Žen, které nevybíravým způsobem nabízely nějaké produkty, oslovovaly a obtěžovaly spoluobčany, si všiml muž, který to ihned oznámil na městskou policii.

Strážníci se vydali na místo a vyhledali ženy. „Ty nejprve hlídce uvedly, že zde provádějí pouze průzkum formou ankety ohledně vaření," řekla tisková mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová. Nebyla to však pravda. Strážníci zjistili, že ženy nabízely služby a zvaly občany na svou předváděcí akci. „Od oslovených občanů také ženy požadovaly sdělení rodného čísla," sdělila mluvčí kolínských strážníků.

Strážníci prý ženy upozornili, že se svým jednáním dopouštějí přestupku – konkrétně porušovali tržní řád města. Proto městští policisté ženám nabízení produktů i zvaní na předváděcí akci zakázali.
Klasicky by strážníci ženám dali za jejich jednání pokutu a vše by bylo vyřízené. Jenomže tyto ženy už se strážníky s Kolína měly zkušenosti.

Stejným způsobem totiž ženy kolemjdoucí obtěžovaly již předešlý den. Tudíž jim strážníci vysvětlili, že tato činnost je ve městě zakázaná a záležitost předali na Městský úřad v Kolíně ke správnímu řízení.
Pokud vám tedy někdo bude nabízet na ulici své služby a zvát vás na předváděcí akci, upozorněte městskou policii. Rozhodně však nikomu neposkytujte své citlivé osobní údaje, zejména pak rodné číslo. Osoby, kterým ho sdělíte, by ho pak mohly zneužít.