Pachatel se vloupal do domu. Odnesl elektroniku a kolo

Žíželice – Zatím neznámý nenechavec neodolal volání lupu. Vloupal se do rodinného domu, kde se začal činit. Zalíbilo se mu trekingové kolo, které si ihned přivlastnil. Jenže to mu nestačilo. Lumpovi se zalíbila i elektronika. Odcizil set top box, DVD přehrávač a video. Poté dům opustil. Celkem natropil škodu za 16 tisíc korun.

Nezamkli vchodové dveře. Tak se lapka dostal do sklepa

Kolín – Ve sklepech domu v Jateční se kradlo. Zloděj se ke sklepům dostal neuzamčenými vchodovými dveřmi. Jakmile byl uvnitř, překonal uzamčenou sklepní kóji a pomohl si k jízdnímu kolu stříbrné barvy v hodně 6 tisíc.

Z domu si odnesl desítky metrů měděného kabelu

Kolín – Padesát pět metrů. Přesně tolik metrů měděného kabelu ukradl neznámý pachatel, který se vloupal do skladu stavebního materiálu. Kromě toho ukradli i techniku, třeba příklepovou vrtačku. Napáchal škodu v hodnotě přes 14 tisíc korun.

Trefil zlatý důl: zahradní domek

Kolín – Domek na nářadí. Kdo by v něm čekal zlatý důl pro zloděje? Neznámý pachatel se do jednoho takového domku vypravil krást. A přišel si pro věci v hodnotě téměř 65 tisíc korun. Ukradl totiž skoro tři sta metrů měděného kabelu. To mu ale nestačilo, loupil i nářadí: bral svářečku, karboflex a příklepovou vrtačku.

Ukradl zbraně. Naštěstí ale znehodnocené

Kolín – Hrůza. Neznámý lapka si počíhal na nákladní vozidlo převážející zbraně a ukradl je. Naštěstí, že se jednalo o odborně znehodnocené zbraně. Krádež se odehrála v ulici Ovčárecká. „Pachatel ukradl samopaly a kulomety, ale znehodnocené tak, že nejsou schopné střelby,“ řekla Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů. Kromě toho si přišel i na různé typy granátů. Ty ale taky nemůže v ostrém nasazení použít.