Jak řekl starosta Dušan Žmolil, s kamerovým systémem by měla pomoci dotace ve výši 350 tisíc korun, část bude přidávat i město ze svého. Město v současné době žádost o dotaci teprve podalo. „Tato částka by pokryla základní zařízení počítače, nahrávací úložiště a několik kamer," řekl starosta.

Z dotace se plánuje zatím pořízení asi tří kamer. Později by se jejich počet mohl rozšířil až na patnáct uzlů. „Cena za jednu kameru se může pohybovat v řádu několika desítek tisíc korun, pokud má být kvalitní. Není to levná záležitost," vysvětlil.

Město nemá vlastní policii, nad kamerovým systém by proto bdělo obvodní oddělení Policie České republiky, se kterou město dlouhodobě spolupracuje. „Na radnici bychom potom měli vzdálený přístup," řekl.

Vedení Týnce nad Labem chce více dohlédnout na dodržování vyhlášky, která zamezuje pití alkoholu na určitých místech na veřejnosti. Někteří konzumenti alkoholu na veřejnosti se totiž přesouvají do nové autobusové čekárny, z čehož místní rozhodně radost nemají. „Domluvili jsme se s policií na některých opatřeních, aby se tomu předešlo," řekl Dušan Žmolil.

Stejně tak se chce město věnovat prevenci, třeba měření rychlosti, aby se řidiči odnaučili městem jezdit rychle. „Nedávno se tu právě stala dopravní nehoda, která byla s největší pravděpodobností zapříčiněna nepřiměřenou rychlou jízdou," vysvětlil starosta.