V pět ráno tam totiž přijelo několik policejních i civilních vozů. A jejich cíl byl jasný. Prohledat jeden dům, zdali v něm jeho obyvatelé nepřechovávají nebo dokonce nevyrábí omamné látky. Místo obsadili pochopitelně také psovodi a pročesávali celý dům. Policisté zatím odmítli výsledky razie komentovat. Nám se ale podařilo zjistit, že v domě policisté skutečně nalezli drogy.

Před domem se při prohledávání pohybovala skupinka lidí, na kterých bylo vidět, že postup policie příliš neschvalují. Akce ale přitahovala pozornost místních. Senioři projíždějící na kolech se v několika případech zastavili, aby se podívali, co se to v jejich obci děje.

Policejní akce skončila až po poledni.

Problémy s drogami ale nejsou prý ve Veltrubech ničím novým. Podle starosty Ivana Kašpara si obyvatelé na stěžovali již nějakou dobu. „Máme několik oznámení na obecním úřadu, ale lidé nechtějí jmenovat, protože se bojí,“ řekl starosta Veltrub.

A policejní razie má první výsledek

Prodával po okolí pervitin, hrozí mu desetiletý pobyt za mřížemi

Deset let. Tak dlouhý pobyt za mřížemi hrozí dvaačtyřicetiletému muži z Veltrub.

Kriminalisté měli oprávněné podezření z páchání trestné činnosti. Muž od května 2009 do ledna tohoto roku na různých místech v okolí svého bydliště prodával drogu methamphetamin (pervitin).

Při domovní prohlídce byly zajištěny igelitové sáčky s obsahem bílé krystalické látky, která byla podrobena testu.
Později se prokázalo, že se skutečně jedná o psychotropní látku methamphetamin.

Muže už policie obvinila. „Ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,“ uvedla Věra Žídková z kolínského policejního ředitelství s tím, že policií byl dán podnět na návrh na vzetí do vazby.

Obviněnému nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Při domovní prohlídce byly navíc zajištěny věci pocházející z další trestné činnosti.