„V čase 14.30 hodin oznámili na linku 156 pracovníci ostrahy obchodního centra Tesco v Kolíně, že zde zadrželi dva pachatele krádeže. Na místo se dostavila hlídka městské policie, která zjistila totožnost obou podezřelých osob,“ uvedla mluvčí kolínských strážníků Helena Honkiszová.

Jeden z pachatelů pocházel až z Moravskoslezského kraje. Společně se pokusili ukrást zboží téměř za tři tisíce korun. „Muž z Pardubic, adresa pobytu na ohlašovně Magistrátu města Pardubice, a muž z Třince adresa pobytu na ohlašovně Magistrátu města Třinec se strážníkům doznali k tomu, že společně odcizili alkohol v hodnotě 2786,90 Kč,“ potvrdila mluvčí.

Pronést tajně zboží skrz pokladní zónu a nakoupit za „pět prstů“ se lupičům jako v mnoha případech nepodařilo. V potyčkách se zákonem nejsou oba dva muži nováčkové. To potvrdila i Helena Honkiszová.

„Provedenou lustrací osob prostřednictvím policie bylo zjištěno, že z důvodu předešlé trestní minulosti se jedná v tomto případě o důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Na místo byla přivolána hlídka policie, která si celou událost od strážníků na místě převzala,“ uvedla.