Před Okresním soudem v Kolíně stanul řidič, na kterého podala policie návrh na vzetí do vazby. O víkendu totiž způsobil tragickou dopravní nehodu. Se svým vozidlem Ford Escort srazil dvaašedesátiletého chodce a ten následkům zranění na místě podlehl. Policie mu poté naměřila přes dvě promile alkoholu v těle.

Následným šetřením vyšlo najevo, že hazardér za volantem přibližně před osudným okamžikem už jednou havaroval. Po sedmnácté hodině u Cerhenic nezvládl řízení a doslova vyletěl ze silnice. Při „doskoku“ narazil přední částí do země a skončil v poli. Poté z vozidla vystoupil. Z místa pak odjel jiným autem, které si měl stopnout. Nechal se odvézt do svého bydliště. Tam nasedl do jiného automobilu a vyrazil znovu na silnici, tentokrát na jízdu se smrtelnými následky.

Soud Jiří Volenec do vazby obviněného neposlal a vyšetřován tak bude na svobodě. "Má stále zaměstnání, v současnosti už nemá ani jeden automobil, navíc má zadržený řidičský průkaz. Nebyly proto shledány důvody na vzetí do vazby," uvedl Jiří Kruml, místopředseda kolínského soudu.

Pachateli za trestný čin usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi.