Mluvčí policie Adéla Fialová uvedla, že případem se zabývali kolínští kriminalisté a nyní obvinili dva muže ve věku 42 a 41 let. „Ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku obvinili dvaačtyřicetiletého recidivistu. Současně si usnesení o zahájení trestního stíhání převzal i jednačtyřicetiletý muž, a to z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ sdělila.

Viděl prchající siluety

K případu došlo loni na začátku srpna, kdy starší z obviněných procházel kolem muže, jenž čekal na autobusový spoj, cíleně do něj vrazil a pokusil se mu vzít batoh. „Dotyčný se však nezalekl a o batoh se začal s výtečníkem přetahovat. Ten záhy svůj záměr vzdal a muži batoh navrátil,“ doplnila mluvčí. Potvrdila však, že tím případ neskončil. „Po zběžné kontrole čekalo na majitele zavazadla nemilé překvapení, neboť zjistil, že mu byla odcizena peněženka i s obsahem. V onen moment však už spatřil pouze prchající siluety dvou mužů,“ dodala.

V peněžence byla kromě hotovosti také platební karta. Tu povedená dvojice několikrát použila k provedení bezhotovostních plateb.

Kriminalistům se nakonec podařilo oba muže vypátrat. Staršímu nyní hrozí v případě pravomocného odsouzení až tříletý trest odnětí svobody. Mladší z mužů ve vězení může pobýt až dva roky.