Jejich cílem se stali senioři nejen z kolínského regionu. A jejich drzost opravdu neznala mezí. Posuďte sami.
Dvě z podvodnic navštívily šestaosmdesátiletou ženu v jejím domě v Kostelci nad Černými lesy. Vydávali se za pracovnice energetické společnosti s tím, že jdou pro nedoplatek za elektřinu. Odnesly si 7 200 korun.

Za tři dny se ovšem na místo vrátily. Tentokrát už tři a vystupovaly jako sociální pracovnice. Seniorku chtěly odvézt „něco vyřešit“. Důchodkyně však už informovala své příbuzné. Ti pak zavolali na policii a povedenou trojici zadržela.

Během vyšetřování se kriminalistům podařilo zjistit další trestnou činnost podvodnic. Pohybovaly se na Českobrodsku a Praze – venkov. Vždy se vydávaly za pracovnice různých institucí. Jednou dokonce prodávaly brambory. Tehdy, v říjnu uplynulého roku, okradly důchodce o 98 tisíc korun.
Největší úlovek se jim podařil na konci dubna tohoto roku. Při jednom „zátahu“ okradly seniora o více než 200 tisíc. Celkem napáchaly škodu za 397 tisíc. Tedy zatím.

Policie totiž dále šetří, zda trojice toho nemá na svědomí mnohem více. Žádá proto veřejnost, aby se s případnými informacemi obracela na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 874 320.

Všechny tři ženy jsou vyšetřovány na svobodě.

Identikit jedné z podezřelých