Muži se specializovali na vykrádání domů a chatek, nebránili se ale i větším kořistem. Spadla nad nimi klec a v těchto dnech čekají na ortel soudu.
Včera dopoledne bylo pokračování líčení. Jeden z obviněných vysvětloval, proč ho policie obvinila z krádeže auta Škoda Favorit.

On měl však zcela jasno. „To jsem nebyl já, ale bratranec, on to na mě hodil,“ řekl soudci. Problém ale byl, že se lišily jeho výpovědi. Policii řekl, že v ukradeném voze vůbec neseděl.

Když se ale v automobilu nalezla injekční stříkačka se stopami jeho DNA, hned nabídl vysvětlení. „Ve voze jsem seděl, ale jenom proto, abych si aplikoval drogu,“ nastínil, jak to vše bylo.

Do automobilu se prý dostal čirou náhodou. Podle jeho výpovědi bratranec vůz po krádeži přemisťoval domů, když mu došel benzín. „Chtěl půjčit padesát korun na dva litry benzínu. Tak jsem mu půjčil stovku, aby nás odvezl se dvěma mými dcerami do školy,“ vypovídal muž.

Poté se ho bratranec měl zeptat, jestli s ním chce i jet do Kolína. „Tak jsem souhlasil, proto jsem v autě jezdil celý den,“ řekl.

Muž údajně nevěděl, že auto je kradené. „Bratranec říkal, že ho koupil na náhradní součástky,“ vysvětlil.

Přesto mu ale přišlo divné, proč automobil bratranec startoval nástrojem podobným šroubováku.

Zda se podaří prokázat, že vozidlo ukradl, není jisté. Hrozí mu i tak tři roky vězení. Muž totiž řídil motorová vozidla, ačkoliv mu to soud už předtím zakázal.