Strach o život. Ten zřejmě stále má dvacetiletá cestující, která jela vlakem na trati mezi Pečkami a Kolínem.

Krátce po osmé hodině ranní si k ní do kupé přisedly dvě doposud neznámé ženy. „Jedna přímo vedle ní a druhá naproti,“ popsala Petra Čimová z kolínské policie s tím, že se jí ihned zeptala, zda má u sebe nějaké peníze. Záporná odpověď se s pochopením nesetkala. „Jedna z pachatelek vytáhla z tašky lovecký nůž a přiložila ho napadené k boku,“ pokračovala Čimová.

Následovala další otázka na peníze a začalo přetahování o kabelku, kterou po chvíli jedna z grácií vytrhla. Poté prohledala a sebrala mobilní telefon a hotovost z peněženky.

Pachatelky pak kabelku ze „slušnosti“ vrátily a ve stanici Nová Ves I vystoupily. Přepadená žena poté vše nahlásila na policii.

K dopadení zlodějek nyní může pomoci popis:
První z nich byla vysoká přes 175 centimetrů, 35 let, dlouhé černé vlasy s červenou mašlí, silnější postavy. Na sobě měla kostkovanou dlouhou sukni, bílou halenu a na levém prsu vytetovanou růži. „Rozkvétající poupě částečně se stonkem,“ přiblížila policejní mluvčí. Na sobě ještě měla větší množství řetízků ze žlutého kovu, na rukou pak velké prsteny.

Druhá žena byla podle výpovědi 155 centimetrů vysoká, ve věku 25 let, hubené až vychrtlé postavy, dlouhé rozpuštěné černé vlasy. Na sobě měla dlouhou žlutou sukni, letní páskové boty, na noze náramek, zřejmě stříbrný. Obě ženy jsou snědé pleti.

Pachatelkám nyní hrozí za loupež až desetiletý pobyt za mřížemi.

Policie žádá o veškeré informace o podezřelých. Volat je můžete na tísňovou linku 158 nebo na 974 874 467.