Vloupal se do novostavby. Pořídil tam věci za sto tisíc korun

Kolín – Do nového domku se podíval neznámý lapka. Obdivovat architekturu se ale rozhodně nechystal. Místo toho se rozhodl pořídit nějaký stavební materiál. Jestli pro svůj domek nebo chtěl materiál prodat zůstává otázkou. Měl krást všechno: potrubí, mědění části, kabely a stavební vybavení. Způsobil škody v hodnotě téměř 109 tisíc korun.

Přistihl zloděje, jak mu krade věci z auta. Tak ho zadržel a zavolal policii

Kolín – Ochrana majetku? Majiteli vozu, který přistihl nenechavce, jak ho vykrádá, se podařil skutečně husarský kousek. Měl totiž to štěstí, že přistihl opilého třicetiletého zloděje, který mu vykrádal automobil. To se mu dařilo, třebaže měl v sobě dvě promile. „Ve čtvrt na dvě ráno bylo hlídkou městské policie nahlášeno, že majitel vozu zadržel zloděje,“ řekla Petra Čimová, mluvčí kolínských policistů. Lapka kradl mobilní telefon, držák na mobilní telefon, šroubovák a třeba také antiradar. Celkem si chtěl přijít na věci v hodnotě přes 25 tisíc korun. Hrozí muž až dva roky odnětí svobody.

Zmizel plastový kontejner. Zřejmě neměl kam vyhazovat věci

Konojedy – Podivná krádež se odehrála v obci Konojedy. Z veřejně přístupného místa totiž zmizel plastový kontejner. Zda si lupič snažil navýšit kapacitu odpadových kontejnerů nebo měl s nádobou jiné úmysly, zůstává nadále záhadou. Způsobil škodu ve výši 7 tisíc korun.

V nestřežený okamžik kradl. Počíhal si totiž na její peněženku

Kolín – Krádež peněženky z kabelky na Kmochově Kolíně řeší nyní kolínští policisté. Sedmadvacetiletá poškozená nahlásila, že jí zmizela peněženka z doklady, přesto, že kabelku nikam neodkládala a dávala na ní pozor. Kromě potíží s pořizování nových dokladů vznikla poškozené škoda v celkové výši dosahující 3,5 tisíce korun.