VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

včera 08:00

Záchytka v Kolíně skončí bez náhrady. V kraji zůstanou dvě

Kolín – Provozování kolínské záchytky se město rozhodlo na sklonku roku ukončit. Bez náhrady. Lidé z města i širšího okolí, kteří se opili nebo intoxikovali jinou látkou natolik, že není možné, aby se prospali doma v posteli, tak musí počítat se změnou: budou cestovat.

17.9.2018

Tečku za kolínským kulturním létem udělali Michal Hrůza a kapela Ille

Kolín – V krásném babě letním počasí se třetí zářiovou neděli uskutečnil na kolínském Karlově náměstí poslední letošní koncert v rámci Kolínského kulturního léta. Jeho hlavní hvězdou byl Michal Hrůza a jeho Kapela Hrůzy, roli předskokana obstarala skupina Ille. Ta jela s Hrůzou turné a její zpěvačku Olgu Königovou znají hudební fajnšmekři coby vokalistku kapely Obří broskev, děti by si ji zase vybavily z populárního Kašpárka v rohlíku.

17.9.2018

Skautům se daří, potřebují najít ale novou klubovnu. Zájem veřejnosti bude

Kolín – Se školním rokem začal i ten skautský; dveře mnoha oddílů jsou dětem otevřené. Pokud se chtějí přidat do oddílu a zažívat skautská dobrodružství, neměl by být problém najít v oddílu místo.

17.9.2018

Zásmuky oslavily výročí založení Československa

V sobotu se sešli účastníci oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu v Zásmukách u sokolovny, aby se průvodem přesunuli před Městský úřad, kde byl položen věnec k pomníku padlým hrdinům.

16.9.2018

Ptejte se Václava Dršky, volebního lídra ČSSD v Kolíně

Benešovsko /ONLINE ROZHOVOR/ - Už víte, komu 5. nebo 6. října dáte v komunálních volbách svůj hlas? Pokud jste z Kolína, mohl by to být třeba doc. PhDr. Václav Drška, Ph.D. (ČSSD). Právě on bude čtenářům Deníku odpovídat v online rozhovoru ve středu 19. září 2018 od 10 do 11 hodin.

15.9.2018

Vedle zdravotní péče potřebují lidé i psychickou podporu

Kolín /ROZHOVOR/ - Pavlína Havlíková působí jako vrchní sestra oddělení domácí péče v Oblastní nemocnici Kolín. Podle ní v České republice chybí síť hospiců pro paliativní péči.

15.9.2018

Musejí si umět poradit se vším. Sestry pro domácí péči leckde chybí

Kolínsko - O domácí péči zájem je: budou ale lidé, kteří by ji pacientům poskytovali? Charita České republiky, která službu v mnoha okresech poskytuje, je ve stávkové pohotovosti.

14.9.2018

Sto let republiky: lípy srdčité jsou už od jara akční zboží

Kolínsko - Celý letošní rok se nese ve znamení oslav stého výročí založení Československa. Zatímco řada akcí se již uskutečnila, mnoho jich teprve přijde na řadu. Vyvěšení vlajek, projevy, vzpomínková setkání u pomníků padlých a pamětních lip, vysázení nových stromů, koncerty nebo divadelní představení. To je jen stručný výčet toho, co se bude dít nejen na státní svátek v neděli 28. října, kdy si připomeneme sto let republiky.

13.9.2018

Jakub Kroulík předváděl poprvé ve společenském domě, co dokáže hypnóza

Kolín /FOTOGALERIE/ - Poprvé v historii Městského společenského domu v Kolíně se v jeho programu objevilo vystoupení hypnotizéra a mentalisty Jakuba Kroulíka. Pod názvem Moc a síla hypnózy se necelé stovce diváků představil druhou zářiovou středu.

13.9.2018

Konec po 28 letech. Starosta Krakovan už o funkci usilovat nebude

Krakovany /ROZHOVOR/ - Neuvěřitelných osmadvacet let spojil s funkcí starosty a veřejným životem Josef Polák z Krakovan. Sám o sobě říká, že je člověk konzervativní, pravicově zaměřený, který nemění své názory podle momentální politické situace. Je přesvědčeným zastáncem parlamentní demokracie a tržní ekonomiky, přes všechny nedostatky tohoto způsobu správy věcí veřejných.

13.9.2018

Starostové se snaží, aby lidé žili spolu a ne jen vedle sebe

Kolínsko - I když si někteří lidé myslí, že starostové mají na práci jen pít kávu a klábosit, život většiny představitelů měst a obcí je úplně jiný. Například musí být k dispozici od pondělí do neděle a telefon zvedají v případě potřeby také o půlnoci. Ti neuvolnění navíc ještě chodí do další práce. „Co bych to byl za starostu, kdybych neřešil starosti," s úsměvem poznamenal Milan Urban z Peček.

12.9.2018

Novinka u policie: speciál pro vážení kamionů

Střední Čechy – Častěji a důkladněji si posvítit na projíždějící kamiony nyní může středočeská policie. Umožní jí to nový vůz, speciálně upravený právě pro kontroly nákladních aut.

12.9.2018

Kostelec nad Černými lesy využívá novou technologii

Kostelec nad Černými lesy - Novou technologii, která by měla ulehčit příjem informací, využívají v Kostelci nad Černými lesy. Díky aplikaci s názvem Česká obec je možné získat rychlé informace o událostech v okolí. Doposud občané získávali informace formou SMS, e-mailu či přes internet.

12.9.2018

KRÁTCE: Parkoviště u 'autobusáku' se blíží k dokončení

Kolín - Nemůžete se dočkat, až se v Kolíně objeví nová parkovací místa? Pak byste mohli mít radost z brzkého dodělání další fáze rekonstrukce autobusového nádraží v Kolíně. Následovat by totiž mělo dokončení velké části ulice Dukelských hrdinů a samostatné parkoviště pro automobily. To nabídne zhruba sto parkovacích míst.

12.9.2018

Veletrh práce nabídl nejen zaměstnání, ale i herce Jana Čenského

Kolín - Zhruba čtyřicítka firem z regionu nabízela v úterý ve foyeru a velkém sále Městského společenského domu v Kolíně pracovní místa na Veletrhu práce, který pořádající firma organizuje celkem ve třinácti městech České republiky.

11.9.2018

Na Václava Morávka a Josefa Mašína se vzpomínalo již po patnácté

Kolín, Lošany /FOTOGALERIE/ - Již po patnácté se v Kolíně u Obchodní akademie a v Lošanech před památníkem Josefa Mašína uskutečnily pietní akty připomínající památku dvou členů protifašistické skupiny Tři králů, kolínského rodáka, kapitána Václava Morávka, brigádního generála in memoriam a lošanského rodáka podplukovníka Josefa Mašína, generálmajora in memoriam.

11.9.2018

V českobrodské nemocnici zrekonstruovali hlavní budovu

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Slavnostní otevření hlavní budovy českobrodské nemocnice se uskutečnilo v pondělí 10. září v podvečer. Akce se zúčastnili například starosta města Jakub Nekolný a statutární ředitel Tomáš Tesař společnosti Medireco, pod kterou patří místní nemocnice.

11.9.2018

Festival Dožínky ve Velkém Oseku se opět nesl na vlně celkové pohody

Velký Osek – Krásné babě letní počasí, osm hrajících kapel všech možných žánrů i s jedním známým tahákem, turnaj v nohejbalu, soutěž v pojídání chilli papriček i v dětském malování, výstava fotografií, a především celková pohoda s opékajícím se prasetem bez ochranek, příkazů a zákazů – takový byl další ročník festivalu Dožínky, který v prostoru za Motelem u Jezera uspořádali jeho provozovatelé Michal a Honza druhou zářiovou sobotu. Pár minut po poledni hudební program otevřela kapela Six Pastels z Mladé Boleslavi složená z muzikantů z Českého ráje.

10.9.2018

Kolín dokončuje dostavbu pavilonu školky, chce rozšířit městské jesle

Kolín - Dobrá zpráva pro rodiče malých ratolestí! Více dětí by v Kolíně mohlo najít místo ve školce. Rozšíření kapacity by se měla dočkat mateřinka v Chelčického ulici v Kolíně.

9.9.2018

OBRAZEM: Pašinecké posvícení si užily hlavně děti

Pašinka - Pašinecké posvícení, kterému přálo pěkné počasí, se uskutečnilo v sobotu 8. září v zahradách u bývalé školky v Pašince.

9.9.2018

OBRAZEM: Putovní pohár starosty Kolína si odnesl klub Sandberk

Kolín - Závody dračích lodí se konaly v sobotu 8. září od 10 hodin na Kmochově ostrově v Kolíně. Závodní trasa byla 200 a 1000 metrů dlouhá.

9.9.2018

OBRAZEM: V Cerhenicích se konala benefiční akce Ze stejné planety

Cerhenice - Ne náhodou to byly právě Cerhenice, kde se 8. září konala benefiční akce Ze stejné planety na podporu dětí s autismem.

9.9.2018

Sběratelé zahájili další sezonu setkávání, přišly i nové tváře

Kolín /FOTO/ - Po prázdninové přestávce se druhou zářijovou sobotu v saloncích kolínského Městského společenského domu sešli opět sběratelé především známek, mincí a pohledů.

8.9.2018

Do Kolína míří kompostéry, zmizet by mohly velké kontejnery na plasty

Kolín – Kompostéry brzy zamíří ke kolínským domům. Vedení města schválilo smlouvu pro pořízení kompostérů v rámci dotace. Tisícovka jich tedy zamíří nejen k majitelům rodinných domů, ale třeba i zahrádek. Podmínka je jenom jedna: musí se jednat o katastrální území města.

7.9.2018

INFOGRAFIKA: Hnutí a strany jdou do voleb i s neotřelými názvy

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ – Možná to znáte sami, možná jste to slyšeli ve svém okolí. Lidé se o politiku nechtějí zajímat, protože jim nepřijde moc zábavná. Možná je nudí. Nebaví je sledovat dlouhá zasedání jejich zastupitelstva, nebo z nich číst zápisy. Ale to by byla velká chyba.

7.9.2018

První den festivalu Gasparáda nabídl opravdu rozmanitý program

Kolín – Na třech místech v Kolíně se odehrával první den letošního mezinárodního kolínského festivalu neverbálního divadla Gasparáda. V Městském divadle Kolín soubor Městského divadla Mladá Boleslav přiblížil osudy toho, který dal festivalu jméno, a to Jeana Gasparda Deburaua autorů Lenky Smrčkové a Pavla Kheka.

7.9.2018

Vodárenská věž uspěla v soutěži

Kolín – Úspěch si připsala na své konto vodárenská věž. Tu město přihlásilo do soutěže Náš evropský projekt a kolínská dominanta nakonec skončila na sedmém místě z jednadvaceti možných.

7.9.2018

Galerii V Zahradě zaplnily loutky a pohádkové postavičky

Kolín – První výstava v novém školním roce v Galerii V Zahradě nacházející se v podkroví Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně patřila výtvarnici Šárce Váchové.

7.9.2018

Pamlskovou vyhlášku čeká zmírnění. Zrušené školní bufety ale obnovení nečeká

Kolínsko – Se začátkem školního roku se dostavilo zmírnění tzv. pamlskové vyhlášky. Ta regulovala, co si žáci mohou koupit ve školních bufetech. Týkala se žáků, kteří ještě nesplnili povinnou školní docházku.

6.9.2018

Neexistuje obor, který by předurčoval dobrého starostu, říká politolog Srb

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Na politiku musíte mít talent, povolání vás k postu starosty nepředurčuje; takový názor má politolog Vladimír Srb, který působí jako prorektor Vysoké školy politických a společenských věd v Kutné Hoře. Jaké jsou podle něj předpoklady dobrého starosty?

6.9.2018

Podnikatelé, učitelé, lékaři. Taková povolání jsou na kandidátkách často

Kolínsko – Komunální volby již klepou na dveře – za měsíc budeme vybírat nové vedení měst a obcí. Profese lidí na kandidátních listinách jsou skutečně rozmanité, ať už se to týká věku, nebo povolání. Některé politické strany říkají, že chtěly pestrou skladbou oslovit co nejvíce voličů, jiné říkají, že složení kandidátky co do různých profesí byla náhoda.

5.9.2018

Už nejen autem. Strážníci i úředníci vyjedou na elektrokolech

Kolín - Městští strážníci se na jaře dočkají tří elektrokol. Podle vedení městské policie budou mobilnější a budou dostupnější pro okrajové části Kolína jako Šťáralka, Štítary, Sendražice či Borky. Jedno z elektrokol budou moci využívat i úředníci, třeba když vyrážejí na kontrolní den.

4.9.2018

Skrývá Lechův kámen u Kouřimi poklad? Každý se může sám přesvědčit

Kouřim /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Skrývá Lechův kámen u Kouřimi poklad? Tak o tom se může každý z nás sám přesvědčit. Ale pouze o štědrovečerní půlnoci. Podle pověsti totiž stačí o této noci kámen na jediné nadechnutí třikrát po sobě obskákat po jedné noze, kámen se otevře a vydá ukryté poklady!

4.9.2018

Bude uzavřený průjezd náměstím

Kolín - Festival Gasparáda přinese nejen zábavu pro rodiny s dětmi na celý den, ale i dopravní omezení okolo Karlova náměstí.

4.9.2018

OBRAZEM: První školní den na 5. ZŠ Kolín. Nejmenší pasoval na prvňáky rytíř

Kolín - První školní den mají od včerejška za sebou také děti z 5. ZŠ Kolín. Nejmenší z nich slavnostně pasoval na prvňáky rytíř. 

4.9.2018

Kostelecký hudební den narušil déšť

Kostelec n. Č. l. - Sobotní hudební den v Kostelci nad Černými lesy zčásti narušily přeháňky, které se nevyhnuly ani středním Čechám. Akce se měla uskutečnit pod širým nebem, ale byla přesunuta do místní sokolovny, kde se v půl čtvrté rozezněly první tóny od zpěvačky LILIANA.

4.9.2018

Přátelům Františka Kmocha poprvé zahrála kapela Domino

Kolín – Poprvé po prázdninách se první zářijovou neděli sešli členové a přátelé Klubu přátel Františka Kmocha na své první taneční zábavě v kolínském sále Na Zámecké. A úplně poprvé jim zde vyhrávala kapela Domino.

4.9.2018

Soused – vězeň? Přicházejí monitorovací náramky

Střední Čechy - Elektronické náramky pro trest domácího vězení by měly být do konce letošního roku realitou podle probační a mediační služby. Ty umožní lepší monitorování výkonu trestu. Začnou jej kvůli tomu soudy udělovat častěji?

4.9.2018

Nejlepší sezona koupaliště. Na plavecký stadion si našly cestu davy lidí

Kolín – Léto je definitivně za námi a kolínský bazén a další sportoviště se dočkají posezónních oprav. Některé jsou přitom už v plném proudu. Nejedná se ale o velké opravy, spíše o větší množství menších, řekl Jan Širc, ředitel Správy městských sportovišť Kolín.

4.9.2018

Silné deště na okrese lámaly větve i celé stromy

Kolínsko – Deštivé počasí, které přišlo na sklonku minulého týdne, sice přineslo osvěžení, po němž mnozí celé týdny volali, ale i starosti. Zaměstnalo i hasiče na Kolínsku, kteří museli vyjet nejen k spadlým stromům a větví, ale i k nepříjemné nehodě, jejíž řešení právě nepříznivé počasí zkomplikovalo.

3.9.2018

Na Plaňanské posvícení přišlo kolem 1500 diváků

Plaňany - Poslední prázdninový víkend patřil v Plaňanech muzice. Konal se zde 7. ročník hudebního festivalu Plaňanské posvícení. Program byl sestaven tak, aby si na své přišli příznivci různých hudebních stylů.

3.9.2018

Ani napodruhé nevybrali firmu na práce u polikliniky

Kolín – Město stále hledá stavební firmu, která upraví prostranství před budovou polikliniky ve Smetanově ulici. Už dvakrát radnice vypsala veřejnou soutěž, ale vždycky přišla jen jedna nabídka, kterou nebylo s čím porovnat.

3.9.2018

O radnice bojují starostové, ale i ekonomové a lékaři

Kolínsko – Volby do zastupitelstev města a obcí se blíží. O hlasy voličů bude na začátku října na Kolínsku bojovat přes dva tisíce kandidátů. A jde o velmi rozmanitou směsici ve smyslu věku i zaměstnání.

3.9.2018

KRÁTCE: Informační centrum slavnostně otvírá

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

2.9.2018

Policie pátrá po dvou mladých lidech

Kolínsko – Policie pátrá po dvou mladých lidech a žádá veřejnost o případnou informaci, pokud by je někdo viděl.

1.9.2018

Na své zahrádky jsme zvyklí. Nechceme o ně přijít, říkají zahrádkáři

Kolín – Územní studii na velkou zahrádkářskou kolonii u vodárny chystá nyní město. „Oslovili jsme tři architekty, za jejichž odbornost ručí městský architekt a mají prokazatelně dobré reference, co se územních studií týče,“ předeslal starosta Vít Rakušan.

31.8.2018

Z Kolína jsou výluky na trati na obě strany

Kolínsko – Do 8. září musí ještě cestující železniční dopravou počítat s omezením v úseku Velký Osek – Hradec Králové.

31.8.2018

Na sportovištích jsou nově defibrilátory

Kolín /FOTOGALERIE/ – Ve Vodním světě Kolín, na zimním stadionu, na atletickém stadionu a na Kmochově ostrově jsou nově umístěny defibrilátory, které byly pořízeny z grantového programu TPCA pro Kolínsko.

31.8.2018

Chytrá klíčenka půjde do dalších kolínských škol

Kolín – Kolínská chytrá klíčenka bude od příštího týdne, tedy od začátku nového školního roku k dispozici pro žáky všech sedmi kolínských základních škol.

31.8.2018

V pondělí poprvé vyjede Senior taxi

Český Brod – Od pondělí 3. září se ve městě rozjíždí nová služba pro seniory a zdravotně postižené, tzv. Senior taxi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT