„V současné době jsme dodělávali analýzu případu. Ta skončila a potvrdila předchozí vyšetřování. Neobjevilo se tedy nic nového, kvůli čemu by se měl případ znovu otevřít. Samotné vyšetřování vraždy skončilo už dříve,“ potvrdil dnes našemu Deníku Pavel Hanták z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Analytici ÚOOZ měli vůbec poprvé k dispozici starší spisy z protikorupčního útvaru mapující Mrázkovy aktivity a kontakty včetně známé Krakatice, o které ještě za minulého vedení Jana Kubiceho žádali marně. Získat se jim je povedlo až nyní.

Mrázek byl zastřelen nájemným vrahem přímo do srdce v lednu 2006 před sídlem svých firem v Durychově ulici v Praze 4. Zpráva o násilné smrti sedmačtyřicetiletého kontroverzního podnikatele se tehdy po Českém Brodě, kde se svou rodinou už léta žil, roznesla rychlostí blesku.

František Mrázek byl minimálně kontroverzní osobou. „K penězům se dostal už za socialismu. Podobně jako jeho vrstevníci začal kšeftovat se vším možným, co tady nebylo k dostání, třeba hodinky s digitálním displejem. Tenkrát se tomu říkalo spekulace," popsal našemu Deníku kolínský kriminalista, který na prvních Mrázkových střetech se zákonem pracoval.

Policisté jeho aktivity dlouhodobě monitorovali, ale většinou bez valného úspěchu. Odsouzen byl jen jednou. V roce 1986 za pašování starožitností. Dostal podmínku.

Po sametové revoluci postupně ovládl desítky firem a získal si řadu skvělých kontaktů na nejvyšších místech. Podle mnohých muž s mafiánskými praktiky se o své miliardové jmění také dokázal podělit. Například nákupem přístrojů do českobrodské a kolínské nemocnice. Výrazně dotoval i českobrodský fotbal.