Navíc pachateli bylo nařízeno zdržovat se psaní sms zpráv některým ženám. „Soud ještě muži nařídil, aby se zdržel zasílání sms zpráv dvěma osobám,“ uvedl Jiří Kruml, místopředseda sou­du.

A čeho se muž dopustil? "Pachatel během roku 2009 rozesílal několika poškozeným výhružné sms. Šetřením kriminalistů vyšlo najevo, že poškozených jsou řádově desítky," popsala Petra Čimová z kolínské policie s tím, že se dopustil trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a z trestného činu poškozování cizích práv. Navíc zřejmě psychicky narušený muž se soustředil hlavně na celebrity.

Mezi jeho oběti patřila i zpěvačka a moderátorka první řady Česko Slovenské SuperStar Dara Rolins bydlící v obci Vyžlovka na Kolínsku. Opakovaně jí po telefonu vyhrožoval smrtí a sprostě nadával. Podle policie k tomu docházelo od června do září roku 2009. A důvod? Pachateli se prý mimo jiné nelíbilo, jak se zpěvačka chová k soutěžícím právě v Superstar. „Nelíbilo se mi, jak ponižovala lidi,“ uvedl v říjnu po zatčení.

Mimo Dary Rolins si pachatel oblíbil například i Zuzanu Belohorcovou, Simonu Krainovou nebo tanečníka YEMIho. Za toho se měl dokonce vydávat, aby získal kontakty na další známé osobnosti.

Proti trestnímu příkazu se může do osmi dnů od doručení odvolat jak pachatel, tak státní obhájce.

Kdo vlastně je pachatel? Měl se vyučit jako kuchař a v době rozesílání sms byl bez práce. Proto si zřejmě našel neobvyklého „koníčka“. V současnosti je podle našich informací na léčení.