Ujíždět začal v Kolíně a jeho cesta vedla přes Velký Osek a sjezd na dálnici D11 do směru na Prahu. Řítil se po dálnici kolem Poděbrad a Sadské. Před sjezdem u Starého Vestce se jej policejní hlídka pokusila zablokovat vytvořením zátarasu z auta. To však řidič objel a na zmíněném exitu u Starého Vestce z dálnice sjel. Jeho další cesta vedla směrem zpět na Sadskou přes obec Velenka.

| Video: Youtube

Právě u Velenky se chvíli zdálo, že řidič pochopil situaci a policistům se vzdá. „Po zhruba 50 metrech od obce Velenka zapnul ujíždějící řidič výstražná světla a zpomaloval. Toho policisté využili a ze tří stran jej zablokovali,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Jenže v tu chvíli šofér znovu šlápl na pedál a hráz z policejních aut prorazil. „Poškodil služební vozidlo a značně ohrozil policisty jak ve vozidle, tak i ty, kteří se jej snažili z vozu vytáhnout,“ doplnila Suchánková. Po pár stech metrech však znovu zastavil a pokusil se z auta utéct. To ale policisté nedopustili a za pomoci donucovacích prostředků jej zadrželi. Vzápětí se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Test na drogy odmítl.

Proč tak zběsile před policisty ujížděl? V průběhu riskantní jízdy projížděl řidič BMW obcemi i 190 kilometrovou rychlostí, ohrozil desítky řidičů, a to i jízdou v protisměru, do kterého několikrát najel. Podle svých slov si ve chvíli, kdy jej chtěli policisté zkontrolovat v Kolíně, uvědomil, že má osmnáctiměsíční zákaz řízení. Proto se rozhodl ujet.

S pravděpodobností hraničící s jistotou si nyní nesedne za volant v mnohem delším časovém horizontu. Policisté jej obvinili z násilí proti úřední osobě, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a poškození cizí věci. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi.