Vrah jej tehdy čtyřmi střelami z blízka doslova popravil na verandě rodinného. Ani po roce vyštetřování se však kriminalistům nepodařilo střelce dopadnout. „Případ je stále v šetření. Není odložen. Pachatele se ale zatím nepodařilo dopadnout,“ uvedla v pondělí Kolínskému deníku Soňa Budská, mluvčí středočeské policie.

Policie pracuje s několika verzemi. Ihned po tragédii se spekulovalo o nájemné vraždě. Jméno zavražděného totiž figurovalo v obchodním rejstříku v několika společnostech (existujících i neexistujících), zabývajících se správou nemovitostí a nákupem a prodejem, velkoobchodní a maloobchodní činností v oblasti spotřebního zboží a zboží investičního charakteru včetně nákupu a prodeje kulových a loveckých brokových zbraní a střeliva. Mezi partnery firmy nebyla nouze o zahraniční jména.

S další teorií přišli někteří místní obyvatelé. „Měli se vracet domů a prostě načapali zloděje,“ myslel si tehdy jeden z místních obyvatel. Je ale s podivem, že „obyčejný“ zloděj šel na lup se střelnou zbraní. I když v dnešní době člověk nikdy neví.

Žádná z indicií však doposud nevedla k dopadení vraha.

Co se před rokem stalo

Ve středu 29. října 2008 mezi osmou a devátou hodinou večerní se ve Vinařicích ozvalo několik výstřelů. Jak se později ukázalo, doposud neznámý pachatel několika ranami zastřelil jednašedesátiletého muže. Střelec na něho zaútočil na boční verandě domu. Vrah se ihned po brutálním činu dal na útěk. Kriminalisté mapovali jeho útěk z domu přes verandu a cihlovou zeď, kterou je dům z jedné strany obehnaný. Střelná zbraň se na místě nenašla. V osudnou noc byla v domě i družka oběti. Kriminalisté nevylučovali ani možnost, že pachatel může na Týnecku žít. Sám zavražděný přitom v obci koupil rozestavěný dům teprve před rokem.