Vloupání vyšetřovali kutnohorští kriminalisté a jednačtyřicetiletému muži z Kutnohorska prokázali hned čtrnáct skutků, které měl spáchat v období od 18. září do 7. listopadu. „K nejvíce případům došlo v Kutné Hoře, kde jich bylo devět. Dále ve třech případech v Kolíně, jednou v Čáslavi a jednou ve Velkém Oseku,“ uvedl mluvčí policie Pavel Truxa.

Muž se měl vloupat do zverimexu, několika restaurací, objektu střední školy, výdejních boxů na zásilky nebo autoservisu. Většinou si odtud odnášel hotovost a nějaké drobné věci. Někdy naproti tomu neodcizil nic, ale způsobil značnou škodu na poničených nebo rozbitých oknech a dveřích. „Celková škoda, kterou provozovatelům a firmám způsobil na odcizení a poškození se pohybuje kolem 300 tisíc,“ potvrdil mluvčí.

Ilustrační foto
Řidič pod vlivem drog se snažil ujet policii a havaroval. Pak se dal na útěk

Nyní již nenechavec čelí trestnímu stíhání a obvinění ze spáchání přečinu krádeže, za což mu v tomhle případě hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. „Kriminalisté zároveň podali podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby, kam byl následně muž z rozhodnutí soudu umístěn, a to z toho důvodu, aby trestnou činnost neopakoval,“ dodal Truxa.