Pro obyvatele města je to šok. „Nevím tomu ani hlavu, ani patu. Doslechl jsem se o tom před chvílí,“ řekl jeden z Kouřimáků. „Pořád tomu nějak nemůžu věřit, že pár set metrů od nás někdo někoho zavraždil. To je strašné. A zdá se mi to úplně nemožné – tady u nás!“ popsala další žena.

Webové stránky golfového klubu informují o uzavření hřiště. „Každému z nás je souzen jen doušek z poháru věčnosti, a tak se zarmoucením oznamujeme, že dne 29.10.2017 náhle odešel do golfového nebe prezident Golfového klubu Molitorov,“ stojí na stránkách. Golfové hřiště je proto s okamžitou platností dočasně uzavřené a všechny plánované turnaje jsou zrušeny. 

„Byl to člověk, kterého jsem si opravdu vážil, vycházeli jsme spolu vždy velmi dobře,“ řekl Kolínskému deníku o zesnulém předsedovi a spolumajiteli člen molitorovského golfového klubu Miroslav Hárovník. „Byl to byl pracovitý člověk, klub bral jako svoje dítě, pečoval o něj, vždycky jezdil traktůrkem,“ zavzpomínal.

Spekuluje se o tom, že hřiště by mělo být uzavřené do konce roku, toho času je i zapečetěné. Klub má kolem 400 členů. Podle našich informací by se mělo vedení klubu v nejbližší době sejít a snažit se, aby bylo hřiště zprovozněno co nejdříve, členové mají zaplaceno do konce roku.