30. ledna 2011: V časných ranních hodinách si po předchozí domluvě dva z této trojice vyhlédli hernu v Kolíně v ulici Legerova. Počkali si, až z baru odejde poslední host a poté zasáhli. Maskování černými kuklami a vyzbrojeni pistolí a nožem požadovali od obsluhy vydání peněz. Po získání peněz z místa utekli a peníze si rozdělili.

28. února 2011: Časně ráno se scénář opakoval. Tentokrát si ale gang vybral kolínský bar v Kouřimské ulici.

9. března 2011: Brzy ráno tentokrát pouze jeden z maskovaných lupičů, vyzbrojený plynovou zbraní, navštívil bar v ulici Pražské v Kolíně. Tentokrát si neodnesl pouze peníze, ale obsluze odcizil i mobilní telefon.

19. března 2011: Zloděj zopakoval minulou úspěšnou loupež do nejmenšího detailu.

27. března 2011: Do loupeže se zapojil i poslední člen tria, který dostal na starost řízení vozidla z místa scény. Po páté hodině ranní přijeli vozidlem značky Renault k herně v ulici Benešova. Úlohu ozbrojeného lupiče na sebe vzal sedmadvacetiletý muž, který s kuklou na hlavě a plynovou zbraní v ruce namířil na obsluhu baru a požadoval vydání finanční hotovosti. Pod pohrůžkou získal finanční hotovost i mobilní telefon obsluhy.

1. dubna 2011: V podvečer sólově udeřil třicetiletý pachatel v sázkové kanceláři v Kolíně, kde pod pohrůžkou použití plynové zbraně získal od obsluhy finanční hotovost.

Uloupená částka se vyšplhala téměř na 200 tisíc korun.

Pachatelé byli dopadeni hlídkou policie ČR dne 4. dubna 2011, kdy se připravovali na další loupež v Týništi nad Orlicí. Následným šetřením bylo zjištěno, že se dopustili nejen shora uvedených loupeží na Kolínsku, ale i dalších třech podobných případů na Hradecku. Pachatelům hrozí trest až na deset let.