Ten první tankoval 7. května krátce před desátou hodinou u čerpací stanice v Ovčárecké ulici. Do přepravených nádob i nádrže vozidla Ford, kterým přijel, natankoval celkem přes 67 litrů benzinu v celkové hodnotě přes dva tisíce korun.
„Poté řidič nasedl do vozidla a bez uhrazení pohonných hmot z čerpací stanice odjel," řekla k případu tisková mluvčí kolínské policie Martina Fejfarová. Podle jejích slov byl mělo jít o muže vysokého od 175 do 180 centimetrů. Byl oblečený do černé vesty a černé mikiny. Na sobě měl také černé kalhoty.

Hlavu mu zakrývala světlou kšiltovku, kterou měl staženou až do tváře. Na vozidle byly cizí registrační značky. Obdobný případ se stal jen o několik dní později na jiné čerpací stanici. Tentokrát jel neznámý pachatel vozidlem Citroen Berlingo stříbrné barvy. Před půl devátou ráno přijel na čerpací stanici do Havlíčkovi ulice, natankoval naftu a z místa odjel bez placení. Vzniklá škoda byla podle tiskové mluvčí Martiny Fejfarové vyčíslená na 1619 korun. Stejně jako v předchozím případě, taky tentokrát byly na voze cizí poznávací značky. Pachatel měl na sobě tričko s krátkým rukávem šedé barvy se žlutým potiskem a džínové kalhoty. Měl krátce střižené hnědě vlasy a na očích dioptrické brýle. Pokud jste pachatele viděli nebo máte jakékoli informace, které by vedly k pachatelům, sdělte je na linku 158, případně na kteroukoli policejní služebnu.