Řidič nákladního automobilu s návěsem převážel nová auta až z Francie.

V Kolíně na „konečné“ však zjistil, že během několika stovek kilometrů dlouhé cesty mu kdosi střílel na jeden z automobilů, které právě převážel. „Šlo o dosud neevidované vozidlo Toyota Yaris, které bylo převáženo jako poslední spodní vozidlo na přívěsném vozidle“ popsala Věra Žídková z kolínské policie.

Naloženo bylo ve francouzském městě Valencienes. Následně se souprava vydala na cestu do průmyslové zóny Ovčáry u Kolína a to po dálnici na trase Valencienes, Lutych, Köln, Frankfurt, Norimberk, Rozvadov, Praha, Kolín. Do cíle pak náklad dorazil o den později. Až u Kolína řidič zjistil, že mu šlo o život.

Střela poškodila levý zadní sloupek automobilu a způsobila proražení vnějšího lakovaného pláště karoserie. Doposud neznámý pachatel tím způsobil škodu 250 tisíc korun.

Podle našich informací však nejde o první případ. Stejný scénář se měl stát už dvakrát předtím. Vždy šlo o střelbu z neznámé zbraně na jedno z převážených nových vozidel.

Policie zajistila olověnou střelu a případ předala francouzským kolegům. Nyní se bude prověřovat, zda podobných případů není ještě více.