Takové je skóre chronického recidivisty, který si od trestné činnosti nedal přestávku ani v podmínce. A to se mu rozhodně nevyplatilo.

Čtyřiatřicetiletý pachatel se osudného rána nacházel na diskotéce ve Starých lázních, kde oslavoval svoje narozeniny. „Bylo to pro mě složité, měl jsem doma přítelkyni, která každou chvíli mohla porodit,“ navozoval atmosféru pachatel při soudním líčení.

Když v šest ráno následujícího dne doslavil, vyšel ven, kde jeho pozornost upoutal jiný návštěvník diskotéky, který měl v ruce mobilní telefon. „Přišel jsem k němu a požádal ho o telefon, abych si zavolal taxi, můj mobil byl vybitý,“ vysvětlil.

Poškozený mu mobil vydal poté, co ho muž třikrát udeřil pěstí do obličeje. „Mám dlouhodobé problémy se zubem, obával jsem se, že mi ho ranou roztříštil,“ vypovídal. To se ale naštěstí nestalo.

Násilník se ale neměl k tomu, aby půjčený přístroj vrátil. Poodešel s ním o kus dál, kde vytáčel různá čísla. Nakonec odešel úplně.

Potlučený muž vyhledal strážníka městské policie a společně s hlídkou muže hledali. Vypukla honička, která skončila tak, že násilníka objevili na lavičce.
Když k němu přišli, telefon vrátil, ale tvrdil, že si telefony popletl. Alespoň tak vypovídal u soudu.

Překvapila ho ale otázka, jestli telefon obsahoval SIM kartu. Poškozený potvrdil, že ne, že byla policisty nalezena pod lavičkou, kde muž seděl.

Obviněný se obhajoval tím, že šlo o nešťastnou shodu náhod, že telefon vlastnil a neměl potřebu si krást další. „Podívejte se na můj rejstřík, mám jenom majetkovou trestní činnost. Proč bych teď začal někoho mlátit?“ zeptal se soudu.

Ani tento argument ale muže nemohl spasit. Vzhledem k jeho kriminální minulosti a faktu, že tento čin loupeže spáchal v podmínce po úvěrovém podvodu, mu soud vyměřil dva a půl roku ve vězení. Měl ale štěstí, za mříže mohl jít až na deset let.

Proti rozsudku se ale na místě obžalovaný se svým právníkem odvolal.