Lump ukradl synovi kolo

Kolín - Doposud neznámý gauner navštívil dětské hřiště v ulici Moravcova. Vybral si tam šedé horské kolo. To ovšem měl v tu dobu v ruce majitel. Lump totiž bez okolků přistoupil k chlapci a kolo mu doslova vytrhl, nasedl na něj a odjel neznámo kam. Nezapomněl ani pohrozit násilím své oběti. K popisu pachatele poškozený uvedl, že měřil přibližně 180 centimetrů, byl ve věku 30 let a svalnaté postavy. Měl nakrátko ostříhané světlé vlasy. Mluvil česky. Na sobě měl oranžovo-červenou mikinu s kapucou, modré riflové kalhoty a bílé tenisky. Na prsteníčku levé ruky měl silný stříbrný prsten a v levém uchu náušnici s čirým kamenem.

Z ubytovny ukradl trezůrek

Kolín - Do kanceláře v ubytovně v ulici Macharova se vkradl doposud neznámý lotr. Odcizil malý plechový trezor, ve kterém byla finanční hotovost 13 tisíc korun.

Vloupání do baru

Kolín - V Masarykově ulici úřadoval zatím neznámý zloděj. Rozbil skleněnou výplň a vloupal se do místního baru. Odcizil několik lahví alkoholu, několik krabiček cigaret a přenosný trezorek s finanční hotovostí. Celkem tak způsobil škodu 26,5 tisíce korun.

Houslový virtuóz

Hryzely - Rekreační chatu navštívil nezvaný host. Odcizil mimo jiné bourací kladivo, elektrickou vrtačku, housle, tři fotoaparáty, nástěnné kyvadlové hodiny nebo obrazy. Vzniklá škoda přesáhla 12 tisíc korun.

Z auta odcizil celou zadní sedačku

Libenice - Netradiční lup si odnesl zloděj, který se vloupal do vozidla Škoda Forman. Dveřmi vnikl do vozu a poté odmontoval zadní dvojité sedadlo, které následně ukradl. Na cestu si přibalil i tři rybářské pruty a oblečení. Škoda se vyšplhala na 38 tisíc korun.

Postříkal auto i fasádu

Kostelec nad Černými lesy - V ulici Lipanská parkovalo vozidlo Mitschubishi Pajero. Zatím neznámý vandal celý levý bok postříkal barvou, která poškodila i fasádu blízkého domu. Čtyřiačtyřicetiletému majiteli tím vznikla celková škoda 40 tisíc korun.

Dílna neodolala

Klavary - Do dílny se vloupal doposud neznámý darebák. Odstranil petlici a vnikl dovnitř. Odcizil kotoučovou pilu a sekačku. Celkem tak napáchal škodu 13,5 tisíce korun.

Z diskotéky se vrátil bez peněženky

Vilémov - Na poslední návštěvu diskotéky nebude v dobrém vzpomínat pětadvacetiletý majitel peněženky, o kterou během pobytu na tancovačce přišel. Poškozený ji měl v zadní kapse kalhot. V přesně v nezjištěnou dobu a nezjištěným způsobem mu ji kdosi odcizil. Přišel tak o osobní doklady a hotovost 600 korun.