Třebaže krádež kabelů nelze považovat za geniální zločinný plán, dopadení pachatele bude velmi těžké. Neznámému výlupkovi se podařilo ukrást měděné kabely za částku přesahující čtyři sta tisíc korun a beze stopy s nimi zmizet.

„Krádež nám byla oznámena v pátek. Neznámý pachatel se vloupal do výrobní haly v Zengrově v ulici v Kolíně, ze které odcizil kabely za 415 tisíc korun,“ řekla Martina Fejfarová, mluvčí kolínských policistů.

To ale není všechno, co si mědi lačný zloděj odnesl. Kromě samotných kabelů ještě sbalil nespecifikované množství spojovacího materiálu. Za krádež pachatelům obvykle hrozí až tři roky vězení, jak v minulosti uvedla policejní mluvčí.

V tomto případě ale lze očekávat, že pro pachatele bude trest vyšší. Vychází se z toho, že pachatel způsobil firmě ohromnou škodu. „Tato vysoká částka by se u soudu určitě považovala za přitěžující okolnost, vyměřený trest by mohl být vyšší,“ uvedla Martina Fejfarová.

Jestli loupežník potřebuje nakradený materiál na svůj vědecký projekt, nebo snad kabely skončí v nejbližším sběru, je předmětem mnoha spekulací.