Válel se po zemi a byl agresivní

Kolín – Do restaurace Na Sídlišti musela vyjet hlídka městských strážníků. Bylo jim totiž telefonicky nahlášeno, že se tu na zemi válí nějaký muž. Městští policisté na místě zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého muže. Ten byl pod vlivem alkoholu a v restauraci vyvolával ostré konflikty s ostatními hosty. Strážníci opilého a agresivního muže umístili na záchytnou stanici.

Cyklistka nezvládla řízení jízdního kol

Pečky – K neobvyklé dopravní nehodě došlo v katastru obce Pečky. Pětasedmdesátiletá žena vjela na kole do travnatého silničního příkopu. Na nerovném povrchu se na kole neudržela a spadla. Seniorka musela být transportována leteckou záchrannou službou do pražské nemocnice. Příčiny nešťastné dopravní nehody nejsou prozatím známy. Škoda na jízdním kole byla policisty vyčíslena na pět set korun.

Věci schoval do batohu a šel pryč

Kolín – V obchodním domě v ulici V Kasárnách přistihli zaměstnanci muže, jak krade. Zlodějíček si do svého batohu schovával zboží, které neměl v plánu zaplatit. Nákup v hodnotě téměř sedmnáct set korun se však neobtěžoval placením a prostorem okolo pokladen téměř nenápadně prošel. Ven z obchodního domu se však se svým lupem již nedostal. Od městských strážníků si zlodějíček vysloužil blokovou pokutu a ukradené věci musel vrátit zpátky do prodeje.

Nedávala pozor, přišla o kabelku

Kolín – Krádež kabelky nahlásila policistům žena, která nakupovala v obchodním domě v ulici V Kasárnách. Zloděj využil příležitosti, kdy poškozená ukládala nákup do auta a na své osobní věci přestala dávat pozor. Kabelku s osobními věcmi nechala volně položenou v nákupním košíku vedle auta a nenechavé ruce, tak měly vhodnou příležitost k lupu. Zloděj se mohl po prozkoumání svého úlovku radovat. Krádeží totiž vznikla nepozorné ženě škoda vyšší než šestnáct tisíc korun.

Odlákali seniorku, pak ji okradli

Český Brod – Dvě ženy ve věku okolo třiceti let se vydávaly za pracovnice pojišťovny. Seniorce, jejíž byt navštívily, ženy namluvily, že jí vezou dárek ve výši jednoho tisíce korun. Aby dárek mohly seniorce předat, potřebovaly však rozměnit pěti tisícovou bankovku. Údajně jí pak oněch tisíc korun nechají, ale zbytek potřebují zpět. V nestřeženém okamžiku údajné zaměstnankyně pojišťovny odcizily třiaosmdesátileté ženě dvoje dámské pozlacené hodinky. Tím způsobily ženě škodu v hodnotě tisíc šest set korun. Není vyloučeno, že ženy stejnou lest zkusí na další osoby.