Podezřelí si svou oběť vyhlédli v ulici Na Žertvách, kterou pronásledovali až do vestibulu metra Palmovka. Tam muže srazili na zem, fyzicky ho napadli a opakovaně mu dupli na hlavu. Pak mu z peněženky odcizili hotovost a z místa utekli.

Dva cizinci surově oloupili muže na Palmovce, skončili v poutech. | Video: Policie ČR

Osmačtyřicetiletý muž utrpěl zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice. Jen zázrakem vyvázl z brutálního loupežného přepadení bez trvalých následků.

Kriminalisté během vyšetřování zajistili kamerové záznamy, na kterých byl zachycen průběh napadení a útěková trasa obou podezřelých. Fotografie podezřelých rozeslali policistům v terénu.

"V úterý si kolegové z cizinecké policie cestou do práce povšimli v tramvaji muže, který odpovídal popisu jednoho z podezřelých. Z tohoto důvodu policisté dvaadvacetiletého cizince omezili na osobní svobodě a předali kolegům," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

"Kriminalisté následně zadrželi i druhého z podezřelých, kdy se jednalo taktéž o cizince. Ten se zadržení bránil a tak ho policisté za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě," uzavřela mluvčí.