.3.2018

Zámek dostane další část fasády

Kolín – S příchodem jarního počasí se rozjíždí práce na rekonstrukci fasád kolínského zámku, později pivovaru. Část je hotová už od loňska, nyní se pokračuje na další straně Žerotínského paláce. Město chce poté s úpravami v areálu pokračovat, řeší zejména hmotovou studii nad původními ječnými půdami. Pod nimi jsou velké sklepy, do kterých se dá jít z podnikatelského inkubátoru.

9.3.2018

Kolíňáci dostanou nádoby na plast a kompostéry

Kolín /INFOGRAFIKA/ – Během jarních měsíců dostanou obyvatelé Kolína popelnice na plast. Město konečně vyhlásilo výběrové řízení na firmu, která je dodá. Dlouho předtím se komunikovalo s ministerstvem ohledně zadávacích podmínek v rámci dotace, nyní už ale výběr firmy běží a jarní termín by se měl stihnout.

9.3.2018

Oceněná Chytrá klíčenka se od září rozšíří do všech základních škol

Kolín – Chytrá klíčenka, kterou mohou žáci 6. základní školy v Kolíně nejen platit obědy a odemykat si školu, se od září rozšíří do všech kolínských základních škol. Vedle toho se jí dařilo v soutěži Zlatý erb, které se letos konal dvacátý ročník.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT