Člověk v telefonu je přesvědčivý a zdá se, že jde opravdu o příbuzného v nouzi. Vy tedy připravíte domluvenou částku a čekáte, až se člen rodiny dostaví.

Jenže místo něj se ve vašich dveřích objeví muž, který se představí jako přítel, kterého požádal zmíněný rodinný příslušník o vyzvednutí finanční hotovosti. Neskočte mu na lep a rozhodně nedávejte nikomu cizímu své úspory do rukou.

Lstí dostane peníze

Lstí se totiž neznámý dostane bez použití násilí k vašim úsporám, které už nikdy neuvidíte. A z upřímné snahy pomoci příbuzným v nouzi vám zbudou jen oči pro pláč.

Policisté chtějí tímto upozornit čtenáře na výše popsané podvodné jednání, jehož cílem je vylákání finanční hotovosti. „Vyzýváme k opatrnosti," řekla tisková mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová. „V případě, že jste takto osloveni, ověřte si, zda jste skutečně hovořili s někým z rodiny či nikoli," upozorňuje ještě mluvčí.

Volejte na policii

Pokud zjistíte, že hovor nebyl pravdivý a nejednalo se o nikoho z vaší rodiny, kontaktujte policii České republiky na linku 158. Policisté upozorňují, že obětí podvodu nemusí být nutně jen občané z řad seniorů. Muž však podle zjištěných informací kontaktuje zejména tuto věkovou skupinu obyvatel, která je tímto způsobem nejvíce zranitelná.