Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis

Kolínští kriminalisté objasnili celkem deset případů krádeží, které měl šestatřicetiletý muž na svědomí. Mluvčí středočeské policie Adéla Fialová uvedla, že vyšetřovatel proti nenechavci zahájil zahájil trestní stíhání. „Obvinil jej ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy u několika skutků se jednalo o pokračující trestný čin,“ řekla.

Kradené karty používal, dokud to šlo

Od poloviny září minulého roku do současnosti muž vstoupil do volně přístupných objektů, kde ze svrchníků, batohů, popřípadě i ze stolů odnášel nejen peněženky s veškerým obsahem, ale i elektroniku. Peněženky následně prohledal a vyjma finanční hotovosti a platebních karet je zahazoval na různých místech. Karty pak používal k výběru hotovosti či bezhotovostním platbám a ve chvíli, kdy mu nebyl umožněn další výběr či provedení platby, se jich taktéž zbavoval.

„V jednom případě odcizil i jízdní kolo, které si v areálu firmy na Kolínsku zajistil majitel lankovým zámkem,“ sdělila mluvčí a doplnila, že pachatel způsobil celkovou škodu za bezmála 90 tisíc korun.

V případě odsouzení hrozí obviněnému až dvouletý trest odnětí svobody. Na rozhodnutí soudu si počká ve vazbě.