„Pětatřicetiletý řidič peugeotu z Lounska nezvládl pravotočivou zatáčku, přejel do protisměru a bočně se srazil s protijedoucí Škodou Favorit,“ řekla mluvčí nymburských policistů Zuzana Tuzarová. Po nárazu se peugeot odrazil mimo silnici a naneštěstí narazil do stromu. Škoda Favorit začala hořet. Její dvaatřicetiletý šofér z Plzeňska naštěstí vyvázl jen s lehčími zraněními.

Podstatně hůře na tom byl řidič peugeotu. Ten byl okamžitě převezen do vinohradské nemocnice s vážnými poraněními. Těm zhruba hodinu po půlnoci podlehl. Šetření ukázalo, že muž měl soudní zákaz řízení všech vozidel.

Na místě zasahovaly kromě záchranky a policie také dva hasičšské vozy. Jeden z Kolína a druhý z Poděbrad. „Byly vyprošťovány dvě zaklíněné osoby. Mimo vyprošťování zraněných jsme museli také likvidovat požár jednoho vozidla,“ uvedl ředitel kolínských hasičů Jan Bradna.

Tento úsek silnice je častým místem dopravních nehod. Na první pohled mírná a přehledná zatáčka takzvaně vynáší.Své by o tom mohl vyprávět i dnes třicetiletý Kolíňák, který se tu v minulosti podruhé narodil. „Jel jsem směrem od Kolína přibližně stovkou. Proti mně nic nejelo, tak jsem trochu zpomalil a nadjel si do zatáčky do protisměru. Najednou jsem ale ucítil, že je zle. Auto jako kdyby se pomalu odlepovalo od povrchu silnice,“ líčí nepříjemné pocity tehdy nezkušený řidič. „Věděl jsem, že to nedopadne dobře. V pudu sebezáchovy jsem se snažil směr auta trochu zkorigovat, abych neskončil ve stromě. To by byl konec. Naštěstí jsem se vyhnul a poté skončil v kotrmelcích v poli. Auto bylo na odpis. Mě naštěstí zachránily airbagy,“ popsal.

Ke smrtelné dopravní nehodě došlo minulý týden jen pár kilometrů od místa úterní tragédie. Mezi obcemi Vrbová Lhota a Pečky, také na pomezí Nymburska a Kolínska, vyletěl ze svého vozu při nehodě jedenatřicetiletý řidič z Chroustova, který měl takésoudní zákaz řízení. Navíc nebyl připoután. Ani on karambol nepřežil.