Podle policejní mluvčí Petry Potočné pátralo po útočníkovi po celou noc větší množství policistů. „Díky popisu muže a znalosti místních poměrů byl vytipován jedenatřicetiletý muž z Nymburka, který byl ve středu dopoledne zadržen,“ uvedla policistka.

Podle našich informací muž dlouhodobě žije v Nymburce, trvalý pobyt má hlášen na Slovensku. Kriminalisté zatím případ vyšetřují jako pokus o vážné ublížení na zdraví a útočníkovi hrozí až osmiletý trest. Během vyšetřování však může být případ překvalifikován. Motiv činu kriminalisté zjišťují. Velmi pravděpodobně bude podána žádost o uvalení vazby na možného pachatele. O ní by měl soud rozhodnout do 48 hodin.

Neznámý muž, který se dostal do nemocnice zvenčí, měl sestře zasadit ránu do hlavy lopatou. Poté z místa utekl. Podle posledních informací byl útočník v dopoledních hodinách zadržen a kriminalisté jej vyslýchají. „Byl zadržen muž podezřelý z útoku na zdravotní sestru. Bližší informace k možnému pachateli vzhledem k probíhajícím úkonům zatím nebudeme zveřejňovat,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Starosta Tomáš Mach událost blíže nekomentoval. „Věcí se zabýváme,“ konstatoval starosta. Podle mluvčí radnice Pavly Kukalové ve středu odpoledne zasedne bezpečnostní rada města. „Bude se zabývat aktuální bezpečnostní situací ve městě,“ řekla mluvčí bez dalších podrobností. Údajně se má řešit nejen noční napadení zdravotní sestry v nemocnici, ale také hromadná bitka dvou skupin osob, ke které došlo v pondělí odpoledne na cyklostezce u hradeb. Jejím výsledkem je jeden těžce zraněný muž, který má mít několikanásobnou zlomeninu čelisti. K této události policisté stále hledají další svědky.

V nemocnici je napjatá atmosféra, personál se z pochopitelných důvodů nechce k nastalé situaci vyjadřovat. Jednatelka nemocnice Nela Gvoždiaková během dopoledne absolvuje kvůli vzniklé situaci řadu schůzek. Mluvčí nemocnice Aneta Šenová potvrdila, že vedení nemocnice bude o situaci informovat všechny zaměstnance.

Agresor s nožem útočil i ve Slaném

K útoku na personál došlo také v loňském roce v nemocnici ve Slaném. Dvaasedmdesátiletý muž byl tehdy se zdravotními problémy přijat na jednotku intenzivní péče interního oddělení. Senior do sebe začal řezat nožem a ohrožoval se na životě. Agresivní byl i ke zdravotním sestrám, které se mu snažily pomoci.

Muže se nepodařilo zpacifikovat ani čtyřem zdravotníkům a na místo incidentu byl přivolán pracovník ostrahy, který použil hrozby zbraní. Agresivního může postřelil do nohy, když se s nožem vrhl i na něj. Nikdo z personálu nebyl zraněn.

K útoku nožem došlo ve slánské nemocnici také před více než deseti lety. Na mladou zdravotní sestřičku Editu N. tehdy zaútočil pacient na interně. Nůž měl u sebe ve stole a napadl ji, když sloužila. Mladá žena měla probodnuté plíce. Zotavovala se řadu týdnů.