Strážníci si všimli dopravní nehody

Kolín - Strážníci zrovna byli u jednoho ze supermarketů v Kolíně, když si všimli dopravní nehody u světelné křižovatky. Na místě došlo ke sražení chodce na přechodu. Městští strážníci místo zajistili a poskytli první pomoc. Pak přivolali záchranku a státní policii.Strážníci ještě pomohli při usměrňování provozu podle potřeb státní policie.

Zastavili rabování a objekt zajistili

Kolín - Obyvatel města volal na městskou policii a uvedl, že v ulici, kde bydlí, je opuštěný dům, který je pozůstalostí, ale majitel bydlí mimo Kolín. Obyvatelé prý mají podezření, že dochází k rabování a odnášení věcí z domu. Městská policie proto vyjela na místo, kde si strážníci všimli otevřených vrátek a otevřeného okna. V něm spatřili postavu muže. Strážníci měli podezření ze spáchání trestného činu. Muž tedy vyšel a hlídka ho zadržela jako podezřelou osobu ze spáchání trestného činu. Na místo byla přivolaná policie a strážníci po zajištění oken a dveří místo opustili. 

Svůj lup nechtěl dát ostraze obchodu

Kolín - V půl šesté odpoledne vyjeli strážníci do supermarketu, kde byl muž přistižený při krádeži. Muž si chtěl bez placení odnést láhev vodky a vakuově balené uzeniny. Strážníci byli požádaní o co nejrychlejší příjezd, protože muž byl agresivní a snažil se se zbožím utéct.Strážníci tedy ihned přijeli na místo a od ostrahy si převzali muže, kterého při útěku se zbožím dostihla až u hlavního vchodu. Muž byl předaný na policii, která si záležitost převzala.