Bývalý manžel si se ženou pořídil čtyři děti. „Když se nám narodilo čtvrté, tak mě po nějaké době informovala, že má tříletý paralelní vztah,“ vypovídal bývalý manžel u soudu.

Když se rozešli, dohodli se, jak se bude s dětmi vídat. „Všechno mi podepsala a nějakou dobu to i fungovalo,“ vypověděl dále svědek. Jenže ne na dlouho, žena si totiž začala podmiňovat vydání dětí předložením finanční hotovosti. „Řekla mi, že jestli chci svoje syny vidět, tak ať jí dám padesát tisíc,“ řekl.

Protože děti vidět chtěl, finanční částku jí vydal. Nakonec mu ale na víkend půjčila pouze tři syny. Když žádal i čtvrtého, odmítla ho. „Tvrdila, že není můj, i když já vím, že je, mám testy DNA,“ vysvětlil.

Při návštěvě přetekl pohár trpělivosti

Problém ale nastal jednoho dne, kdy si bývalý manžel přijel pro děti. Ty vyběhly ke svému otci a nastoupili k němu do auta. Jenže v ten moment se ale jeho bývalá žena rozhodla, že mu děti nepůjčí.

Přišla k jeho autu a chtěla otevřít dveře, její bývalý manžel se tomu snažil zabránit. Měla ale v rukávu schované eso.

Podle svědkovy výpovědi měla před malými hochy říci, že mu je nevydá, protože je unese. „Kluci se lekli a začali utíkat z auta,“ popsal muž události. Nakonec kluci utekli až na jednoho, který se únosu nebál.

V ten moment se ale na scéně objevil současný manžel, který přijel vozem. A věci se začaly dít.

Došlo na pěstní souboj

Matka s dětmi stála na balkóně, bývalý muž stál na trávě poblíž vozu, ve kterém čekal jeden z jeho synů. Ze silnice se ve svém automobilu přiřítil současný manžel. Již v ten moment bylo jasné, že nepůjde o přátelské povídání.

Svědek popsal, jak ke rvačce došlo. „Vyběhl z auta, na nic se neptal a hned mě udeřil. Utekl jsem, protože jsem nechtěl, aby děti viděly, jak jejich tatínka někdo bije,“ vypověděl svědek.

Neutekl ale daleko, současný manžel ho podle jeho výpovědi dostihl a dále bil. I tak ale nebyl konec. Zbitý muž se dostal do svého osobního automobilu, ve kterém stále seděl jeho syn, a rychle ujel pryč.

Protože se ale cítil špatně, zavolal si sanitku a své rodině, aby ho vyzdvihla a postarala se o syna, který byl celé věci svědkem.

Zbývalo jenom poslední: dojít si k lékaři a zjistit, co se vlastně všechno stalo.

Obhajoba tvrdila, že muž zranění neměl. „Z lékařských správ vyplývá, že zranění nejsou konzistentní, neurologické nálezy tu nejsou,“ tvrdila protistrana.

Napadený muž totiž tvrdil, že od útoku již nemůže dlouho pracovat s počítačem nebo řídit, což potřebuje pro své povolání. Zároveň se ale ukázalo, že po dobu pracovní neschopnosti, kterou si vzal, s dětmi jel na Šumavu a běžně řídil na dovolenou k moři.

Při závěrečných argumentech musel být svědek vykázán za dveře na chodbu, protože neustále do připravené řeči advokátky vstupoval.

Obžaloba navrhovala podmíněný trest na půl roku, soudcův verdikt ale zněl jinak. Současný manžel byl zproštěn obžaloby.