V této chvíli se povedené dvojce mužů ve věku čtyřicet a jednapadesát let podařilo prokázat vloupání do dvanácti prodejen na Kolínsku a Hrálovehradecku. Dvanácti vloupaček se dopustili během jednoho měsíce, a to letošního května.

Brali v podstatě všechno, co jim přišlo pod ruku nebo možná k chuti, a co se dá rychle zpeněžit. Tu se hodilo pár tabulek čokolády, tu drogistické zboží. Nejvíce se ale zloději zaměřovali na tabákové výrobky a zejména na trezory, v nichž předpokládali uloženou hotovost. A většinou se nemýlili. „Trezory pak byly kriminalisty nalezeny při domovních prohlídkách,“ potvrdila policejní mluvčí Martina Fejfarová.

Zmíněných jedenáct vloupání v součtu znamená škodu cca 360 tisíc korun na odcizených věcech a hotovosti, dalších více než 170 tisíc je škoda, kterou pachatelů způsobili poškozením, neboť se při vloupáních příliš neostýchali.

„Dvojici mužů za přečiny krádeže a poškození cizí věci lze uložit trest odnětí svobody až v délce pěti let,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že na rozhodnutí soudu o výši trestu si oba počkají ve věznici.

Podle všeho zatím prokázaná vloupání nebudou zdaleka vším, co mají tito muži na svědomí. Modus operandi jejich trestné činnosti nasvědčuje tomu, že se možná prokáže další množství případů napříč celou republikou.