V případech je však stále celá řada nejasností a otázek, na které zatím kriminalisté nedávají odpovědi.

Kutnohorské úmrtí

První úmrtí spojené s kutnohorskou lékařkou spadá do Kutné Hory. Tady byl mrtvý muž objeven v autě u plaveckého bazénu. Policisté se k této smrti ze srpna 2022 nyní vrátili, ovšem žádné informace nechtějí poskytovat. „Jakákoliv medializace není v zájmu vyšetřování,“ odpověděla Deníku policejní mluvčí Vlasta Suchánková na dotaz k vyšetřování zubní lékařky.

I zdroj blízký vyšetřování potvrdil, že také na tento případ platí velmi přísné embargo. "Vyšetřovatelé vědí, že zveřejnění některých detailů by nyní zmařilo jejich vyšetřování. U jiných detailů naopak nejsou schopni odhadnout, co by zveřejnění způsobilo," řekl Deníku. Případ je podle tohoto zdroje spletitý a zbývá k prošetření hodně poznatků. Podle dostupných informací se kriminalisté zabývají možným širším působením náboženského společenství ve městě a s tím spojenými rituály.

Mrtvý muž byl sousedem zubařky v domě, kde bydleli, a podle svědků se s ní i stýkal. Dům stojí nedaleko kutnohorského bazénu, na jehož parkovišti byla mrtvola podle všeho objevena. Podle našich informací se jedná o devětapadesátiletého muže, který navštěvoval i manžela zubařky - léčitele. 

Podle informací zjišťují policisté, zda je auto a parkoviště místem činu, nebo bylo tělo k bazénu převezeno. Nejasná je i role zubařky. „Je třeba vyjasnit, zda se na smrti aktivně podílela, byla svědkyní, nebo při možném trestném činu byla nějak nápomocna,“ řekl Deníku zdroj z policejních kruhů.

Pražská vražda

Na přelomu září a října umírá v Praze muž. Policie zatím jeho smrt vyšetřovat jako vraždu a 5. října obvinila dvě ženy. Jednou je zmíněná zubařka, druhou podle zdrojů Deníku její známá. Obě ženy jsou podle Městského státního zastupitelství ve vazbě.

Obětí vyšetřované vraždy v metropoli je pak podle zjištění Deníku partner zubařky. Ten je v Kutné Hoře znám jako léčitel, ostatně tuto profesi provozoval na Kutnohorsku i jeho otec. „Naposledy jsme se viděli před šestnácti lety. Pak se odstěhoval a od té doby se neukázal,“ řekl otec.

Zhruba ve stejné době zavražděný muž přerušil kontakty i se svým synem, který žije na Kolínsku. Denik zjistil, že syna (jeho matkou není obviněná zubařka - pozn. red.) kontaktovala pražská kriminálka a synovi už potvrdila otcovo úmrtí. 

K zavražděnému léčiteli chodilo se svými problémy celkem dost klientů. „Lidi v domě už i nadávali, že je to u nich jak na procesí,“ řekla Deníku jedna z klientek s tím, že partner zubařky provozoval praxi ve svém bytě v jednom z kutnohorských panelových domů. „Chodila jsem k němu, používal alternativní metody, rozhodně ale ne jakkoli násilné,“ popsala Deníku jeho klientka. Podle ní se v něm ale řada klientů zhlédla, a kromě léčby neduhů ho začali žádat i o pomoc s nezdravotními peripetiemi, jako byl nákup auta, nemovitosti a podobně. „Někteří s ním jezdívali i na dovolené, třeba do Španělska,“ uvedla žena.

Podobně "očarovaná" byla léčitelem údajně i jeho partnerka, zubařka z Kutné Hory. „Byla na něm dost závislá, když jí řekl, že by se měla otužovat, chodila po Kutné Hoře i v zimě jen v triku s krátkým rukávem,“ popsal zdroj Deníku. Když nešla po městě pěšky, jezdila autem, které mělo údajně registrační značku SAXANA86.

Partner zubařky zemřel podle informací Deníku poté, co v pražském bytě vykrvácel. Pořezat ho měla právě zubařka se známou. Vzhledem ke vztahu mezi partnery není podle informací Deníku vyloučeno, že útok byl reakcí na domácí násilí. „Některé dny ordinovala i v slunečních brýlích a byly vidět modřiny,“ řekl Deníku jeden ze zubařčiných pacientů. Neověřenou informací pak je, že obviněné ženy po činu samy zavolaly policii.

Z Moravy přes Děčín do Kutné Hory

Obviněná zubařka byla podle našich zjištění v mládí uzavřená, tichá a vzorná studentka. Spolužáci ze základní školy i gymnázia si ji vybavují jako plachou a hodnou dívku. „Vnímal jsem jí jako vílu nebo takovou éterickou bytost. Byla uzavřená, kolektivu se spíše stranila. Co se týká prospěchu, vždycky byla nejlepší ze třídy. Zkrátka bych ji přirovnal k prototypu šprtky," sdělil Deníku jeden z jejích spolužáků.

Plachá dívka vyrůstala a žila v menším městě na Prostějovsku sama s maminkou. „Po maturitě začala studovat vysokou školu v Praze a do městečka se vracela výjimečně. Potom, co jí zemřela před pár lety maminka, už nejezdila domů prakticky vůbec. Nikdo o ní téměř nic nevěděl," dodal další z jejích vrstevníků.

Po studiích působila na Děčínsku. „Pracovala u mě tři roky," řekl Deníku zubní lékař z Ústeckého kraje s tím, že se chtěla věnovat zubní chirurgii a připravovala se na atestaci. Tu také během působení na severu Čech získala. „Ruce na to měla," uvedl zmíněný zubař.

Zlom přišel podle něj, když došlo v její rodině k úmrtí a ona se ze dne na den vrátila na Moravu. Proměnu v jejím chování v souvislosti s rodinnou tragédií potvrdil i její soused a kamarád z kolejí.

Druhý zlom pak nastal podle jejich pacientů loni na podzim. V té době zubařka zvládla ordinovat i osmnáct hodin denně a pacienty si zvala na čtvrtou hodinu ráno či na desátou v noci.