Klec spadla na počátku května, kdy policejní detektivové přizvali na pomoc i kolegy ze zásahové jednotky. „Ta si pro čtyři hlavní aktéry „došla“ v časných ranních hodinách do jednoho domu v Pechlátově ulici v Praze 5. V souvislosti se zákrokem bylo následně předvedeno i dalších sedm osob k podání vysvětlení,“ konstatoval Rybanský. S dodatkem, že v souvislosti s odhalením rozsáhlé majetkové trestné činnosti nyní pražští policisté hledají majitele odcizených věcí.

Při domovní prohlídce totiž kriminalisté našli rozsáhlou kolekci kradených věcí, které se pachatelé chystali zpeněžit, ale už to nestačili. Zjevně pocházejí z vloupání do domů, bytů a sklepů, ale zřejmě i z kanceláří či živnostenských provozoven. „Kriminalisté řadu majitelů zajištěných věcí kontaktovali, nicméně další odcizené předměty na své majitele stále čekají,“ konstatoval Rybanský.

Pražská policie proto o víkendu zveřejnila na svém webu rozsáhlou fotogalerii. Představuje například jízdní kola, nářadí, rozmanitou domácí elektroniku od mobilů přes počítače až po rozměrný televizor a velkou soustavu reprobeden, značné množství nástěnných obrazů, ale třeba i značkové kabelky. „Pokud znáte majitele či poznáváte svůj majetek, kontaktujte linku tísňového volání 158,“ vybízí Rybanský.

Připomněl dále, že způsobená škoda byla vyčíslena na bezmála dva miliony korun – a zadrženým tak v případě odsouzení hrozí až osmileté tresty.