Dosud nezjištěný pachatel měl pravděpodobně v nočních hodinách z 6. na 7. února v obci Pučery z neuzamčeného vozidla odcizit peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami.

V neděl 7. února před šestou hodinou ranní neznámý pachatel přijel s osobním vozidlem Škoda Superb na benzínovou čerpací stanici v Polepské ulici, kde natankoval a obsluze za to zaplatil právě kartou odcizenou v Pučerech. Registrační značky Superbu se sice podařilo zaznamenat, jenže jsou to značky odcizené v Kolíně I stejné noci, kdy se kradlo v Pučerech.

V 6.05 hodin u čerpací stanice platil a v 6.10 hodin boural. „Po odjezdu benzínové stanice řidič Škody Superb způsobil dopravní nehodu v Havlíčkově ulici, od které osádka vozu utekla,“ uvedla policejní mluvčí Martina Richterová.

Dále se zjistilo, že v devět hodin ráno dosud neztotožněný muž platil opět odcizenou platební kartou v obchodě se smíšeným zbožím v Poděbradech. Tam jej zachytila kamera.

| Video: Youtube

Pokud by měl k dotyčnému muži někdo jakékoli poznatky, nechť se obrátí na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo kontaktuje přímo kolínské kriminalisty na telefonním čísle 702 207 904. „Děkujeme předem za jakékoliv informace, které by nám mohly pomoct k dopadení podezřelé osoby a zároveň i k objasnění celého případu,“ dodala policejní mluvčí.