Nejprve se ji pokusil okrást, a když se jeho oběť bránila, pokusil se ji znásilnit. Vše začalo útokem pachatele. „Neznámý muž ji

v Pečkách vytrhl z ruky igelitovou tašku a utíkal s ní pryč,“ popsala první momenty okradení Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů.

Okradená se ale nehodlala vzdát svých cenností, takže se za ním rozeběhla. „Dostihla jej u rybníka, kde se pachatel již prohraboval v tašce. Začala se s ním o igelitovou tašku přetahovat,“ řekla Věra Žídková.

Hrdinství se ale mladé ženě málem nevyplatilo. „Muž ji strhl k zemi a začal ji osahávat. Poškozená se ale ubránila a z místa utekla,“ uvedla policejní mluvčí. Agresor společně s taškou odcizil peněženku s doklady a hotovostí, k tomu i dva mobilní telefony.

Policie mu je už na stopě. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro zločin znásilnění ve stádiu pokusu a přečin krádež,“ dodala Věra Žídková.

Násilníkovi hrozí vězení až na pět let. Pachatel je běloch, vysoký 170 centimetrů, ve věku 20 až 30 let. Je střední postavy, má tmavě hnědé krátce střižené vlasy. Plynně hovoří česky bez přízvuku. Na sobě měl modrou mikinu na zip a světlé tričko.