Pes se v červenci uplynulého roku v ulici U Hájku v Kolíně dostal na sousední zahradu a tam napadl jednaosmdesátiletého muže. Psa pak museli státní policisté zastřelit. Senior byl ale vážně zraněný. Záchranáři jej poté i s dcerou, která mu přispěchala na pomoc, transportovali do kolínské nemocnice. Oba skončili na operačních sálech.

U muže bylo zranění natolik devastující, že mu lékaři museli amputovat dolní končetinu. Jeho stav se ale dlouho nelepšil a po několika dnech v nemocnici zraněním podlehl. Žena byla po chirurgickém zákroku přeložena na standardní pokoj a byla mimo ohrožení života.

Následovalo trestní oznámení na majitele dogy. Soudce Vobořil pak na přelomu ledna a února tohoto roku vydal trestní příkaz, kterým potrestal majitele argentinské dogy odnětím svobody na šest měsíců s podmíněným odkladem na jeden rok. S tím se však majitel psa nechtěl ztotožnit a proti trestu podal odpor. "Necítím se vinen. Celý život jsem nebyl trestaný. Také nevidím důvod, proč soud rozhodl o mé vině v mé nepřítomnost. Rád bych alespoň slyšel důvody od soudu, čeho jsem se dopustil. Psa jsem měl devět let a nikdy se nic podobného nestalo. Pozemek jsem měl zabezpečený dobře," uvedl našemu Deníku potrestaný muž začátkem února.

Majitel se tedy opravdu odvolal a u kolínského soudu padl ve čtvrtek rozsudek. „Odnětí svobody na sedm měsíců s podmíněným odkladem na osmnáct měsíců,“ uvedl Jiří Kruml, soudce Okresního soudu v Kolíně.

Sečteno podtrženo. Majitel argentinské dogy dostal u soudu tvrdší trest, než proti kterému se odvolal.